Ухвала суду № 62351861, 31.10.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2016
Номер справи
820/5565/16
Номер документу
62351861
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №820/5565/16

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

31 жовтня 2016 р. м. Харків Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі, звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до відділу реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просять суд, зобов'язати відповідача вчинити дії щодо зміни відмітки у паспорті про реєстрацію, замість помилково вказаної адреси вказати вірну, а саме: м. Харків, вул. Дніпропетровська (ОСОБА_3), 15/17.

Ухвалою суду від 19.10.2016 вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачам строк для усунення її недоліків. Позивачі вказану ухвалу суду виконали.

Згідно з ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних ociб, прав та інтересів юридичних ociб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових ociб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно положень ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є Харківська міська рада в особі відділу реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» №888-VlII від 10.12.2015 (далі - Закон № 888), виконавчим органам сільських, селищних, міських рад з 04.04.2016 року делеговані повноваження у сфері реєстрації/зняття з місця реєстрації, місця проживання/перебування осіб в Україні.

На виконання вимог законодавства України Харківською міською радою створено Департамент реєстрації, який є самостійним виконавчим органом міської ради.

Відповідно до рішення 4 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 24.02.2016 № 130/16 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання», відповідно до Положення про Департамент реєстрації Харківської міської ради, затвердженого рішенням 4 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 24.02.2016 № 131/16 «Про внесення змін до положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання», затверджено з 25.02.2016 структуру Департаменту реєстрації Харківської міської ради, до якого входить зокрема відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова.

Таким чином, Відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова є виконавчим органом місцевого самоврядування.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків про зобов'язання вчинити певні дії підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, оскільки відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради є виконавчим органом Харківської міської ради, як органу місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 6, п.6. ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відділу реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків про зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.

Розяснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Мар'єнко Л.М.