ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2016 року Справа № 608/1399/16-а
Номер провадження2-а/608/77/2016
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі :
головуючої судді Запорожець Л. М.
при секретарі судового засідання Росляк Т.Б.
з участю позивачки ОСОБА_1
представника відповідача Павлинів І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області про визнання неправомірним дій Управління пенсійного Фонду України в Чортківському районі Тернопільської області щодо відмови в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку та зобов»язання призначити та виплачувати таку пенсію з 30 травня 2016 року, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Чортківському районі Тернопільської області про визнання неправомірним дій Управління пенсійного Фонду України в Чортківському районі Тернопільської області щодо відмови в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку та зобов»язання призначити та виплачувати таку пенсію з 30 травня 2016 року посилаючись на те, що вона народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року та у зв»язку з досягненням пенсійного віку та роботою в м. Чорткові, місті, яке відповідно до постанови КМ Української РСР від 23.07.1991 року № 106 віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, звернулась до відповідача за призначенням пенсії із зменшенням пенсійного віку. Таке право випливає із змісту статті 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», однак всупереч вимог чинного законодавства відповідач своїм рішенням № 920 від 23.06.2016 року відмовив їй в призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку, відповідно до вимог ст. 55 згаданого Закону посилаючись на те, що відсутні документи про роботу в зоні посиленого радіоекологічного забруднення з дня аварії до 01.01.1993 року не менше 4 років. Вважає рішення протиправним, оскільки нею подано достатньо доказів її постійної праці в м. Чорткові станом на 01.01.1993 року (не менше чотирьох років). Зокрема вказане стверджується трудовою книжкою НОМЕР_1 від 07 квітня 1983 року, посвідчення громадянки, яка постійно проживає або працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю (категорія 4) серії НОМЕР_2, виданим Тернопільською обласною державною адміністрацією від 25.11.1993 року, довідкою № 71 від 30.05.2016 року. 23.06.2016 року УПФУ в Чортківському районі Тернопільської області їй було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Вважає дії відповідача неправомірним та просить зобов»язати УПФУ в Чортківському районі призначити їй пенсію за віком на пільгових умовах, нараховувати та виплачувати її з 29 квітня 2016 року.
26 жовтня 2016 року позивачка ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги та просить не змінюючи мотивувальну частину внести зміни в прохальну частину, зазначивши замість: « з 29 квітня 2016 року» на « з 30 травня 2016 року».
Позивачка ОСОБА_1 уточнені позовні вимоги підтримує, просить задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача Управління Пенсійного Фонду України в Чортківському районі Павлинів І.Г. уточнені позовні вимоги не визнає, просить в задоволенні позову відмовити, подала раніше суду письмові заперечення.
Вислухавши позивачку, представника відповідача, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав:
ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Давидківці Чортківського району Тернопільської області, що вбачається з паспорту громадянина України НОМЕР_3, виданого 30 грудня 2008 року Чортківським РВ УМВСУ в Тернопільській області.
02 червня 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до УПФУ в Чортківському районі Тернопільської області з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додала відповідні письмові докази.
Однак, відповідачем позивачці ОСОБА_1 було відмовлено у призначення пенсії із зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв»язку з виявленою відсутністю і неможливістю одержання документів про роботу в зоні посиленого радіоекологічного забруднення з дня аварії до 01.01.1993 року не менше 4 років.
Суд вважає дії відповідача неправомірними, оскільки вимоги до первинних документів для підтвердження трудового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, чітко прописані в законодавстві, є вичерпними та не можуть бути розширені за бажанням відповідачів.
Так, ст. 62 «Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
З трудової книжки НОМЕР_1 від 07 квітня 1983 року ОСОБА_1 вбачається, що вона з 26.10.1987 року переведена в Чортківську центральну районну лікарню на посаду медсестри в хірургічний відділ; 01.12.1987 року переведена на посаду інструктора лікувальної фізичної фізкультури поліклініки Чортківської ЦРЛ, з 19.01.1989 року переведена в відділення швидкої медичної допомоги Чортківської ЦРЛ на посаду фельдшера, а з 01.11.2005 року по 30.06.2013 року працювала на посаді фельдшера прийому викликів відділення швидкої медичної допомоги Чортківської ЦКРЛ.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про статус та соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вбачається, що посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Згідно посвідчення (категорія 4) серія НОМЕР_2, виданого 25.11.1993 року Тернопільською обласною державною адміністрацією, позивачка ОСОБА_1 є громадянкою, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю четвертої категорії, має право на пільги і компенсації, встановлені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ч.4 ст.14 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років - категорія 4.
Згідно ч.2 ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які працювали або проживали на території радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.1991 року № 106 із внесеними змінами, затверджено перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення, згідно з додатком №1 по Тернопільській області Чортківського району в перелік включені сім населених пунктів, в тому числі місто Чортків Тернопільської області.
Те, що позивачка ОСОБА_1 постійно працювала у зоні посиленого радіоекологічного контролю не менше чотирьох років станом на 01.01.1993 року, стверджується також і показами свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, які в судовому засіданні ствердили той факт, що позивачка разом з ними працювала в м. Чорткові в Чортківській ЦКРЛ на станції швидкої допомоги починаючи з 1987 року по даний час.
Згідно довідки № 71 від 30.05.2016 року, виданої Чортківською ЦКРЛ також вбачається, що позивачка ОСОБА_1 дійсно працювала в Чортківській ЦРЛ з 15.06.1983 року на посаді завідуючої фельдшерсько-акушерським пунктом с. Тарнавка, з 26.10.1987 року переведена на посаду медичної сестри хірургічного відділення Чортківської ЦРЛ, з 01.12.1987 року переведена на посаду інструктора лікувальної фізичної фізкультури поліклініки Чортківської ЦРЛ, з 19.01.1989 року переведена в відділення швидкої медичної допомоги Чортківської ЦРЛ на посаду фельдшера, а з 01.11.2005 року по 30.06.2013 року працювала на посаді фельдшера прийому викликів відділення швидкої медичної допомоги Чортківської ЦКРЛ. Основне місце роботи проходило в м. Чорткові. До заробітної плати нараховувалась надбавка за роботу в зоні посиленого радіоекологічного контролю та надавалась щорічна (чорнобильська) відпустка. Довідка видана згідно наказів за 1983,1987,1989, 2005,2013 роки та книг обліку заробітної плати за 1983, 1987, 1989, 2005, 2013 роки.
За таких обставин, відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо неї діють умови надання пенсії за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.
Відповідно до вимог ст. 11 КАСУ розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог ст. 69 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до вимог ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 КАСУ.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 24, 46, 55, 124 Конституції України, ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 2, 11, 12, 69, 71, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволити.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Чортківському районі Тернопільської області щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії із зменшенням пенсійного віку.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Тернопільської області призначити ОСОБА_1 пільгову пенсію, як особі, що постійно працювала з 26.10.1987 року по 01.01.1993 року на території зони посиленого радіоекологічного контролю внаслідок Чортнобильської катастрофи із зменшенням пенсійного віку, відповідно до вимог ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 30 травня 2016 року.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Тернопільської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пільгову пенсію, як особі, що постійно працювала з 26.10.1987 року по 01.01.1993 року на території зони посиленого радіоекологічного контролю внаслідок Чортнобильської катастрофи із зменшенням пенсійного віку, відповідно до вимог ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 30 травня 2016 року.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Чортківському районі Тернопільської області, м. Чортків, вул. Шевченка, 34 Тернопільської області в користь позивачки ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_1 - 551 (п»ятосот п"ятдесят одну) гривню 20 копійок судового збору, сплаченого нею при подачі адміністративного позову до суду та 500 (п»ятсот) гривень в рахунок оплати праці адвоката.
Апеляційна скарга на постанову суду подається в Львівський апеляційний адміністративний суд через Чортківський районний суд протягом 10 днів з часу її проголошення, а у разі застосування судом ч. 3 ст. 160 цього Кодексу (проголошення вступної та резолютивної частини постанови), протягом 10 днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі.
Суддя/підпис/
Копія вірна:
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1399/16-а
Постанова набрала законної сили " " ______ року.
Суддя: Л. М. Запорожець
Копію постанови видано " " ______ року.
Секретар: