Справа № 815/5750/16
УХВАЛА
02 листопада 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали позову Публічного акціонерного товариства «МЕГАБАНК» до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, про зобовязання скасувати реєстрацію, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов позов Публічного акціонерного товариства «МЕГАБАНК» до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, про зобовязання скасувати реєстрацію місця проживання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8.
Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Пунком 1 ч.1. ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003р. N 1382-IV відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. Реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Відповідно до ч.1 ст. 310 Цивільного кодексу України фізична особа має право на місце проживання.
Як вбачається з адміністративного позову ПАТ «МЕГАБАНК» його позовні вимоги звернені до субєкта владних повноважень Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.
Однак, суд зазначає, що зазначений субєктний склад сторін спору на дає підстав відносити його до публічного правового оскільки за змістом вимоги носять цивільно-правовий характер, оскільки спрямовані на оспорювання прав, що випливають з цивільних відносин, а саме реєстрації місця проживання фізичних осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8.
Враховуючи викладене, спірні правовідносини не можуть бути предметом розгляду в адміністративному суді і даний спір повинен вирішуватися у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі Публічного акціонерного товариства «МЕГАБАНК» відповідно до приписів п.1 ч.1 ст.109 КАС України.
Керуючись ст. 109 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «МЕГАБАНК» до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради, про зобовязання скасувати реєстрацію місця проживання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 - відмовити, позовні матеріали повернути позивачу.
Розяснити позивачу, що даний спір підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом пяти днів з дня отримання позивачем ухвали, а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя К.О. Танцюра