Ухвала суду № 62425681, 25.10.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2016
Номер справи
815/1267/16
Номер документу
62425681
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 жовтня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1267/16

Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Стефанов С. О.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Милосердного М.М.

- Ступакової І.Г.

при секретарі - Татарин Б.Т.

з участю: представника Національної поліції України - Панчошака О.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Національної Поліції України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Національної Поліції України, Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України, третя особа Департамент захисту економіки Національної поліції України, про визнання рішення, дій протиправними, визнання незаконним та скасування рішення,

В С Т А Н О В И Л А :

У березні 2016 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Національної Поліції (далі НП) України, Центральної атестаційної комісії (далі ЦАК) №7 НП України, третя особа Департамент захисту економіки Національної поліції України про (з урахуванням уточнень):

· визнання протиправним рішення НП України в частині включення ОСОБА_3 до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що складений на виконання наказу Національної поліції України від 20 листопада 2015 року № 210 о/с;

· визнання протиправними дій НП України щодо проведення атестації ОСОБА_3;

· визнання незаконним та скасування рішення (висновка) ЦАК № 7 НП України, що оформлене протоколом від 24 лютого 2016 року та зазначене в розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", яке прийняте стосовно ОСОБА_3

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що 07 листопада 2015 року він був призначений на посаду начальника відділу управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України з присвоєнням йому спеціального звання "підполковник поліції". 23 листопада 2015 року НП України був виданий наказ №102 "Про організацію заходів з тестування особового складу НП України". Виходячи із змісту вищенаведених наказів Національної поліції України, позивач, через підставу бути звільненим, а саме: "особи, які не зареєстровані у ЄЦВТМ не зможуть продовжити службу в поліції" (п.п.3 наказу №102), в обов'язковому порядку повинен був зареєструватися в ЄЦВТМ для проведення тестування. Після проходження тестування, позивача було направлено на атестування шляхом протиправного включення його до списку поліцейських, які підлягають атестуванню та повідомлення про призначення співбесід з ЦАК №7, яка була визначена на 24 лютого 2016 року. Згідно атестаційного листа заступника начальника управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки НП України - за результатами атестування (співбесід) позивача, ЦАК прийнято рішення (висновок) від 24 лютого 2016 року: "п.4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".

Позивач вважає дії відповідачів протиправними, такими, що були спрямовані на створення незаконних підстав для обов'язкового проведення атестування позивача, вчинені з грубим порушенням чинного законодавства щодо порядку і правил проходження служби в поліції, через порушення порядку проведення атестування позивача, а прийнятий ЦАК №7, внаслідок таких порушень законодавства, висновок (рішення) є протиправним, необґрунтованим, таким що не ґрунтується на перевернених та встановлених фактах, а отже є таким, що підлягає скасуванню, оскільки позивач був прийнятий на службу в органи НП України на постійній основі та відносно нього могло бути призначено проходження дострокової атестації лише з підстав, визначених у ч.2 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію". Окрім того, атестація була проведена незаконним складом атестаційної комісії, без забезпечення позивача реалізації його права на відвід голові, секретарю або членам атестаційної комісії. До того ж, рішення атестаційної комісії є не вмотивованим, оскільки не зазначено чому саме позивач не може продовжити службу в органах Національної поліції України.

Відповідач позов не визнав, вказуючи, що позивач добровільно зареєструвався у відповідній базі та в подальшому прибув для проходження тестування та на співбесіду з ЦАК №7. Жодних заяв позивача щодо небажання проходити атестацію, оскарження факту атестації чи повідомлень про порушення її процедури до НП не надходило. Атестування позивача було проведено у межах наданих атестаційній комісії повноважень та у спосіб, який передбачений Законом України "Про Національну поліцію" та Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2015 року №1465, що в свою чергу спростовує твердження позивача про порушення його прав під час проведення атестування.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_3 до НП України, ЦАК № 7 НП України, третя особа - Департамент захисту економіки Національної поліції України, про визнання рішення, дій протиправними, визнання незаконним та скасування рішення (висновку), - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано наказ НП України №210 о/с від 20 листопада 2015 року в частині включення посади, яку обіймав ОСОБА_3 до списку поліцейських, які підлягають атестації.

Визнано протиправними дій ЦАК №7 НП України щодо проведення атестації ОСОБА_3 24 лютого 2016 року.

Визнано протиправним та скасовано рішення Центральної атестаційної комісії №7 Національної поліції України, яке міститься в протоколі ОП№15.00003773.0026114 від 24 лютого 2016 року, в якому зазначено в розділі VI "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", яке прийняте стосовно ОСОБА_3

В апеляційній скарзі НП України ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги НП України, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

ОСОБА_3 з серпня 1999 року безперервно проходив службу в органах внутрішніх справ України. Останнє спеціальне звання працівника органів внутрішніх справ - підполковник міліції йому присвоєно наказом ГУ МВС України в Одеській області від 29 липня 2011 року № 297 о/с. Остання посада в органах внутрішніх справ до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" - дільничний інспектор міліції відділу дільничних інспекторів міліції Деснянського РУ ГУ МВС України в м. Києві, на яку його було призначено наказом ГУ МВС України від 20 травня 2015 року №418 о/с.

Позивач маючи бажання проходити службу в поліції, у зв'язку з відповідністю його вимогам до поліцейських, визначеними Законом України "Про Національну поліцію", 07 листопада 2015 року подав заяву про прийняття його на запропоновану йому посаду заступника начальника відділу управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Наказом НП України №105 о/с від 07 листопада 2016 року ОСОБА_3 призначено на зазначену посаду та присвоєно спеціальне звання "підполковник поліції".

Наказом Голови НП України від 20 листопада 2015 року №210 о/с з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" було призначено проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України", головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, в тому числі посадових осіб відділу, який очолював позивач.

Цим наказом зобов'язано керівників структурних підрозділів апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України", головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві скласти списки поліцейських апарату НПУ, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України", головних управлінь Національної поліції в Київській області та м. Києві, які підлягають атестуванню; скласти атестаційні листи стосовно поліцейських; підготувати для надання на засідання атестаційної комісії додаткові матеріали щодо проходження служби поліцейськими; забезпечити прибуття поліцейських на засідання атестаційних комісій у разі необхідності.

Наказом НП України від 18 лютого 2016 року №147 створено Центральну атестаційну комісію №7 Національної поліції України та затверджений її персональний склад у кількості 7 осіб: голова комісії - полковник поліції Вакуленко О.Ф., заступник голови - начальник Головного слідчого управління; секретар - лейтенант поліції Лишневська К.С., інспектор роти 10 батальйону 4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції; члени комісії: полковник поліції Кобець С.В., заступник начальника управління Департаменту кадрового забезпечення; старший лейтенант поліції Рандюк І.В., головний оперуповноважений - інспектор Департаменту карного розшуку; Леухіна А.Г., представник громадської організації "Експертна рада при МВС" (за згодою); Пушак О.В., представник громадської організації "ВО Автомайдан" (за згодою); Серафимович І.Е., представник громадської організації "Народний тил" (за згодою).

Відносно позивача на підставі наказу №210 о/с від 20 листопада 2016 року складений атестаційний лист 22 лютого 2016 року та він запрошений на засідання Центральної атестаційної комісії №7 на 24 лютого 2016 року.

В атестаційному листі від 22 лютого 2016 року зазначено, що ОСОБА_3 за період служби в органах внутрішніх справ і в займаній посаді зарекомендував себе з позитивної сторони, як грамотний фахівець, ініціативний і принциповий співробітник, вимогливий керівник. До виконання службових обов'язків ставиться чесно і сумлінно, з почуттям особистої відповідальності. В атестаційному листі наведені дані його ефективної роботи за 2015 рік, а також зазначено про вміння організовувати роботу, наявність авторитету в колективі.

Атестаційний лист підписаний начальником відділу управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки НП України полковником поліції Топчій Ю.М. Висновок основного керівника (розділ ІІ атестаційного листа) - "займаній посаді відповідає" підписаний начальником управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки НП України полковником поліції Семенцовим О.Ю.

У р.ІІІ атестаційного листа "Результати тестування" зазначено "тестування на загальні навички 24/60, професійне тестування 32/60".

Згідно з протоколом від 24 лютого 2016 року засідання ЦАК №7 були присутні: голова комісії - Мухіна А.Г., секретар - Лишневська К.С. та чотири члена комісії: Серафимович І.Е., Рандюк І.В., Кобець С.В., Пушак О.В. Членами комісії під час проведення атестації було досліджено декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст. 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел.

В протоколі також зазначено, що "членами Апарат НП Центральна атестаційна комісія №7 особі, яка проходить атестування, були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше. За результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення головою Апарат НП ЦАК №7 поставлено на голосування рішення, а саме: 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність". За результатами голосування: за - 6, проти - 0.

Зазначені результати атестування занесені в розділ ІV атестаційного листа ОСОБА_3, з яким він ознайомлений 29 лютого 2016 року.

Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачі не довели правомірності оскаржуваних дій щодо проведення атестування позивача, рішення атестаційної комісій та наказу про звільнення позивача зі служби в поліції через службову невідповідність, оскільки рішення атестаційних комісій стосовно невідповідності позивача займаній посаді жодним чином не мотивовані.

Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71, 72 КАС України, ст. 57, п.5 ч.1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію", Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України №1465 від 17 листопада 2015 року.

В апеляційній скарзі НП України вказується, що суд I інстанції не вжив заходів щодо опитування в якості свідків членів Атестаційної комісії, дійшов безпідставного висновку стосовно безсторонності, необ'єктивності, суб'єктивності, не належності здійснення повноважень ЦАК №7.

Судова колегія не приймає до уваги ці доводи апелянта, виходячи з наступного.

Відповідно з п.9 р.XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначених цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Наказом Голови НП України від 20 листопада 2015 року №210 о/с з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" було призначено проведення атестування поліцейських апарату Національної поліції України, міжрегіональних територіальних органів (ДВБ, ДПН, ДЗЕ, ДК), Державної установи "Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України", головних управлінь НП в Київській області та м. Києві, в тому числі посадових осіб відділу, який очолював позивач.

Наказом НП України від 18 лютого 2016 року №147 створено ЦАК №7 НП України та затверджений її персональний склад у кількості 7 осіб: голова комісії - полковник поліції Вакуленко О.Ф., заступник голови - начальник Головного слідчого управління; секретар - лейтенант поліції Лишневська К.С., інспектор роти 10 батальйону 4 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції; члени комісії: полковник поліції Кобець С.В., заступник начальника управління Департаменту кадрового забезпечення; старший лейтенант поліції Рандюк І.В., головний оперуповноважений - інспектор Департаменту карного розшуку; Леухіна А.Г., представник громадської організації "Експертна рада при МВС" (за згодою); Пушак О.В., представник громадської організації "ВО Автомайдан" (за згодою); Серафимович І.Е., представник громадської організації "Народний тил" (за згодою).

Позивач, через підставу бути звільненим, оскільки "особи, які не зареєстровані у ЄЦВТМ не зможуть продовжити службу в поліції", вирішив зареєструвався в ЄЦВТМ для проведення тестування.

Із змісту атестаційного листа підполковника поліції ОСОБА_3 за результатами тестування видно, що позивач на тестуванні на загальні навички отримав 24 бали із 60 можливих та по професійному тестуванні - 32 балів з 60 можливих.

В протоколі засідання Атестаційної комісії №7 від 24 лютого 2016 року ОП№15.00003773.0026114 видно, що комісією (за 6, проти 0, утримались 0 ) прийнято рішення, що ОСОБА_3 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Під час проведення співбесіди комісією були досліджені атестаційний лист та інші матеріали, які було зібрано на особу, яка проходить атестування, а саме: декларацію про доходи; послужний список (форми №1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п.2 ч.5 ст. 5 Закону України "Про очищення влади" та інформацію з відкритих джерел, що є у вільному доступі.

Членами атестаційної комісії позивачу були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше.

У протоколі комісій відсутній перелік питань, які були поставлені позивачу атестаційною комісією під час проведення співбесіди та на які позивач не надав чи уникав відповіді.

Надаючи правову оцінку рішенню ЦАК № 7 НП України, що оформлене протоколом від 24 лютого 2016 року про невідповідність позивача займаній посаді, судова колегія зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Згідно з приписами п.5 ч.1 ст. 77 вказаного Закону поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через службову невідповідність.

Наказом МВС України №1465 від 17 листопада 2015 року затверджена Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських.

Згідно з п.1 розділу 1 зазначеної Інструкції вона розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" і визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті НП України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Відповідно до п.п.4, 5 р.1 вказаної Інструкції рішення про проведення атестування та про строки, у які проводиться атестування, приймає Національної поліції України, керівники органів поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими актами законодавства України призначаються на посади їх наказами. Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", п.3 наведеної Інструкції передбачено, що атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Атестування поліцейських проводиться:

· при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

· для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

· для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками.

Рішення про проведення атестування приймає керівник поліції, керівники органів (закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами.

Порядок проведення атестування поліцейських затверджується МВС України.

Таким чином, під час атестації перевіряється чи відповідають займаній посаді ділова кваліфікація, рівень знань і навичок, інші суспільно значущі якості поліцейського. Атестація повинна сприяти поліпшенню якісного складу поліцейських, їх ефективному використанню, росту професійної компетентності, підвищенню кваліфікації, посиленню організованості, відповідальності, дисциплінованості. Атестація має здійснюватися на засадах законності, об'єктивності, гласності, колегіальності, неупередженості.

Пунктом 10 р.IV Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України №1465 від 17 листопада 2015 року, передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного п.15 цього розділу.

Розділу IV Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України №1465 від 17 листопада 2015 року, встановлено, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків:

· займаній посаді відповідає;

· займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду;

· займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність;

· займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Згідно з п.п.20-23 зазначеної Інструкції усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

Проте, в рішенні атестаційної комісії щодо висновку про те, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність, комісією не вказано: з яких саме підстав комісії дійшли такого висновку, якими конкретними критеріями вони керувалися, приймаючи таке рішення.

Зокрема, у вказаних протоколах не відображені хід проведення співбесіди, зміст питань, які ставилися позивачу, та відповіді на них, відсутнє покликання на конкретні матеріали, на підставі яких прийняте зазначене рішення. Також у них не вказано, з яких підстав членами атестаційних комісій не були взяті до уваги відомості, зазначені в атестаційному листі позивача, результати його тестування на знання законодавчої бази та на загальні здібності і навички, та яким критеріям не відповідає поліцейський ОСОБА_3

При цьому, наявними у справі матеріалами вказані висновки атестаційних комісій об'єктивно не підтверджені. Так, в атестаційному листі на позивача відображені позитивні відомості про нього (зокрема, щодо результатів службової діяльності згідно з функціональними обов'язками, його дисциплінованості, професіоналізму, відповідальності, наполегливості, відданості, уміння будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі, наявності лідерських позицій, вміння орієнтуватись в життєвих ситуаціях, стану фізичної підготовленості, уміння володіти табельною вогнепальною зброєю, тощо) із висновком прямого керівника про відповідність займаній посаді.

Позивач успішно пройшов тестування на застосування загальних навичок.

Крім того, у вказаному протоколі комісій не відображено, з яких мотивів виходила комісія, приймаючи рішення про невідповідність позивача займаній посаді, та, вважаючи за необхідне прийняти рішення про необхідність його звільнення зі служби в поліції, а не про необхідність його переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність.

Відповідно до п.24 Інструкції про проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом МВС України №1465 від 17 листопада 2015 року, за результатами атестування висновки, зазначені в протоколі атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа, який підписується головою та секретарем комісії та в місячний строк направляється до керівника, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.

Згідно з п.28 цієї Інструкції керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними пп.3 або 4 п.15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

Таким чином, невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі має бути доведено працівникові власником або уповноваженим ним органом, тому що саме вони є ініціаторами звільнення. Водночас, рішення атестаційної комісії не можуть вважатися єдиними доказами виявлення невідповідності працівника займаній посаді чи виконуваній роботі. Висновки атестаційної комісії щодо кваліфікації працівника підлягають оцінці у сукупності з іншими доказами по справі.

Під час розгляду справи про звільнення працівника через службову невідповідність, суд може визнати правильним припинення трудового договору в тому разі, якщо встановить, що воно проведено на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок недостатньої кваліфікації працівник не може виконувати покладених на нього трудових обов'язків.

Проте, відповідачем не наведено критеріїв, якими керувався його керівник, приймаючи спірне рішення, та з яких підстав дійшов висновку, що позивач займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. У зв'язку з цим, не можна визнати законним звільнення з наведених підстав, лише посилаючись на рішення атестаційної комісії.

З урахуванням вищенаведеного, відповідачі не довели правомірності прийняття рішення про невідповідність позивача займаній посаді та звільнення його зі служби в поліції через службову невідповідність, а тому суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Національної поліції України залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 липня 2016 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 02 листопада 2016 року.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Милосердний М.М.

Суддя: Ступакова І.Г.