ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77 ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Київ "10" квітня 2007 р. 16 год. 40 хв. Справа № А9/087-07
Господарський суд Київської області в складі судді Євграфової Є.П., при секретарі Коваль Н.В., розглянувши справу
За позовом Першого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Київ
до Баришівського районного комбінату комунальних підприємств, смт. Баришівка
про стягнення 4 250 грн.,
за участю представників:
прокурора:
позивача:не з’явились,
Дроботун О.О., довір. № 43 від 15.02.2007р.,
відповідача:Лисенко В.О., довір. б/н від 21.11.2006р.,
обставини справи:
до господарського суду Київської області надійшла позовна заява № 199 вих 07 від 26.02.2007 року Першого заступника прокурора Шевченківського району (далі –прокурор) в інтересах держави –Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(далі –позивач) до Баришівського районного комбінату комунальних підприємств (далі –відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 4 250 грн. за порушення законодавства у сфері електроенергетики та невиконання приписів Державної інспекції з енергонагляду.
Прокурор, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.
В судовому засіданні позивач повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позові.
Відповідач, в судовому засіданні повністю визнав позовні вимоги, проте, письмового відзиву не надав.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, судом встановлено:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області була проведена комплексна перевірка електроустановок відповідача. Під час перевірки встановлено, що відповідач порушив нормативи „Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів”.
За результатами перевірки позивачем складено акт обстеження (перевірки) № 596 від 09.06.2006 року на підставі якого Державним інспектором з енергетичного нагляду у Київській області Лисивцем М.І. видано припис № 596 від 30.08.2006 року про усунення виявлених порушень до 01.11.2006 року.
11.03.2005 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області проведено повторну перевірку дотримання відповідачем законодавства у сфері електроенергетики.
За результатами зазначеної перевірки був складений акт перевірки № 138 від 29.11.2006 року в якому було встановлено, що відповідачем в порушення ст. 26, 27 Закону України „Про електроенергетику” не виконано припис № 596 від 30.08.2006 року.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту перевірки № 138 від 29.11.2006 року за ухилення від виконання припису № 596 від 30.08.2006 року Державним інспектором з енергетичного нагляду у Київській області Лисивцем М.І. прийнята постанова № 143 від 28.12.2006 року про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів, що становить 4 250 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України „Про електроенергетику” споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно до п.2. ч.3. ст. 27 Закону України „Про електроенергетику” встановлено, що за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій застосовується штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначена норма також міститься в п. 2 Положення „Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, (далі –Положення) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. №1312. згідно якої штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Відповідно до п. 7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Пунктом 8 зазначеного Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996р. № 929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд та діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго”.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику” одним із принципів державної політики в електроенергетиці є створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 цього Закону Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють, зокрема, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку (далі –Держенергонагляд), встановленому Кабінетом Міністрів України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Відповідно до Положення „Про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду, Держенергонагляд створена у відповідності до Положення „Про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №323 від 30.05.2002 р. та здійснює свою діяльність у складі Регіональної державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Центральному регіоні яка є її структурним підрозділом.
Таким чином, проаналізувавши вищенаведені норми законодавства, суд дійшов до висновку, що Державним інспектором з енергетичного нагляду у Київській області Лисивцем М.І. була правомірно прийнята постанова № 143 від 28.12.2006 року про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів, що становить 4 250 грн.
На час розгляду даної справи штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів, що становить 4250 грн., відповідачем не сплачено.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є правомірними та обґрунтованими, визнані відповідачем в повному обсязі, у зв’язку з чим з відповідача підлягає стягненню штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів, що становить 4 250 грн.
Беручи до уваги викладене вище, керуючись ст. ст. 158, 161, 163, 167 та п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Баришівського районного комбінату комунальних підприємств (07500, Київська область, смт. Баришівка, пр. Банний, 3, код 03346621) 4 250 грн. штрафу в доход державного бюджету.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку: заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України –з дня складання в повному обсязі, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження (ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суддя