ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 жовтня 2016 р. справа № 324/1281/16-а (2-а/324/34/2016)
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ясенова Т.І. перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на постанову Пологівського районного суду Запорізької області від 19 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, третя особа Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,-
ВСТАНОВИВ:
10.10.2016 Відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області подано апеляційну скаргу на постанову Пологівського районного суду Запорізької області від 19 вересня 2016 року та клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Частиною 2 статті 186 КАС України передбачено, що апеляційна скарга, подана на постанову суду першої інстанції, подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до матеріалів справи докази на підтвердження отримання відповідачем оскаржуваної постанови відсутні.
При цьому, відповідно до змісту апеляційної скарги відповідачем вказано 27.08.2016 датою отримання оскаржуваної постанови від 19.09.2016.
Доказів на підтвердження дотримання строків встановлених статтею 186 КАС України при зверненні з апеляційною скаргою до суду апеляційної інстанції не надано.
Відповідно до частини 4 статті 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на вищевикладене та враховуючи, що відповідачем не було порушено питання про поновлення строку, установленого статтею 186 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для направлення відповідачем до суду апеляційної інстанції заяви із зазначенням поважних підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.
Разом з тим, Відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Клопотання обґрунтовано тим, що відповідач є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області. У зв'язку із вказаним, відділом направлено до Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області лист щодо проведення оплати судового збору за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову. Станом на 11.01.2016 платіжне доручення щодо проведення оплати судового збору не надходило, тому відділ просить відстрочити сплату судового збору .
Статтею 5 Закону України „Про судовий збір" в редакції від 01.09.2015, передбачено вичерпний перелік осіб, які звільняються від справи судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відповідно до статті 8 Закону України „Про судовий збір" та статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не пізніше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати враховуючи майновий стан сторони.
Пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року №484-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким скасовано встановлені раніше для державних органів пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Водночас, як зазначив Вищий адміністративний суд України у постанові Пленуму від 05.02.2016 року №2 „Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI „Про судовий збір?? у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору?, якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Таким чином, підстави для відстрочення сплати судового збору, що наведені в клопотанні не можуть бути визнані поважними, в зв'язку з чим клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України „Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з матеріалами справи позивачем подано адміністративний позов до суду першої інстанції 10.08.2016, що підтверджено штампом вхідної кореспонденції суду першої інстанції.
Позовні вимоги носять немайновий характер.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі з 01 січня - 1378,00 гривень.
Відповідно до статті 4 Закону України „Про судовий збір" у редакції від 01.09.2015, за подання адміністративного позову немайнового характеру судовий збір справляється: якщо подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати - 1378 грн.; якщо подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551,20 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України „Про судовий збір" у редакції від 01.09.2015, за подання апеляційної скарги на постанову суду у справі за позовом немайнового характеру, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами: за позов суб'єкта владних повноважень, юридичної особи або фізичної особи-підприємця - сплачується судовий збір в розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги; за позовом фізичної особи - 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті становить 606грн. 32коп.
З огляду на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення до суду апеляційної інстанції оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 606грн. 32коп. за реквізитами: одержувач УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, КБКД 22030101, ЄДРПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, банк отримувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська та заяви із зазначенням підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.
Керуючись ст. 186, 187, ч. 4 ст. 189 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на постанову Пологівського районного суду Запорізької області від 19 вересня 2016 року у справі №324/1281/16-а (2-а/324/34/2016) залишити без руху та надати строк тридцять днів з моменту отримання відповідачем копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення до суду апеляційної інстанції оригіналу документу про сплату судового збору в розмірі 606грн. 32коп. за реквізитами: одержувач УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, КБКД 22030101, ЄДРПОУ 37989274, р/р 31217206781004, МФО 805012, банк отримувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська та заяви із зазначенням підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Суддя Т.І. Ясенова