ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
16 травня 2016 року м. Київ № 826/5820/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Дробчак М.В., розглянувши клопотання позивача про передачу за підсудністю адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 доОСОБА_2 виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провизнання протиправними дій, ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа №826/5820/15 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_2 по підписанню додатків до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.01.2015 №66 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху», що зареєстроване в Головному управлінні юстиції у місті Києві 05.02.2015 за №9/1120, №10/1121.
У судовому засіданні 09.03.2016 позивачем заявлено клопотання про передачу даної адміністративної справи за предметною підсудністю до Шевченківського районного суду міста Києва, оскільки предметом оскарження у даній справі є дії посадової особи органу місцевого самоврядування.
Вирішуючи вказане клопотання, суд виходить з такого.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує дії керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_2 по підписанню додатків до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.01.2015 №66 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху», що зареєстроване в Головному управлінні юстиції у місті Києві 05.02.2015 за №9/1120, №10/1121.
У відповідності до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Водночас, положеннями частини першої статті 118 Конституції України визначено, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
У частині другій статті 118 та частині другій статті 140 Конституції України встановлено, що особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
Отже, Конституція України уповноважила визначити законом, якими мають бути особливості здійснення виконавчої влади і місцевого самоврядування в місті Києві порівняно із загальним порядком здійснення виконавчої влади в областях і районах та із загальним порядком здійснення місцевого самоврядування в інших, ніж міста Київ та Севастополь, населених пунктах.
Так, Закон України «Про столицю України - місто-герой Київ» визначив спеціальний статус міста Києва як столиці України, особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті відповідно до Конституції України та законів України.
У свою чергу, приписами частини першої статті 10-1 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» передбачено, що виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві.
При цьому, згідно з частиною першою статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», виконавчу владу в місті Києві здійснює місцева державна адміністрація.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що Київська міська державна адміністрація є органом державної влади, тому за правилами предметної підсудності дана справа підлягає розгляду окружним адміністративним судом.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 13.05.2014 у справі №826/3401/14.
Таким чином, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про передачу даної адміністративної справи за предметною підсудністю до Шевченківського районного суду міста Києва, з огляду на необґрунтованість останнього.
Керуючись статтями 18, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про передачу адміністративної справи №826/5820/15 за предметною підсудністю до Шевченківського районного суду міста Києва.
Ухвала відповідно до частини шостої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили з моменту проголошення.
Суддя Літвінова А.В.