ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2016 р. Справа № 804/722/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Гелетій М.Т., розглянувши за участю представника:
позивача ОСОБА_1,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2,
до відповідачів:
Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4,
ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб
про визнання протиправною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії.
Обставини справи: ОСОБА_2 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про:
-визнання протиправною бездіяльність уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 щодо не включення ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до повного переліку вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб;
-зобовязання уповноважену особу ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 включити ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до повного переліку вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб;
-зобовязання ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб прийняти рішення про включення ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до реєстру вкладників ПАТ «Актабанк» на підставі повного переліку вкладників ПАТ «Актабанк», наданого уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення вимог ст.27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 не було включено позивача, який є вкладником відповідно до договору банківського вкладу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Крім того, надав додаткові письмові пояснення щодо постанови №486/БТ від 07.08.2014р.
Відповідач уповноважена особа ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 проти позову заперечувала. У запереченнях на адміністративний позов зазначила, що 01.12.2014р. протоколом засідання виконавчої дирекції ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб №250/4, ОСОБА_3 вирішив погодити пропозицію уповноваженої особи щодо тимчасового блокування коштів за рахунками фізичних осіб вкладників, згідно переліку та зобовязав відділ організації виплати ОСОБА_3 відобразити блокування у файлах «D» та «Z» узагальненої бази даних ОСОБА_3 гарантування. На даний час зазначене рішення не скасовано та не змінено, що унеможливлює включення уповноваженою особою до переліку вкладників позивача.
В обґрунтування правової позиції відповідачем уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 надані додаткові пояснення щодо порушення обмеження, встановлені постановою №486/БТ від 07.08.2014р. оскільки 07.08.2014р. ТОВ «Папір-Люкс» перерахувало кошти на поточний рахунок ОСОБА_2 (зарахування на рахунки фізичних осіб коштів, що переказуються із рахунків, відкритих у ПАТ «Актабанк»), а позивача перерахувала кошти зі свого поточного рахунку на депозитний (залучення у вклади (депозити) коштів фізичних осіб у національній валюті).
Відповідач ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб проти задоволення адміністративного позову заперечував. У запереченнях на адміністративний позов зазначив зокрема, що оскільки позивача не було включено до уповноваженою особою до переліку вкладників, то фонд не мав правових підстав здійснювати відповідні процедури по включенню позивача до Загального реєстру вкладників та виплаті відшкодування. Крім того зазначив, що позивач не набув статусу вкладника неплатоспроможного банку, оскільки уклав нікчемний правочин (договір банківського вкладу), що порушує публічний порядок відшкодування грошових коштів вкладникам неплатоспроможних банків, встановлений законом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача уповноваженою особи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд, -
ВСТАНОВИВ:
07.08.2014р. між Публічним акціонерним товариством «Актабанк» та ОСОБА_2 укладено договір банківського вкладу «Банківська класика» №В04-207997/Т/609198 на суму у розмірі 168938,49 грн. терміном на один місяць з 07.08.2014р. по 07.09.2014р. включно під 18 % річних.
07.08.214р. Правлінням Національного банку України ухвалено постанову №468/БТ «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Актабанк» до категорії проблемних».
На підставі постанови Правління Національного банку України від 16.09.2014р. №576 «Про віднесення ПАТ «АКТАБАНК» до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб 16.09.2014р. прийнято рішення №90 про запровадження з 17.09.2014 тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «АКТАБАНК».
Рішенням виконавчої дирекції ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб від 15.12.2014р. №144 продовжено тимчасову адміністрацію в ПАТ «АКТАБАНК» на один місяць по 17.01.2015р. включно. Повноваження Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «АКТАБАНК» ОСОБА_4 також були продовжені до 17.01.2015р. включно.
15.01.2015р. Правлінням Національного банку України винесено постанову №19 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Актабанк».
16.01.2015р. Виконавчою дирекцією ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення №6 «Про початок процедури ліквідації Публічного акціонерного товариства «Актабанк» та призначення уповноваженої особи ОСОБА_3 на ліквідацію банку».
Позивач звернулася до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб та Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Актабанк» ОСОБА_4 із заявою щодо включення її до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами до ПАТ «Актабанк» та виплаті суми вкладу.
Листом від 29.01.2015р. №294 уповноваженою особою роз'яснено позивачу, що під час складання списку осіб, які мають право на відшкодування вкладів за рахунок позики ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, була виявлена група договорів банківського вкладу та банківського рахунку, укладених за обставин, що можуть вказувати на приготування до заволодіння державними коштами коштами ОСОБА_3, у звязку з чим до прокуратури м.Дніпропетровська подану заяву про відкриття кримінального провадження. У разі отримання від правоохоронних органів, в компетенції яких знаходиться питання прийняття процесуальних рішень за такими кримінальними провадженнями рішення про закриття кримінального провадження відносно конкретного вкладника ПАТ «Актабанк», рішення про виплату такому вкладнику суми вкладу в межах відшкодування гарантованої суми ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб буде прийнято в найкоротші строки.
Відповідно листа Національної поліції в Дніпропетровській області вих. №37/5-Аз-12 від 15.12.2015р. проінформовано, що в провадженні СВ Дніпропетровського МУ перебували кримінальні провадження за заявами Уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію ПАТ «Актабанк» №12015040030000067 від 03.02.2015 за ч.3 ст.190 КК України, яке 19.03.2015р. слідчим СВ ДМУ ГУМВС закрите за п.2 ч.1 ст.284 КПК України, №12015040030000210 від 08.04.2015 за ч.3 ст.190 КК України, яке 16.06.2015 слідчим СВ ДМУ ГУМВС закрите за п.2 ч.1 ст.284 КПК України, №1205040030000757 від 22.08.2015 за ч.3 ст.190 КК України, яке 30.10.2015 слідчим СВ ДМГ ГУМВС закрите за п.2 ч.1 ст.284 КПК України. ОСОБА_2 в переліку клієнті ПАТ «Актабанк», відносно яких подано заяву про відкриття кримінального провадження, не перебувала.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб (далі - ОСОБА_3), порядок виплати ОСОБА_3 відшкодування за вкладами, а також відносини між ОСОБА_3, банками, Національним банком України, повноваження та функції ОСОБА_3 щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлені та регулюються Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі ОСОБА_5 №4452, в редакції чинній на початок процедури ліквідації ПАТ «Актабанк»).
Відповідно до ч.1 ст.3 ОСОБА_5 №4452 ОСОБА_3 є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом.
Відповідно до ч.1-2 ст.26 Закону №4452 ОСОБА_3 гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. ОСОБА_3 відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення ОСОБА_3 банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада ОСОБА_3 не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Виконання зобовязань ОСОБА_3 перед вкладниками здійснюється ОСОБА_3 з дотриманням вимог щодо найменших витрат ОСОБА_3 та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобовязань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.
Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку.
Гарантії ОСОБА_3 не поширюються на відшкодування коштів за вкладами у випадках, передбачених цим Законом.
Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів ОСОБА_3 в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Згідно до положень ст.27 Закону №4452 Уповноважена особа ОСОБА_3 складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів ОСОБА_3 станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.
Уповноважена особа ОСОБА_3 зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.
Протягом шести днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція ОСОБА_3 затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою ОСОБА_3 переліку вкладників. ОСОБА_3 публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий курєр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3 відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.
Разом з тим, відповідно до ст.37 Закону №4452 Уповноважена особа ОСОБА_3 має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.
ОСОБА_5 №4452 визначає повноваження уповноваженої особи ОСОБА_3 під час дії тимчасової адміністрації. Зокрема, стаття 38 Закону передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа ОСОБА_3 зобовязана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.
Більш детальний порядок відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами фізичних осіб визначений Положенням про порядок відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами яке затверджено Рішенням Виконавчої дирекції ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року №14 (далі Положення №14, в редакції чинній на початок процедури ліквідації ПАТ «Актабанк»).
Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів ОСОБА_3 в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а ОСОБА_3 завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).
Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення ОСОБА_3 банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до ОСОБА_3 файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).
Банк має право надати до ОСОБА_3 відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).
Уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до ОСОБА_3 повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3 відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).
Протягом процедури ліквідації уповноважена особа ОСОБА_3 може надавати до ОСОБА_3 додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).
ОСОБА_3 складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3(пункт 2 розділу ІV Положення).
Виконавча дирекція ОСОБА_3 приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 4 розділу ІV Положення).
З аналізу зазначених норм вбачається як обов'язок уповноваженої особи, у визначені строки, скласти перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок ОСОБА_3, так і обов'язок, протягом дії тимчасової адміністрації, забезпечити перевірку правочинів на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними. При цьому, повідомлення стороні, про визначення договору нікчемним, може бути направлено уповноваженою особою ОСОБА_3 протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації.
Як зазначено в запереченнях на адміністративний позов, 18.11.2014р. супровідним листом №4980 уповноваженою особою було надано до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб базу даних про вкладників (файл «D» та «Z»). До вказаної бази був включений позивач. Банком позивач не включався до переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3 відповідно до пунктів 4-6 частини 4 ст.26 Закону; переліку осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку; переліку осіб, які використовують вклад як засіб забезпечення виконання іншого зобовязання перед цим банком, що ще не виконане.
В подальшому, уповноваженою особою було виявлено обставини щодо перерахування 07.08.2014р. з рахунків ТОВ «Папір-Люкс» відкритих у ПАТ «Актабанк» коштів в розмірі 168938,50 грн. (платіжне доручення №784 від 07.08.2014р.) на рахунок ОСОБА_2 із призначенням платежу: повернення фінансової допомоги згідно договору №081405\14 від 06.08.2014р., та подальше перерахування отриманої суми в розмірі 168938,49 грн. на рахунок №26308002609198 з призначенням платежу: залучення коштів на депозит, угода В04-207997/Т/609198 від 07.08.2014р. (меморіальний ордер №211362 від 07.08.2014р.).
З метою недопущення протиправного відшкодування коштів за вкладами, уповноважена особа, звернулася до ОСОБА_3 з пропозицією розглянути питання можливості та доцільності тимчасового блокування коштів на рахунках окремих вкладників ПАТ «АКТАБАНК», в тому числі й на рахунках позивача.
01.12.2014р. протоколом засідання виконавчої дирекції ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб №250/14, ОСОБА_3 вирішив погодити пропозицію Уповноваженої особи щодо тимчасового блокування коштів за рахунками фізичних осіб-вкладників ПАТ «АКТАБАНК» згідно переліку, наведеному у вищезазначених листах та зобовязав відділ організації виплат ОСОБА_3 відобразити блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних ОСОБА_3 гарантування.
Крім того, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань засновником (учасником) ТОВ «Папір-Люкс» (34822765) є ОСОБА_2. ОСОБА_5 за договором №081405\14 грошового займу від 06.08.2014р. ТОВ «Папір-Люкс» надає ОСОБА_2 у власність грошові кошти в розмірі 168938,49 грн. строком на 5 місяців, а ОСОБА_2 зобовязується повернути таку ж суму грошових коштів, при тому, що в платіжному доручені №784 від 07.08.2014р. вказано призначенням платежу: повернення фінансової допомоги згідно договору №081405\14 від 06.08.2014р.
Отже, зазначені вище обставини свідчать про вчинення уповноваженою особою законодавчо передбачених дій щодо складення бази даних про вкладників, перевірки правочинів, укладених банком, формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, повідомлення правоохоронних органів у звязку з виявленням протиправних дій відносно банку.
Відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи, колегія суддів вважає, що не включення позивача до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, в даному випадку не свідчить про наявність протиправної бездіяльності Уповноваженої особи, тобто безпідставне не вчинення субєктом владних повноважень обовязків, які за законом він мав би вичинити.
Крім того, відсутність прийнятого рішення про визнання правочинів (договорів банківського вкладу) нікчемними, не є безумовною підставою для включення уповноваженою особою ОСОБА_3 певних осіб до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3.
Приймаючи до уваги фактичні дій уповноваженої особи щодо перевірки укладених Банком правочинів (у т. ч. укладених з позивачем), а також враховуючи, що рішення стосовно нікчемності правочинів приймається Уповноваженою особою ОСОБА_3, як зазначено вище, і на стадії тимчасової адміністрації, і на стадії процедури ліквідації банку, відсутність такого рішення на момент розгляду даної справи у суді не свідчить про наявність порушень відповідачем уповноваженою особою приписів законодавства, яке регулює спірні відносини. У звязку з чим в задоволенні адміністративного позову в частині позовних вимог до Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 слід відмовити.
Щодо вимоги про зобов'язання ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб прийняти рішення про включення ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до реєстру вкладників ПАТ «Актабанк» на підставі повного переліку вкладників ПАТ «Актабанк», наданого уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4, суд зазначає наступне.
Оскільки під час судового розгляду справи було встановлено, що позивача не було включено уповноваженою особою до переліку вкладників, а, відтак, станом на момент розгляду справи судом у ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб не було підстав для включення позивача до Загального реєстру вкладників, внаслідок чого зазначена позовна вимога також задоволенню не підлягає.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 04.07.2016 року.
У повному обсязі постанову складено 11.07.2016 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя ОСОБА_6