ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10.04.07 Справа № 10/14ад.
Суддя господарського суду Луганської області Мінська Т.М., при секретарі Бахарєвій по справі № 10/14ад за позовом
Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції
до Житлово –експлуатаційного підприємства № 6, м. Рубіжне
про звернення стягнення на активи на суму 358652 грн. 55 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача –Ракітін О.В. - ст.держ.подат.інспектор, довіреність № 01-10-11 від 04.01.07.,
від відповідача –не прибув
Суть спору: позивачем заявлена вимога про стягнення з відповідача податкового богу в сумі 358652 грн. 55 коп. (342202 грн. 14 коп. –основного платежу, 16450 грн. 41 коп. –пені), шляхом звернення стягнення на його активи.
Відповідач відзивом на позов від 26.02.2007р. № 99-23 визнає позовні вимоги частково, а саме у сумі 342202 грн. 14 коп. (основного платежу). Відповідач просить суд на підставі ст. 83 п. 3 ГПК України зменшити розмір пені в зв’язку з важким фінансовим становищем підприємства.
Заявою № 2114-10-09 від 06.04.2007р. позивач зменшив розмір позовних вимог і просить звернути стягнення на активи на суму податкового боргу в розмірі 177 897 грн. 02 коп., а саме: - з податку на додану вартість - 36795 грн. 62 коп., з комунального податку - 1694 грн. 76 коп., з податку з власників транспортних засобів –1401 грн. 54 коп., земельного податку –7928 грн. 63 коп., збору за забруднення навколишнього природного середовища –66 грн. 86 коп., збору за спеціальне водокористування –58209 грн. 61 коп.
Відповідно до ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України в зв’язку із зменшенням розміру позовних вимог, суд розглядає вимоги лише в сумі 177 897 грн. 02 коп.
Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
Житлово –експлуатаційного підприємства № 6 (відповідач у справі) зареєстровано виконавчим комітетом Рубіжанської міської ради 13.02.2001р.
Підприємство взято на облік в Рубіжанській ОДПІ як платник податків, зборів та обов‘язкових платежів.
За період з травня 2005 року по січень 2007 року на підставі податкових декларацій у відповідача виникли податкові зобов’язання з податку на додану вартість, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 34980 грн. 23 коп. Перелік податкових декларацій, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку податкового боргу з ПДВ (а.с. 147, т. 1). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 148, т. 1 –а.с. 32, т.2). Залишок несплаченої пені становить 1815 грн. 39 коп. Всього податковий борг з податку на додану вартість становить - 36795 грн. 62 коп.
На підставі розрахунків комунального податку за період з листопада 2005 року по листопад 2006 року у відповідача виникли податкові зобов’язання з цього податку, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 1694 грн. 76 коп. Перелік розрахунків, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку (а.с. 141, т. 1). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 142-146, т. 1).
За період з липня 2005 року по січень 2007 року на підставі розрахунків податку з власників транспортних засобів у відповідача виникли податкові зобов’язання з цього податку, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 1338 грн. 19 коп. Перелік розрахунків, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку (а.с. 33, т. 2). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 34 –36, т. 2). Залишок несплаченої пені становить 63 грн. 35 коп. Всього податковий борг з податку з власників транспортних засобів становить - 1401 грн. 54 коп.
На підставі розрахунків збору за забруднення навколишнього середовища за період з лютого 2006 року по січень 2007 року у відповідача виникли податкові зобов’язання з цього податку, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 66 грн. 86 коп. Перелік розрахунків, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку (а.с. 37, т. 2). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 38 - 40, т. 2).
На підставі розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за період з січня 2005 року по січень 2007 року у відповідача виникли податкові зобов’язання з цього збору, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 46646 грн. 17 коп. Перелік розрахунків, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку (а.с. 43-45, т. 2). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 47-72, т. 2). Залишок несплаченої пені становить 11563 грн. 44 коп. Всього податковий борг становить - 58209 грн. 61 коп.
На підставі розрахунків земельного податку за період з квітня 2004 року по січень 2007 року у відповідача виникли податкові зобов’язання з цього податку, які не сплачені в установлений строк в загальній сумі 76720 грн. 40 коп. Перелік розрахунків, терміни сплати і суми податкових зобов’язань зазначені в розрахунку (а.с. 74, т. 2). Всі первинні документи, зазначені в розрахунку досліджені судом (а.с. 75-78, т. 2). Залишок несплаченої пені становить 13008 грн. 23 коп. Всього податковий борг з земельного податку становить - 79728 грн. 63 коп.
Відповідачу направлені перша податкова вимога і друга податкова вимога.
Майно відповідача перебуває податковій заставі.
Позивач просить звернути стягнення податкового боргу перед бюджетом на активи відповідача, посилаючись на підпункт 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (надалі –Закон 2181).
Оцінивши матеріали справи, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими з огляду на наступне:
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.11) ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За змістом пунктів 1.2), 1.3) ст. 1 Закону 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
За змістом статті 5 п.5.1. Закону 2181 є узгодженим податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 3394 грн. 83 коп., податку на прибуток в сумі 4849 грн. 66 коп., земельного податку в сумі 680 грн. 00 коп., але не сплачено в установлений строк, в зв'язку з чим вважається податковим боргом.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п. 1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За таких обставин позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу в розмірі 177 897 грн. 02 коп., а саме: - з податку на додану вартість - 36795 грн. 62 коп., з комунального податку - 1694 грн. 76 коп., з податку з власників транспортних засобів –1401 грн. 54 коп., земельного податку –7928 грн. 63 коп., збору за забруднення навколишнього природного середовища – 66 грн. 86 коп., збору за спеціальне водокористування –58209 грн. 61 коп., за рахунок активів відповідача визнаються судом обґрунтованими.
Оцінивши всі вищевикладені обставини, суд закінчив розгляд справи в судовому засіданні 10.04.2007р. і постановив задовольнити позов повністю.
Суд не може прийняти до уваги доводи відповідача стосовно важкого фінансового становища і на підставі ст. 83 п. 3 ГПК України зменшити розмір пені, оскільки дана справа згідно положень ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України підвідомча адміністративному суду і згідно ст. 6 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" КАСУ розглядається господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, який не передбачає можливості зменшення розміру пені.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10.04.2007р. проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 18, 51, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Звернути стягнення на активи Житлово –експлуатаційного підприємства № 6, м. Рубіжне, вул. Дзержинського, 4, код ЄДРПОУ 31212512
- на суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 36795 грн. 62 коп., із збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмір 66 грн. 86 коп., із збору за спеціальне водокористування в розмірі 58209 грн. 61 коп. в доход Державного бюджету України,
- з комунального податку в розмірі 1694 грн. 76 коп., з податку з власників транспортних засобів в розмірі 1401 грн. 54 коп., земельного податку в розмірі 7928 грн. 63 коп. в доход місцевого бюджету.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не скасовано, після закінчення апеляційного розгляду скарги.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Копії апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України постанова в повному обсязі складена 16.04.2007р.
Суддя Т.М.Мінська