ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкриті провадження
Справа № 819/1292/16
01 листопада 2016 року м. ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісної І.М. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Тернопільського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про визнання відмови протиправною, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про визнання відмови протиправною.
18 жовтня 2016 року Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надано термін для усунення недоліків до 28.10.2016 року.
Cуддя, вивчивши матеріали адміністративного позову дійшла висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі, виходячи з наступного.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Позивач Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Тернопільській області діє на підставі Податкового Кодексу України, яким визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів.
Пунктами 20.1.30 - 20.1.401 статті 20 Податкового кодексу України встановлений вичерпний перелік підстав звернення контролюючого органу до суду, у тому числі подавати позови до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, щодо визнання оспорюванних правочинів недійсними та застосування визначених законодавством заходів, пов'язаних із визнанням правочинів недійсними, а також щодо стягнення в дохід держави коштів, отриманих за нікчемними договорами; щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), у тому числі при недопущенні посадових осіб контролюючих органів до обстеження територій та приміщень; якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків, погашення податкового боргу), та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом; щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу; щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини; щодо стягнення з дебіторів платника податків, який має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючий орган, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків; щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань, коригування від'ємного значення об'єкта оподаткування або інших показників податкової звітності у результаті застосування звичайних цін; щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання; із заявою про вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів у випадках, передбачених цим Кодексом; із заявами щодо порушення справ про банкрутство; щодо застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України; щодо визнання осіб пов'язаними на основі фактів і обставин, що одна особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями іншої юридичної особи та/або що та сама фізична або юридична особа здійснювала практичний контроль за бізнес-рішеннями кожної юридичної особи.
Отже, право звернення податкового органу з адміністративним позовом про визнання протиправної відмови Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області у знятті арешту з майна ПП "Хлібодар" та зобов'язання Тернопільського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області зняти арешт з рухомого майна ПП "Хлібодар" не передбачено Податковим кодексом України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкриті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністативного судочинства.
Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що оскільки у Податковому кодексі України та інших законодавчих актах відсутня вказівка на право податкових органів, як суб'єкта владних повноважень на звернення до адміністративного суду із позовними вимогами про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, тому у відкритті провадження в справі слід відмовити.
Керуючись ст.109, ст.160 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області до Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Тернопільського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про визнання відмови протиправною.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.