УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.10.16 р. Справа № 904/1632/16
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", м. Київ
до боржника ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м.Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912
про визнання банкрутом
Представники:
від кредиторів: не з'явився
від боржника: представник ОСОБА_2 за довіреністю №1 від 12.04.2016р.
директор ОСОБА_3
в засіданні приймали участь: розпорядник майна ОСОБА_4
СУТЬ СПРАВИ:
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912 порушено 14.04.2016р. за заявою Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", м. Київ, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5, свідоцтво №193 від 28.02.2013р. (49044, м. Дніпро, бульвар Катеринославський, 2, ТДК "Босфор", офіс 610, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Ухвалою суду від 04.05.2016р. залучено ОСОБА_6 міську раду учасником провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою суду від 07.06.16р. припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_5, розпорядником майна ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912 призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4, свідоцтво №990 від 30.05.2013р. (49044, м. Дніпро, а/с 2725, ідентифікаційний номер НОМЕР_2).
Ухвалою суду від 15.09.2016р. затверджено реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, з вимогами наступних кредиторів:
1) Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ - 2756 грн. (1 черга), 19931724,95 грн. (4 черга), 1155003,27грн. (6 черга);
2) ПАТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ - 16536 грн. (1 черга), 66984665,61грн. (4 черга), 2856969,30грн. (6 черга);
3) ПАТ "Юкрейніан кемікал продактс" в особі філії "ОСОБА_6 гірничо-металургійний комбінат", м. Вільногірськ Дніпропетровської області - 2756грн. (1 черга), 28604763,18грн. (4 черга).
Зазначеною ухвалою призначено розгляд справи у підсумковому судовому засіданні на 29.09.2016р.
Ухвалою суду від 29.09.2016р. відкладено розгляд справи у підсумковому засіданні на 25.10.2016р. та продовжено строк процедури розпорядження майном до 25.10.2016р.
24.10.2016р. до суду надійшла заява органу управління майном боржника ОСОБА_6 міської ради Дніпропетровської області №7-2184/0/2-16 від 24.10.2016р. про призначення арбітражного керуючого ОСОБА_4 ліквідатором банкрута, оскільки останній має великий досвід роботи та відповідний рівень кваліфікації.
В судовому засіданні представники боржника наполягають на визнанні боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, оскільки підприємство не здійснює підприємницької діяльності та не має можливості сплачувати заробітну плату працівникам та комунальні платежі. Крім того під час процедури розпорядження майном зростають поточні грошові вимоги кредиторів.
Також, в судовому засіданні представником боржника подано до суду звернення представників трудового колективу боржника про визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, оскільки процедура розпорядження майном безпідставно затягується.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника та розпорядника майном, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. До компетенції комітету кредиторів належить право прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, призначенні арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Як вбачається з матеріалів справи призначені на 22.09.2016р. збори кредиторів не відбулись через відсутність кредиторів, що мають не менше ніж дві треті голосів.
06.10.2016р. відбулись загальні збори кредиторів на яких обрано склад комітету та його повноваження, в той же день комітетом кредиторів прийнято рішення про відкладення розгляду питання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У відповідності до ст. 27 Закону у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобовязані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобовязання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобовязання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
Відповідно до ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобовязання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
У разі якщо комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд протягом пяти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника за наявності ознак банкрутства приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, якщо інше не передбачено цією статтею.
Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто пятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
Провадження у справі порушено 14.04.2016р., тобто враховуючи час зупинення провадження у справі з 29.06.2016р. по 12.07.2016р., з 20.07.2016р. по 01.09.2016р., строк процедури розпорядження майном, встановлений ст. 22 Закону закінчився 03.10.2016р.
Станом на день розгляду справи комітетом кредиторів не прийнято будь-якого рішення щодо подальшої процедури банкрутства підприємства боржника.
Відповідно до аналізу фінансово-господарської діяльності боржника станом на 01.09.2016р., проведеного розпорядником майна встановлено збиткову діяльність підприємства. Так, станом на 31.12.2015р. вартість основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, готової продукції та оборотних активів боржника, згідно балансу складає 3454,00тис. грн., а поточні зобов'язання - 80717 тис. грн. Таким чином, боржник неспроможній через недостатність свого майна задовольнити вимоги кредиторів, що підтверджується відповідними розрахунками та незадовільними фінансовими показниками підприємства.
Крім того, у підприємства боржника зростає поточна заборгованість із податкових зобов'язань, комунальних послуг та виплат заробітної плати.
Осіб, які б мали бажання відновити платоспроможність боржника через його санацію або шляхом укладання мирової угоди не виявлено.
Враховуючи, що пропозицій відносно санації боржника до суду не надійшло, підприємство є збитковим та не представляється можливим поновити господарську діяльність, боржник неспроможній відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, активи боржника менше за кредиторські вимоги, суд прийшов до висновку про необхідність прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури строком на 1 рік згідно статті 37 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора боржника судом враховано наступне.
До суду надійшла заява органу управління майном боржника ОСОБА_6 міської ради Дніпропетровської області №7-2184/0/2-16 від 24.10.2016р. про призначення арбітражного керуючого ОСОБА_4 ліквідатором банкрута, оскільки останній має великий досвід роботи та відповідний рівень кваліфікації.
В судовому засіданні кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_4 підтримано представниками боржника.
Пропозицій щодо інших кандидатур арбітражний керуючих до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про доцільність призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_4 оскільки його кандидатура відповідає вимогам Закону, він виконував повноваження розпорядника майна боржника та відповідно володіє інформацією щодо фінансово-господарського становища останнього, брав участь в проведені інвентаризації та в підготовці відповідного аналізу тощо, що в подальшому сприятиме ефективнішій роботі зазначеного арбітражного керуючого як ліквідатора банкрута.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст. 38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі плати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 26, 27, 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Припинити процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912.
Припинити повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_4, свідоцтво №990 від 30.05.2013р. (49005, м. Дніпро, вул. Пісаржевського, 1а, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) у справі № 904/1632/16 про банкрутство ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912.
Визнати Комунальне підприємство "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 25.10.2017р.
Ліквідатором ОСОБА_1 підприємства "Теплові мережі м. Вільногірськ", м. Вільногірськ Дніпропетровської області, вул. Промислова, 17, код ЄДРПОУ 24422912 призначити арбітражного керуючого ОСОБА_4, свідоцтво №990 від 30.05.2013р. (49005, м. Дніпро, вул. Пісаржевського, 1а, ідентифікаційний номер НОМЕР_2).
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ст.38 Закону) господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі плати податків і зборів (обовязкових платежів), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зобовязати ліквідатора банкрута ОСОБА_4 виконувати повноваження ліквідатора банкрута у відповідності до вимог чинного законодавства України, щомісячно надавати комітету кредиторів звіт про хід здійснення ліквідаційної процедури, копію звіту направляти щомісячно до суду для долучення до справи про банкрутство і у строк до 25.10.2017р. подати на затвердження до господарського суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Копію постанови направити кредиторам, Верхньодніпровській ОДПІ Дніпропетровської області, державному реєстратору, ГУ юстиції у Дніпропетровській області.
Суддя ОСОБА_7