ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань заміни сторони виконавчого провадження
28 жовтня 2016 року № 2а-4968/12/1370
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Присташ І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а-4968/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Приватного підприємства "Політеп" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
17 жовтня 2016 року на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а-4968/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до Приватного підприємства "Політеп" про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В поданій заяві заявник просить замінити стягувача у виконавчому провадженні №47934511 з виконання виконавчого листа №2а-4968, виданого Львівським окружним адміністративним судом 02.07.2012 року, а саме: управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова на Галицьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області, посилаючись на набрання чинності Закону України від 04.07.2013 року №406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи", яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України Міністерству доходів і зборів України.
Заявник, відповідач та зацікавлена сторона - Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, хоча своєчасно та належним чином повідомлялися про розгляд заяви.
Судом було ухвалено здійснювати розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у відсутності сторін/представників сторін.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, встановивши фактичні обставини, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що заява не підлягає до задоволення, з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Так, заміна сторони виконавчого провадження може бути здійснена лише на правонаступника та у випадку вибуття сторони виконавчого провадження.
Згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Частиною 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року №2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 4 липня 2013 року №406-VII врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.
Однак, згідно з пунктом третім Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 4 липня 2013 року №406-VII, заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи".
Таким чином, суд наголошує на тому, що органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Із матеріалів справи вбачається, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.07.2012 року позов управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до Приватного підприємства "Політеп" про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування було задоволено повністю, а саме: стягнуто з Приватного підприємства «Політеп» на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 38 138,39 грн.
Так, на виконання постанови від 02.07.2012 року Львівським окружним адміністративним судом 02.07.2012 року було видано виконавчий лист про стягнення з Приватного підприємства "Політеп" на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 38 138,39 грн., у якому стягувачем визначено управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова (код ЄДРПОУ 20847365). Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Сокалького районного управління юстиції Вареницею Т.В. було відкрито виконавче провадження №47934511 на підставі виконавчого листа (у справі №2а-4968/12/1370), виданого 02.07.2012 року Львівським окружним адміністративним судом, щодо стягнення з Приватного підприємства "Політеп" на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 38 138,39 грн.
Водночас, суд зазначає, що із самої заяви про заміну сторони виконавчого провадження та долученних до неї документів не вбачається, що Галицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова.
Окрім цього, посилання заявника на те, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04 липня 2013 року №406-VII, передано функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, не беруться судом до уваги, оскільки зміна механізму адміністрування єдиного внеску не вказує про правонаступництво органів доходів і зборів.
Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та фактичних обставин справи, суд приходить до переконання, що управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.
Аналогічна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 23 червня 2015 року в справі №К/800/25816/14.
У відповідності до пункту п'ятого Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 4 липня 2013 року №406-VII, суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Враховуючи зазначене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст.160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви заяву управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а-4968/12/1370 за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до приватного Приватного підприємства "Політеп" про стягнення заборгованості - відмовити повністю.
Ухвала Львівського окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Суддя Сакалош В.М.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 31 жовтня 2016 року.