Справа № 283/804/16-а
Провадження № 2-а/283/131/2016
П О С Т А Н ОВ А
І м е н е м У к р а ї н и
02 листопада 2016 року м. Малин
Малинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого - судді Міхненка С.Д.
секретаря - Ільніцької С.В.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Малині адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Малинської міської ради Житомирської області про визнання протиправним та скасувати пункти 1 та 2 рішення 51-ої сесії 6-го скликання Малинської міської ради від 29 серпня 2014 року « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » ,-
ВСТАНОВИВ:
14 квітня 2016 року фізична особа - підприємець ОСОБА_2 звернувся до суду з вимогами до відповідача.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та з уточненням позовних вимог просить поновити строк звернення до суду, визнати протиправним та скасувати пункти 1 та 2 рішення 51-ої сесії 6-го скликання Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » від 29 серпня 2014 року, яким припинено роботу підприємств торгівлі усіх форм власності ( крім барів, кафе, ресторанів, магазинів-кафе-барів, аптек) на території м. Малина з 23 години вечора до 06 години ранку та обмежено час роботи закладів громадського харчування (бари,кафе,ресторани, магазини - кафе-бари) та дозвілля у м. Малині до 24 години ночі у п'ятницю, суботу, неділю, святкові та неробочі дні, а в інші дні до 23 години.
Пояснив, що ОСОБА_2 є фізичною особою - підприємцем та на території м. Малина за адресою: АДРЕСА_1 здійснює господарську діяльність.
Даним рішенням обмежені права позивача на право вільного зайняття торгівельною діяльністю
Відповідач не звертався до ОСОБА_2 для узгодження питання щодо встановлення часу роботи магазину.
Строк звернення до суду позивач пропустив з поважних причин, оскільки спочатку для захисту своїх прав він разом з іншими суб'єктами підприємницької діяльності зверталися до міського голови м. Малина щодо скасування спірного рішення, а надалі для встановлення відповідності вимогам закону до Державної регуляторної служби України. Відповідь на звернення позивача надійшла лише у березні 2016 року.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, в заяві, яку направив до суду просить розглянути справу без участі представника, при вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Суд заслухавши учасників судового засідання , дослідивши надані докази приходить до висновку , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є фізичною особою - підприємцем, здійснює торгівельну діяльність в орендованому приміщені магазину за адресою: АДРЕСА_1. Торгівельна діяльність здійснюється цілодобово.
29 серпня 2014 року прийнято рішення Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО ».
Пунктами 1 та 2 рішення передбачено: припинити роботу підприємств торгівлі усіх форм власності ( крім барів, кафе, ресторанів, магазинів-кафе-барів, аптек) на території м. Малина з 23 години вечора до 06 години ранку та обмежити час роботи закладів громадського харчування (бари,кафе,ресторани, магазини - кафе-бари) та дозвілля у м. Малині до 24 години ночі у п'ятницю, суботу, неділю, святкові та неробочі дні, а в інші дні до 23 години.
Так, згідно з підпунктом 9 пункту «а» статті 30 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (власні повноваження) належать встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.
Відповідно підпункту 4 пункту «б» статті 30 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні » до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження щодо встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.
Загальні умови провадження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування громадян, які придбавають товари для власних побутових потреб у підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми і форм власності, фізичних осіб - підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України визначаються Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року № 833.
Згідно з пунктом 13 Порядку провадження торговельної діяльності та пунктом 1.7 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Мінекономіки від 24.07.2002 №219, якими регламентуються основні вимоги щодо роботи суб'єктів господарської діяльності (закладів, підприємств) усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері ресторанного господарства, - режим роботи торговельного об'єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування.
З аналізу наведених законодавчих норм убачається, що у місцевих рад відсутні повноваження щодо встановлення режиму роботи підприємств, установ, організацій, які не належать до комунальної власності, без погодження такого режиму із власником.
Як встановлено судом міською радою не узгоджувався з позивачем режим роботи його магазину.
Таким чином суд вважає , що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Суд поновлює позивачеві строк звернення до суду, з наданих суду доказів встановлено , що даний строк пропущено з поважних причин, оскілки ОСОБА_2 намагався вирішити питання про усунення обмежень визначених у рішенні від 29 серпня 2014 року в позасудовому порядку.
З відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати в розмірі 1378 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11,69,71,158,162,163,167,254 КАС України, на підставі Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні »,-
ПОСТАНОВИВ :
Поновити ОСОБА_2 строк звернення до суду.
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати пункти 1 та 2 рішення 51-ої сесії 6-го скликання Малинської міської ради « Про встановлення тимчасових обмежень на період проведення АТО » від 29 серпня 2014 року.
Стягнути з Малинської міської ради на користь ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 1378 грн.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя: С. Д. Міхненко