Постанова № 62368408, 31.10.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2016
Номер справи
815/3645/16
Номер документу
62368408
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/3645/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бжассо Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одеса справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Одеській області, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області № 10 про визнання протиправним та скасування наказу в частині включення посади до списку поліцейських, які підлягають атестації, про визнання протиправними дії щодо проведення атестації, визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Одеській області (далі ГУ НП в Одеській області), Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області № 10, ( далі АК ГУ НП в Одеській області №10), за результатом розгляду якого, позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати наказ ГУ НП в Одеській області № 133 від 29.01.2016 року в частині включення посади, яку обіймав ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестації; визнати протиправними дії АК № 10 ГУ НП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1; визнати протиправним та скасувати рішення (висновок) АК № 10 ГУ НП в Одеській області, в якому зазначено в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4- займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначив наступне.

З 19.02.2016 року по 26.02.2016 року, ОСОБА_1, - старший лейтенант поліції, інспектор Ренійського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУ НП в Одеській області проходив етапи атестування, під час якого з тестування набрав загальну кількість балів 50 та співбесіду, яка проводилась АК ГУ НП в Одеській області № 10.

За висновком атестаційної комісії, відносно позивача прийнято рішення, визначене підпунктом 4 пунктом 15 розділу IV Інструкції - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Позивач вважає вказаний висновок атестаційної комісії таким, що не відповідає дійсності.

ОСОБА_1, маючи бажання проходити службу в поліції, у зв'язку з відповідністю його вимогам до поліцейських, визначеними Законом України «Про Національну поліцію», 07.11.2015 року подав заяву про прийняття його на запропоновану йому посаду інспектора Ренійського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУ НП в Одеській області.

Наказом ГУ НП в Одеській області №26 о/с від 07.11.2015 року ОСОБА_1 призначено на зазначену посаду та присвоєно спеціальне звання «старший лейтенант поліції».

29.01.2016 року ГУ НП в Одеській області видано наказ № 133, яким прийнято рішення про проведення атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Одеській області та підпорядкованих йому підрозділів, починаючи з 19.02.2016 року та про створення атестаційних комісії ГУ НП №№1-10.

Вказаним наказом зобов'язано керівників структурних підрозділів апарату ГУ НП в Одеській області, підрозділів, підпорядкованих ГУ НП в Одеській області, начальникам відокремлених структурних підрозділів ГУ НП в Одеській області скласти списки поліцейських підпорядкованих підрозділів, скласти атестаційні акти на поліцейських, підготувати для надання до атестаційних комісій додаткові матеріали, надати документи до управління кадрового забезпечення ГУ НП в Одеській області.

Наказом Головного управління Національної поліції в Одеській області №285 від 11.02.2016 року затверджений персональний склад атестаційних комісій.

Відносно позивача, на підставі наказу №133 від 29.01.2016 року, складений атестаційний лист та запрошено на засідання Атестаційної комісії №10 ГУ НП в Одеській області на 24.02.2016 року.

Позивач вважає, що його атестування проводилося безпідставно, з грубим порушення чинного законодавства.

Представник позивача до судового засідання не зявився, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач, ГУ НП в Одеській області до судового засідання не з'явився, був повідомлений належним чином та своєчасно про дату, час і місце судового розгляду. 30.08.2016 року представник відповідача, через канцелярію суду, надав письмові заперечення на адміністративний позов, згідно яких ГУ НП вважає заявлені позовні вимоги безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Зокрема, представник відповідача наголошує на тому, що позивач добровільно зареєструвався у відповідній базі та в подальшому прибув для проходження тестування на співбесіду з АК. Жодних заяв щодо небажання проходити атестацію чи порушення її процедури до ГУ НП в Одеській області не надходило.

Відповідач, АК № 10 ГУ НП в Одеській області до судового засідання не з'явився, був повідомлений належним чином та своєчасно про дату, час і місце судового розгляду, причини неявки суду не повідомив.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження на підставі ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Вивчивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом, наказом т.в.о. генерал поліції третього рангу ОСОБА_2 № 26 о/с від 07.11.2015 року, відповідно до положень п.9, п.12 Перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію", призначено ОСОБА_1, який мав спеціальне звання старший лейтенант міліції, інспектором Ренійського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУ НП в Одеській області, присвоївши йому спеціальне звання старший лейтенант поліції.

Підстава видання наказу: заява ОСОБА_1 від 07.11.2015 року.

Наказом ГУ НП в Одеській області від 29.01.2016 року №133 з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової карєри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, призначено проведення атестування поліцейських апарату ГУ НП в Одеській області та підпорядкованих структурних підрозділів, починаючи з 19.02.2016 року.

Наказом ГУ НП в Одеській області від 18.02.2016 року №285 «Про затвердження персонального складу атестаційних комісій ГУ НП в Одеській області», з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив службової карєри поліцейських, затверджений персональний склад АК №10 ГУ НП в Одеській області, яким в подальшому і було проведено атестацію ОСОБА_1

Голова комісії - підполковник поліції ОСОБА_3, головний інспектор Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.

Члени комісії: підполковник поліції ОСОБА_4, начальник відділу кримінальної поліції ГУ НП в Київській області; ОСОБА_5, представник Громадського формування з охорони громадського порядку «Нічна варта»; ОСОБА_6, представник ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня»; ОСОБА_7, представник ГО «Допомога ВМСУ». Секретар комісії ОСОБА_8, інспектор батальйону 3 Управління патрульної поліції у м. Одеса Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Згідно протоколу АК № 10 ГУ НП в Одеській області ОП №15.00004109.0026427 від 29.02.2016 року, комісією прийнято рішення запросити позивача на співбесіду.

03.03.2016 року АК № 10 ГУ НП в Одеській області проведено атестацію позивача, за результатами якої прийнято рішення, зазначене в розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".

З відповідним висновком атестаційної комісії позивач ознайомлений 10.03.2016 року, про що свідчить підпис із зазначенням прізвища та ініціалів позивача в розділі ІV атестаційного листа.

В подальшому, позивачем подано скаргу до апеляційної атестаційної комісії Південного регіону №1.

Відповідно до протоколу ОП № 15.00004748.0026427 від 16.03.2016 року Апеляційної атестаційної комісії Південного регіону №1, членами Апеляційної атестаційної комісії Південного регіону вивчено скаргу і матеріали поліцейського ОСОБА_1 та встановлено, що скаржником не набрано 60 і більше балів за професійний тест та тест на загальні здібності та навички, у звязку із чим подана скарга розгляду не підлягає.

Судом встановлено, що АК №10 ГУ НП в Одеській області - є спеціальним органом з питань проведення атестування поліцейських, який створено відповідно до п.п.2 п.2 Розділу ІІ Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ від 17.11.2015 року № 1465 (далі Інструкція), до компетенції якого входить проведення атестування поліцейських відповідних органів поліції.

Відповідно до п. п. 4 п. 1, п. п. 2 п. 2, п. п. 2 п. 3 Розділу ІІ Інструкції, організаційні заходи з підготовки та проведення атестування передбачають розміщення на офіційному веб-сайті МВС України, Національної поліції України чи відповідних органів поліції оголошень про набір до атестаційної комісії.

У Національній поліції України створюються атестаційні комісії органів поліції, персональний склад яких затверджується наказом керівника відповідного органу за погодженням із Національною поліцією України.

До складу атестаційних комісій органів поліції входять голова комісії та секретар комісії, які визначаються керівником органу поліції за погодженням із Головою Національної поліції України.

До зазначених вище атестаційних комісій можуть бути включені працівники підрозділів кадрового забезпечення, Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, практичної психології та інші працівники апарату Національної поліції України чи органу поліції, а також за згодою народні депутати України, працівники МВС, громадських, правозахисних організацій, представники проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.

Кандидати з числа народних депутатів України, працівників МВС, громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації включаються до складу атестаційних комісій за пропозиціями, які були отримані після розміщення відповідних оголошень на офіційних сайтах МВС чи органів поліції, та за наявності їхньої згоди.

Як зазначено вище, наказом ГУ НП в Одеській області створено та затверджено персональний склад АК № 10 ГУ НП в Одеській області.

Однак, судом встановлено, що оголошення про набір до атестаційних комісій на офіційних сайтах МВС України (www.mvs.gov.ua), Національної поліції України (www.npu.gov.ua), ГУ НП в Одеській області (www.od.npu.gov.ua) не розміщувались.

Відповідачем, ГУ НП в Одеській області, суду не надано документально підтверджених доказів такого розміщення.

01.02.2016 року на сайті ГУ НП в Одеській області розміщено статтю, відповідно до змісту якої «Атестаційні комісії будуть складатися з представників громадськості, ЗМІ, правозахисних організацій, а також народних депутатів. Внести пропозицію до складу комісії можна до 6 лютого» (https://od.npu.gov.ua/uk/publish/article/296355), проте вказана стаття не є оголошенням, про яке йдеться в Інструкції.

Тобто, склад комісії був затверджений без дотримання встановленого п.п.4 п.1 Розділу ІV Інструкції порядку.

Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України "Про професійний розвиток працівників", атестаційна комісія формується з висококваліфікованих фахівців та представника виборного органу первинної профспілкової організації.

МВС України продовжено на 2016 рік дію галузевої угоди, яка укладена на 2012-2014 роки з Професійною спілкою атестованих працівників органів внутрішніх справ, до складу якої входять атестовані працівники міліції, що перейшли на службу до органів Національної поліції України.

Завданням цієї профспілкової організації є захист трудових та соціальних прав атестованих працівників органів внутрішніх справ, які входять до її складу в якості членів професійної спілки. Тобто, вказаний орган повинен захищати права працівників органів внутрішніх справ будь-якими визначеними законом способами, в тому числі шляхом участі представника цієї профспілкової організації у складі атестаційних комісій.

Натомість, до складу АК № 10 ГУ НП в Одеській області, в порушення наведеної норми закону, не був включений представник профспілкової організації для забезпечення захисту прав поліцейських, з якою у МВС України укладена галузева угода.

Відповідно до п. 4 розділу ІІІ Інструкції, член атестаційної комісії повинен бути відведений, якщо є інформація про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. Якщо такі обставини існують, член атестаційної комісії повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену комісії можуть заявити особи, щодо яких атестаційна комісія може прийняти рішення.

Суд, ознайомившись з протоколом атестаційної комісії ОП №15.00004333.0026427 від 03.03.2016 року встановив відсутність відомостей про доведення позивачу складу членів комісії, роз'яснення права на відвід членам комісії, голові та секретарю.

Частиною 1 ст. 58 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.

Однією з гарантій незалежності поліцейського є проходження атестацій щодо відповідності його займаній посаді виключно з підстав, визначених законом.

Відповідно до ч.1 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" атестація поліцейських є індивідуальним заходом, який здійснюється з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність конкретного поліцейського.

Пунктами 9-12 Перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" не передбачено проведення атестації усіх без будь-яких виключень працівників поліції, які перейшли на службу за переводом з лав міліції, як передумову їх прийняття на службу в Національну поліцію чи зайняття ними конкретних посад.

Частиною 1 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" взагалі не передбачено проходження поліцейськими так званих планових атестацій, для підтвердження ними відповідності займаним посадам.

Що ж до наявності індивідуальних підстав для проведення атестації позивача, визначених Законом України "Про Національну поліцію", суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію", передбачені підстави проведення атестації поліцейського у окремих випадках, а саме: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

Відповідно до даних атестаційного листа позивача, атестація ОСОБА_1 проводилась за відсутності посилання на жодну з підстав проведення атестації поліцейського, які визначені у ч.2 ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію".

Таким чином, судом встановлено відсутність індивідуальних підстав для проведення атестування позивача.

Крім того, суд вважає, що проведення атестації позивача протягом першого року проходження служби після призначення на посаду є протиправним виходячи з наступного.

Відповідно до положень ст. 244-2 КАС України висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

В постановах Верховного Суду України від 05.03.2012 року по справі №21-42а12 та від 17.02.2015 року по справі №21-8а15 зроблений висновок про те, що питання, пов'язані із прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням із неї (її припиненням), урегульовані спеціальним законодавством, зокрема,Законом України "Про міліцію", Законом України "Про державну податкову службу", "Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР", а тому, за загальним правилом, під час вирішення справ цієї категорії пріоритетними є норми спеціальних законів, при цьому, трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціальних законів не врегульовано спірних правовідносин, або коли про це йдеться у спеціальному законі.

Оскільки положеннями спеціального законодавства з питань проходження служби в поліції, тобто, Законом України "Про Національну поліцію" не врегульоване питання визначення кола осіб, які не підлягають атестації, суд, з урахуванням висновків Верховного Суду України, вважає можливим застосувати до спірних правовідносин окремі положення Закону України "Про професійний розвиток працівників".

Відповідно до положень ст. 12 Закону України "Про професійний розвиток працівників" не підлягають атестації працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року.

Враховуючи, що ОСОБА_1 працював в органах поліції з 07.11.2015 року, проведення атестації позивача у березні 2016 року суперечить вищезазначеним вимогам законодавства.

Відповідно до п. 10, 15, 16, 20 Розділу ІV Інструкції, атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування, з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості.

Атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати повноту виконання функціональних обовязків, показники службової діяльності, рівень теоретичних знань та професійних якостей, оцінки з професійної і фізичної підготовки, наявність заохочень, наявність дисциплінарних стягнень, результати тестування, результати тестування на поліграфі (у разі проходження) та на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: займаній посаді відповідає; займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Відповідно до Протоколу АК № 10 ГУ НП в Одеській області ОП № 15.00004333.0026427 від 03.03.2016 року членами комісії, під час проведення атестації, досліджено декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел. Також, в протоколі зазначено, що членами комісії поставлені питання, які стосувалися професійної діяльності поліцейського та мотивації особи щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше.

Зазначені в протоколі документи, які наявні в матеріалах справи, не містять фактів неповноти виконання функціональних обов'язків позивачем, низьких показників службової діяльності, негативних оцінок з професійної і фізичної підготовки, недбалого відношення позивача до службових обов'язків. Позивач за період служби має 7 заохочень, 8 дисциплінарних стягнень, діючі дисциплінарні стягнення відсутні, заборони передбачені ч.ч. 3,4 Закону України «Про очищення влади» щодо ОСОБА_1 не застосовуються. Позивач прагне до вдосконалення службової діяльності, приймає вірні рішення в складних екстремальних ситуаціях. Сумлінно ставиться до дорученої справи,службові інтереси ставить вище за особисті, постійно підвищує свій професійний рівень. У стройовому відношенні підтягнутий, фізично розвинений, добре володіє табельною зброєю, прийомами рукопашного бою, спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони. За результатами атестування АК № 10 ГУ НП в Одеській області дійшла висновку: " 4 - займані посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".

На думку суду, висновки комісії є необґрунтованим. Відповідачем до суду не надано доказів, які б містили обґрунтування рішення атестаційної комісії щодо службової невідповідності позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення (висновку) АК №10 ГУ НП в Одеській області, в якому зазначено в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4- займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1 підлягають задоволенню. При цьому вимога про визнання протиправними дій АК №10 ГУ НП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 також підлягає задоволенню, оскільки АК №10 ГУ НП в Одеській області були порушені процедурні заходи при проведенні атестування позивача, які вище і були встановлені судом.

Щодо вимоги позивача про визнання протиправним та скасування наказу № 133 від 29.01.2016 року в частині включення посади, яку обіймав ОСОБА_1 до списку поліцейських,які підлягають атестації, суд приходить висновку про відсутність підстав для задоволення позову в цій частині, оскільки згідно наказу № 133 проводилася атестування поліцейських ГУ НП в Одеській області та підпорядкованих підрозділів, в жодному з пунктів наказу не зазначено про проведення атестації працівників поліції, яких призначено на посади інспекторів Ренійського відділення поліції Ізмаїльського відділу поліції ГУ НП в Одеській області.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову ОСОБА_1.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69-71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254, 256 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити частково адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Одеській області, Атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області № 10 про визнання протиправним та скасування наказу в частині включення посади до списку поліцейських, які підлягають атестації, про визнання протиправними дії щодо проведення атестації, визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії .

Визнати протиправними дії АК № 10 ГУ НП в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1.

Визнати протиправним та скасувати рішення (висновок) АК № 10 ГУ НП в Одеській області від 03.03.2016 року та зазначене в розділі IV «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4- займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1 .

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання повного тексту постанови.

Суддя Н.В.Бжассо