Справа № 344/12751/16-п
Провадження № 3/344/4454/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2016 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 , директора ТзОВ «Західгазтех», за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Як вбачається з протоколу №09-01-0012/310 від 28.07.2016, директор ТзОВ «Західгазтех» ОСОБА_1 вчинив триваюче адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при плановій перевірці 28.07.2016, а саме ст. 29 КЗпП України, так директор ТзОВ «Західгазтех» не роз'яснює та не інформує під розписку працівників товариства про умови праці; ст. 142 КЗпП України, - так, трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілкової організації на основі типових правил. В порушення вимог ст. 142 КзПП України в ТзОВ «Західгазтех» не розроблені та не затверджені правила внутрішнього трудового розпорядку; в порушення вимог ч.4 ст. 79 КЗпП України черговість надання відпусток в ТзОВ «Західгазтех» не визначена графіком надання відпусток працівникам; в порушення вимог ч.5 ст. 79 КЗпП України, ТзОВ «Західгазтех» письмово не повідомляють працівників про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до дати початку відпустки. Так, інженеру І категорії ОСОБА_2 згідно наказу від 19.05.2016 року № 19 к-16 було надано щорічну основну відпустку терміном на 7 календарних дні, про що її за два тижні письмово не повідомлено. Аналогічні порушення допущено по інших працівниках; ч.2 ст. 30 ЗУ «Про оплату праці» - так, в ТзОВ «Західгазтех» не забезпечено ведення достовірного обліку виконуваної працівниками роботи. Так, табелі обліку використання робочого часу товариства не ведуться відповідно до вимог Наказу Державного комітету статистики України від 05.12.2008 року № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці (із змінами і доповненнями від 25.12.09р.), не відповідають затвердженій типовій формі первинної облікової документації. підприємств та не відображають обовязкові показники, необхідні для заповнення форм державних статистичних спостережень з праці; в порушення вимог частини 1,2 ст. 115 КЗпП України в ТзОВ «Західгазтех» заробітна плата працівникам виплачується з порушенням строків її виплати,тобто пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, виплата заробітної плати за лютий 2016 року була виплачена 10 березня 2016 року (виписка по рахунку № 2600800016446.980 з 10.03.2016 року), а за червень - 08 липня 2016 року (виписка по рахунку № 2600800016446.980 з 08.07.2016 року); в порушення вимог ч. 4 ст. 115 КзПП України, заробітна плата працівникам в ТзОВ «Західгазтех» за весь час щорічної відпустки виплачується пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Так інженеру І категорії ОСОБА_2 згідно наказу від 19.05.2016 року № 19 к-16 було надано щорічну основну відпустку терміном на 7 календарних дні, а виплату заробітної плати за період відпустки виплачено 23.05.2016 року (копія наказу про надання відпустки, виписка по рахунку № 2600800016446.980 від 23.05.2016 року); в порушення вимог ч. 6 ст.95 КзПП України в ТзОВ «Західгазтех» в межах прожиткового мінімуму індексація заробітньої плати у кількості восьми працівникам не проводилась. В ході проведення перевірки індексацію заробітної плати восьми працівникам ТзОВ «Західгазтех» донараховано. Також, в ТзОВ Західгазтех присутні робочі місця, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працівників. Тому, в ТзОВ Західгазтех необхідно провести атестацію робочих місць: слюсаря-дизеліста, машиніста екскаватора, машиніста бульдозера, електрозварювальника-дизеліста, оператора абразивоструменевої очистки. Станом на момент закінчення перевірки 28.07.2016 року атестація робочих місць не проведена. В порушення вимог ст.23 КЗпП України в ТзОВ «Західгазтех» при укладенні строкових трудових договорів не вказано строк їх дії. Так, 04.05.16р. між ТзОВ Західгазтех та працівником ОСОБА_3 укладено строковий трудовий договір про прийняття на роботу на посаду оператора абразивоструменевої очистки для виконання відповідних робіт на обєкті, однак, в зазначеному договорі термін його дії не вказано. Аналогічне порушення при укладенні інших строкових договорів. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 41 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, підтвердив обставини вчинення адміністративного правопорушення. Вказав, що ним вжито заходів що усунення порешень.
Роз'яснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП, тобто порушення вимог законодавства про працю.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу №09-01-0012/310 від 28.07.2016 про адміністративне правопорушення, актом перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування №09-01-0012/373 та іншими матеріалами справи.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 41 КУпАП як порушення вимог законодавства про працю та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 41 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, вважаю, що вина ОСОБА_1В у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире каяття, як обставину що помякшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 41, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ТзОВ «Західгазтех», визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (пятсот десять ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 , директора ТзОВ «Західгазтех», в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 275 грн. 60 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко