Справа № 462/5653/16-ц
УХВАЛА
31 жовтня 2016 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Кирилюк А.І., розглянувши матеріали позовної заяви Залізничної районної адміністрації ЛМР до Управління комунальної власності департаменту гуманітарної політики ЛМР, ОСОБА_1 (приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу, Товариства з обмеженою відповідальністю «Хорс», третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним наказу та свідоцтва про право власності та скасування рішення державного реєстратора,
в с т а н о в и в :
До Залізничного районного суду м. Львова в порядку цивільного судочинства із позовом звернувся позивач - Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради, в якому просить суд визнати протиправним наказ № 920-НЖ-З від 16.04.2009 року управління комунальної власності департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради «про оформлення права приватної власності на нежитлові приміщення в будинку № 50 на вул. Братів Міхновських» та скасувати видане на його підставі свідоцтво про право власності від 16.04.2009 року на нежитлове приміщення на вул. Братів Міхновських, 50; скасувати рішення державного реєстратора приватного нотаріуса ОСОБА_1 про державну реєстрацію права та їх обтяжень ( з відкриттям розділу), індексний номер: 25451355 від 25.02.2016 року
Відповідно до п. 27 Постанови № 3 від 01.03.2013 року Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане відповідно до закону, належить до документів, на підставі яких згідно зі статтею 19ЗаконуУкраїни від 1 липня 2004 року № 1952-IV"Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" провадиться реєстрація права власності, яке вони посвідчують. У зв'язку із цим суд відповідно до частини першої статті 21, статті 393ЦКвизнає незаконним і скасовує такий акт, виданий владним органом, повністю або частково, якщо він суперечить актам цивільного законодавства та порушує цивільні права або інтереси. Такі спори за участю фізичних осіб розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Управління комунальної власності Львівської міської ради (надалі управління) є структурним підрозділом департаменту економічної політики Львівської міської ради (надалі департамент), утвореним відповідно до ухвал міської ради від 06.07.2006р. №94 Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 16 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Разом з тим вимога позивача про скасування рішення державного реєстратора приватного нотаріуса ОСОБА_1 про державну реєстрацію права та їх обтяжень є похідною від вимоги про визнання протиправним наказу управління комунальної власності та скасування свідоцтва про право власності, а тому не може розглядатися окремо в порядку цивільного судочинства без вирішення спору щодо визнання наказу протиправним та скасування свідоцтва про право власності.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, беручи до уваги те, що між сторонами відсутній цивільно правовий спір, приходжу до висновку, що існує достатньо підстав для відмови у відкритті проваження у справі.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.122 ЦПК України,
у х в а л и в :
Відмовити Залізничній районній адміністрації Львівської міської ради у відкритті провадження за позовною заявою до Управління комунальної власності департаменту гуманітарної політики ЛМР, ОСОБА_1 (приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу, Товариства з обмеженою відповідальністю «Хорс», третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним наказу та свідоцтва про право власності та скасування рішення державного реєстратора.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Залізничний районний суд м. Львова шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя / підпис / ОСОБА_3
З оригіналом згідно.
Суддя: Кирилюк А.І.