Ухвала суду № 62318888, 28.10.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2016
Номер справи
821/3141/15-а
Номер документу
62318888
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

28 жовтня 2016 р.м.ОдесаСправа № 821/3141/15-а

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Романішин В.Л., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області про скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 20.10.2015р. задоволено позов ОСОБА_1 до Цюрупинської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області про скасування податкового повідомлення-рішення від 19.06.2015р. №61828-21.

На зазначену постанову суду Цюрупинська ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: до скарги не додано документу про сплату судового збору.

Апелянт не являється особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», а оскаржувана постанова є об'єктом справляння судового збору згідно ст.3 Закону, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Враховуючи, що при зверненні у вересні 2015 року з позовом до суду фізичною особою заявлено позовні вимоги майнового характеру (ціна позову 2491,13 грн.), при поданні позовної заяви підлягало сплаті 487,2 грн. судового збору (0,4 розміру мінімальної заробітної плати), тому апелянтом, при поданні апеляційної скарги, повинен бути сплачений судовий збір в сумі 535,92 грн.

Також, апеляційну скаргу подано Цюрупинською ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області з порушенням строків, встановлених ч.2 ст.186 КАС України.

Апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, обґрунтоване тим, що ДПІ вже зверталася до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 20.10.2015р., яку ухвалою від 10.12.2015р. було повернено апелянту у зв'язку з ненаданням ним квитанції про сплату судового збору. Апелянт зазначає, що відсутність бюджетного фінансування для сплати судового збору стало перешкодою для подання апеляційної скарги у строки, встановлені КАС України.

Відповідно до ч.1, ч.4 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Розглянувши подане клопотання та дослідивши надані Цюрупинською ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області матеріали в підтвердження обґрунтованості його вимог, доходжу висновку про відсутність підстав для його задоволення та відкриття апеляційного провадження у справі, оскільки апеляційну скаргу подано майже через рік з дня отримання апелянтом копії оскаржуваної постанови, тоді як довідкою від 02.03.2016р. підтверджено відсутність асигнувань тільки у березні 2016 року. Доказів щодо неможливості сплати судового збору ані до березня 2016 року, ані після цього податковим органом не надано.

Більше того, незадовільний майновий стан податкового органу є підставою для звернення останнього до суду, в порядку ст.88 КАС України, із заявою про звільнення від сплати судового збору, відстрочення або розстрочення його сплати. Апелянтом не надано доказів звернення з відповідним клопотанням до суду апеляційної інстанції та відмови у його задоволенні.

Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України (в ред. від 20.12.2011р.) до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 КАС України.

Оскільки особою, яка оскаржує судове рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, судовий збір не сплачено і не доведено дотримання строків на апеляційне оскарження, подана апеляційна скарга, на підставі ст.189 КАС України, підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 88, 108, 186, 187, 189 КАС України,

У Х В А Л И В :

Визнати не поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження, зазначені Цюрупинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Апеляційну скаргу Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області залишити без руху, надавши апелянту тридцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

- надання квитанції про сплату судового збору в сумі 535,92 грн.;

- надання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску такого строку.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду має бути внесено на рахунок №31212206781008, одержувач коштів: УК в Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО) 828011, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги в частині надання квитанції про сплату судового збору, відповідно до ст.108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, в частині щодо обґрунтування строків апеляційного оскарження, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження відповідно до ч.4 ст.189 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя