Справа № 163/2547/16-п
Провадження № 3/163/1715/16
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2016 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Павлусь О.С.,
за участі представника митного органу ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, що надійшли з Волинської митниці ДФС за протоколом №1836/20500/2016 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.482 МК України:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, РНОКПП невідомий,-
ВСТАНОВИВ:
Інспектором Волинської митниці ДФС складено протокол про те, що ОСОБА_2 13 серпня 2016 року о 02 год. 50 хв. в районі інформаційно-попереджувального прикордонного знаку №1063, на відстані 5 метрів від лінії Державного кордону України, на території Грабівської сільської ради Шацького району Волинської області, вчинив дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України поза розташуванням митного органу цигарок без марок акцизного податку України в кількості 14000 пачок, вартістю 152 400 гривень.
Митним органом дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ч.1 ст.482 МК України.
Правопорушник на розгляд справи в суд не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1ст. 486 МК, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Згідност. 489 МК Українитаст. 280 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Диспозиція ч.1ст.482 Митного кодексу Українивизначає склад адміністративного правопорушення, що полягає переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей, або з незаконним звільненням від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами.
За змістом ч. 1ст. 508 МК, отримання доказів у справі про порушення митних правил необхідних для правильного її вирішення проводиться шляхом проведення процесуальних дій визначених цією статтею.
Відповідно дост.495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Визначальним у даному випадку є встановлення: наявності товару, безпосереднього предмету правопорушення, його вид, кількість та вартість, з урахуванням якої в подальшому визначається розмір штрафу, що підлягає застосуванню до особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил.
Так, згідност.265 КпАП України, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім обєктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях234-1,234-2,244-4,262і264цьогоКодексу.
Разом із тим, у матеріалах справи про порушення митних правил відсутні будь-які докази, які підтверджували б факт вчинення дій спрямованих на переміщення ОСОБА_3 цигарок без марок акцизного податку України саме в кількості 14000 пачок, які були вилучені згідно протоколу про ПМП №1836/20500/2016.
Натомість, з наявної у матеріалах справи копії письмових пояснень ОСОБА_2 від 13.08.2016 року вбачається, що він з шістьма невідомими йому особами з села Грабове до кордону переносили лише по 2 пакунки цигарок (а.с.11).
Судом встановлено, що вищенаведені обставини митним органом не перевірялися, що свідчить про передчасність скерування матеріалів справи до суду для розгляду.
З метою забезпечення прав особи, яка притягується до відповідальності, уникнення всякого роду сумнівів щодо фактів та обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, в тому числі кількості та вартості безпосередніх предметів порушення митних правил, що має прямий звязок зі санкцією статті, згідно якої ОСОБА_2 притягується до відповідальності, суд вважає за необхідне матеріали справи повернути на Волинську митницю ДФС для проведення додаткової перевірки.
Строк додаткової перевірки слід визначити в межах строку для накладення стягнення, передбаченого ст.467 МК України.
Керуючись ст.522, п.1 ч.1 ст.527 МК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Справу за протоколом №1836/20500/2016 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2за ч.1 ст.482 МК України повернути на Волинську митницю ДФС для проведення додаткової перевірки.
Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.