КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
24 жовтня 2016 року 810/3256/16
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., при секретарі судового засідання - Мостовому О.В., розглянувши в ході підготовчого провадження в м. Києві адміністративну справу
за позовомОСОБА_1доГоловного управління Держгеокадастру у Київській областіпровизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо розгляду клопотання ОСОБА_1 про визначення та виділення йому у власність земельної ділянки орієнтовним розміром 2,0 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Шпитьківської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області;
- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області розглянути клопотання ОСОБА_1 про визначення та виділення йому у власність земельної ділянки орієнтовним розміром 2,0 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Шпитьківської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області у порядку та у строки, передбачені статтею 118 Земельного кодексу України, та надати мотивовану відповідь за результатами розгляду вказаного клопотання.
У судове засідання з'явилась представник позивача.
Відповідач, належно повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, із клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.
До початку розгляду справи по суті судом було поставлено на обговорення питання про передачу адміністративної справи за правилами територіальної підсудності до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Представник позивача в ході підготовчого провадження з приводу поставленого судом питання про передачу справи до іншого суду поклалась на розсуд суду.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає передачі за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва з огляду на таке.
Згідно з частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, у випадку звернення зацікавлених осіб до суду з адміністративним позовом мають застосовуватися лише ті процесуальні норми, що діють на момент вчинення певної процесуальної дії, незалежно від того, коли виникло те чи інше адміністративне правовідношення.
Статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України визначено територіальну підсудність адміністративних справ.
Відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Приписами частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що місце реєстрації позивача є місто Київ, вулиця Суздальська, будинок 4/6, про що не заперечувалось представником позивача та підтверджується наявною в матеріалах справи копією паспорта та копією довіреності.
Водночас, місцезнаходженням відповідача, суб'єкта владних повноважень, є м. Київ, вул. Серпова, буд. 3/14.
Згідно з положеннями Указу Президента України від 16 листопада 2004 року "Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів", в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Однак, територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область, а не на місто Київ.
З огляду на те, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду та вирішення справ, з метою недопущення наявності у сторін сумнівів щодо законності рішення суду та посилання як на підставу для його скасування у зв'язку з недотримання судом приписів статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа не може бути розглянута Київським окружним адміністративним судом, а підлягає розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва.
Відповідно до пункту третього частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
В силу положень частини сьомої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу №810/3256/16 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - передати за територіальною підсудністю на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва..
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Балаклицький А. І.