Постанова № 62286288, 12.10.2016, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
12.10.2016
Номер справи
521/15430/16-а
Номер документу
62286288
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №521/15430/16-а

Номер провадження №2а/521/326/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2016 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Жуган Л.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання його вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

До Малиновського районного суду м. Одеси 09.09.2016 року звернулась ОСОБА_1 із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання його вчинити певні дії.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначила, що з 01.07.2005 року є одержувачем пенсії в Управлінні Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси, яка призначена їй згідно Закону України «Про державну службу».

Позивач вказує, що під час ознайомлення з матеріалами її пенсійної справи на особистому прийомі в Управлінні Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси було з'ясовано, що при призначенні пенсії позивачу безпідставно не було враховано одноразову грошову допомогу в розмірі 10 посадових окладів, яка була передбачена ст. 37 Закону України «Про державну службу», та з якої були проведені утримання на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пояснень, на підставі чого вказана допомога не була зарахована під час призначення позивачу пенсії 01.07.2015 року, надано не було, в зв'язку з чим позивач 09.08.2016 року звернулась до відповідача з письмовим зверненням, в якому просила здійснити перерахунок призначеної пенсії з урахуванням зазначеної виплати до складу заробітної плати з якої призначено пенсію, а також провести перерахунок пенсії.

Однак, листом відповідача від 25.08.2016 року №014198/-6 позивачу було відмовлено в проведенні перерахунку призначеної у 2005 році пенсії із зарахуванням до її розрахунку одноразової грошової допомоги у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та проведенні перерахунку пенсії відповідно до Постанови КМУ №1013.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач просить суд:

- визнати незаконними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням одноразової допомоги у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси про відмову у перерахунку пенсії №234/т-1 від 05.09.2016 року;

- Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням одноразової допомоги у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та з урахуванням складових заробітної плати (за останні 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією) відповідно до довідки управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси від 01.07.2005 року №5087/04 виходячи з розміру 82% посадового окладу починаючи з 01.12.2015 року;

- Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії в зв'язку з прийняттям постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року №1013, якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді з 01.12.2015 року;

- Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 врахувати в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент призначення пенсії та прокоригувати ці виплати на рівень зростання посадового окладу, а також включити при перерахунку пенсії суму одноразової грошової допомоги у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів, індексації заробітної плати;

- Допустити негайне виконання рішення суду стосовно проведення управлінням Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням одноразової допомоги у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідки управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси від 01.07.2005 року №5087/04 виходячи з розміру 82% посадового окладу та у зв'язку з прийняттям постанови №1013, а також виплату заборгованості пенсії після проведення її перерахунку, починаючи з 01.12.2015 року в межах всієї суми.

- Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси здійснювати перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати державним службовцям при наданні до органів Пенсійного фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати;

- Провести розрахунок без зміни базового місяця.

11.10.2016 року відповідач надав до суду письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що виходячи із положень законодавства, одноразова грошова допомога у разі виходу на пенсію в розмірі 10 посадових окладів є окремою разовою виплатою та має нерегулярний характер, а тому не може враховуватись до складу заробітної плати при розрахунку пенсії. Управління не має законних підстав для розрахунку пенсії враховуючи суми виплат, з яких не було сплачено соціальні внески.

Крім того, вказано, що у зв'язку з тим, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року, з 01.06.2015 скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», тому з 01.06.2015 року раніше призначені пенсії не перераховуються.

Дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України.

Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 02.07.2005 року перебуває на обліку в УПФ України в Малиновському районі м. Одеси та отримує пенсію по інвалідності, призначену на підставі Закону України «Про державну службу» у розмірі 82% посадового окладу. Зазначене підтверджується також пенсійним посвідченням позивача ОСОБА_1 НОМЕР_1.

Згідно довідки Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси №5087/04 від 01.07.2005 року, вбачається, що ОСОБА_1 до 01.07.2005 року працювала заступником начальника управління - начальником відділу надходження доходів.

З Наказу Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси №62-К від 01.07.2005 року, вбачається, що ОСОБА_1 звільнено з займаної посади заступника начальника управління - начальника відділу надходження доходів, у зв'язку з виходом на пенсію по інвалідності, при цьому у наказі зазначено: «виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі 10 місячних посадових окладів як державному службовцю стаж державної служби якого перевищує 10 років».

Відповідно до Розпорядження №185091 від 02.08.2005 року ОСОБА_1 було призначено пенсію по інвалідності, загальний процент розрахованої пенсії від заробітку - 82%.

09.08.2016 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси із заявою, згідно якої просила видати їй довідку про складові заробітної плати за останні 24 календарних місяці роботи та за 60 календарних місяців перед зверненням за пенсією, просила окремо зазначити суму виплачених їй 10 окладів при виході на пенсію.

26.08.2016 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.

29.08.2016 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси із запитом на отримання публічної інформації щодо складових заробітної плати за грудень 2015 року начальника управління, першого заступника начальника управління, заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси.

На зазначені заяви позивач отримала відповіді 25.08.2016 року за №014198/06, 05.09.2016 року за №234/т-1 від Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси, в яких вказано, що п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 з 01.06.2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», у зв'язку з чим з 01.06.2015 р. раніше призначені пенсії не перераховуються. Враховуючи те, що до звернення ОСОБА_1 не долучені будь-які документи, для перерахунку їй пенсії підстави на цей час відсутні, підстави для видачі довідок також відсутні. Управлінням надано копію розпорядження про переведення на пенсію по інвалідності за нормами Закону України «Про державну службу».

З листа Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси №234/т-1 від 05.09.2016 року, вбачається, що відповідачем було направлено на адресу позивача саме лист про відмову у перерахунку пенсії, рішення відповідачем не приймалось. Вказаний лист не є рішенням, тому не може бути скасований судом.

Досліджуючи вимоги позивача про визнання незаконними дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку їй пенсії з урахуванням одноразової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів, суд вважає, що такі вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

В ст. 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Так, за змістом ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до

категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам,

які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно ч. 10 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії), державним службовцям, у разі виходу на пенсію при наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних окладів.

Враховуючи те, що згідно наказу Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси №62-К від 01.07.2005 року ОСОБА_1 була виплачена грошова допомога в розмірі 10 місячних окладів, що відповідало ч. 10 ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії), така допомога входила до складу заробітної плати, та повинна була враховуватись при обчисленні призначеної пенсії.

Згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Свою відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідач обґрунтовує тим, що відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, який набув чинності з 01.05.2016, раніше призначені пенсії не перераховуються.

Вимоги позивача ґрунтуються на положеннях Конституції України, статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII в редакції, чинній на день призначення позивачу пенсії та постанови КМУ № 865, постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013.

Норми ст. 37 Закону №3723-ХІІ діють на сьогодні і вони не змінені і не скасовані в установленому Конституцією України порядку. Цим забезпечується соціальна справедливість та створені відповідні соціальні умови при перебуванні держслужбовців на пенсії.

Отже, позивач, як колишній державний службовець має право на відповідний перерахунок пенсії згідно зі ст. 37-1 Закону України № 3723-ХІІ в редакції, чинній на день призначення пенсії та постанови КМУ № 865 в редакції чинній на день призначення пенсії, а підставою для перерахунку пенсії є підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ, а таким рішенням є постанова КМУ № 1013.

Статтями 22, 64, 92 Конституції України визначені права і свободи людини і громадянина є такими, що не підлягають звуженню та обмеженню.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод змісту. Право на пенсійне забезпечення позивача встановлене Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII в редакції що діяла на момент виходу на пенсію, а саме на 01.07.2005.

Невідчужуваність, непорушність закріплених Конституцією прав і свобод людини і громадянина та неприпустимість їх звуження підтверджується статтею 64 Конституції України.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань, з підстав чого суд визнає незаконними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії з урахуванням одноразової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів.

Враховуючи наведене, вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок раніше призначеної їй пенсії з урахуванням одноразової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та урахуванням складових заробітної плати (за останні 24 місяці роботи перед зверненням за пенсією) відповідно до довідки управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси від 01.07.2005 року №5087/04 виходячи з розміру 82% посадового окладу підлягають задоволенню.

Новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений Законом №889-VIII, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія вже призначена в минулому часі, до набрання ним чинності, тому, виходячи з Конституційних засад, даний закон не може поширюватися на позивача, як на пенсіонера, якому пенсія призначена з 01.07.2005 року.

Вказане положення не містить посилання на конкретні норми законів чи підзаконних актів щодо пенсійного забезпечення осіб, які би скасовувались. Підстав вважати, що скасовуються всі норми, як ті, що стосуються призначення, так і ті, що стосуються перерахунку пенсій немає.

Відповідач неправильно трактує закон про його дію в часі. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. У позивача, як пенсіонера, правовідносини щодо пенсійного забезпечення як державного службовця з державою виникли з 01.07.2005 року, тобто до прийняття законодавчих актів, на які посилається відповідач як на підставу відмови у здійсненні перерахунку пенсії. Нормативно-правові акти, на які посилається відповідач, стосуються призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій.

Виходячи із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені Конституцією України, скасування та звуження права на пенсійне забезпечення є неможливим. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст. 8 Конституції України.

Відповідно до ч.1 ст. 58 Конституції України, закони та нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. За цим принципом дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Крім того, нормами чинного законодавства визначено, що не допускається погіршення положення пенсіонера.

Також згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Відповідно до вимог ст. 37-1 Закону №3723-ХІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України. Вказана стаття (в редакції на час призначення пенсії) встановлює гарантовані законом підстави та порядок перерахунку призначених раніше пенсій держслужбовцям.

У відповідності до положень постанови КМУ № 865 позивач у 2005 році вийшла на пенсію державного службовця з посади заступника начальника управління - начальника відділу надходження доходів Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси і має повне право на перерахунок пенсії в зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу.

У зв'язку з прийняттям Постанови КМ України №1013 у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Відповідно до п. 5 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Отже, позивач набула за Законом № 3723-ХІІ право на перерахунок пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII статтю 37-1 Закону № 3723-ХІІ викладено в іншій редакції, при цьому встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця на той час визначався постановою КМУ №865.

Зокрема, згідно з пунктом 4 Постанови № 865 (в редакції від 25.03.2014), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, заробітна плата для перерахунку пенсії визначалась виходячи із заробітної плати працюючих державних службовців за тими ж посадами.

Пунктом 5 Постанови №865 було встановлено, що перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою КМУ № 1013 до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме: виключено пункт 4, а пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Постановою КМУ № 865, на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії (09.08.2016р.) не визначено порядку перерахунку пенсій державним службовцям.

Таким чином, відповідно до вказаних нормативних актів, пенсія позивача повинна бути перерахована з урахуванням всіх виплат, на які нараховувались платежі до Пенсійного фонду України та врахуванням у повному обсязі надбавок за високі досягнення у праці, премії на момент нарахування пенсії, індексації заробітної плати, які необхідно відкорегувати на рівень зростання посадового окладу, що передбачено п.2 постанови КМУ №865 з доповненнями, встановленими постановою КМУ "Про доповнення пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. N 865" №688 від 26.05.2004 р.

Про це свідчить і судова практика щодо визнання судовими органами України позовних вимог пенсіонерів щодо проведення перерахунку раніше призначених пенсій в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим держслужбовцям відповідно до вимог Постанови КМУ №1013 правомірними (справа №750/2599/16-9 від 31.03.2016).

Тобто, Закон №889-VIII суперечить Конституції України та порушує право позивача на проведення відповідачем з 01.12.2015 перерахунку призначеної пенсії, оскільки він прийнятий після її призначення, а тому до вирішення питання про проведення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням постанови КМУ №1013 повинні застосовуватись норми Закону №3723-XII, в період дії якого призначено пенсію.

На підставі вищевикладеного, вимоги позивача про здійснення відповідачем перерахунку пенсії в зв'язку з прийняттям постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року №1013, якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді з 01.12.2015 року, та врахування під час перерахунку пенсії в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент призначення пенсії, прокорегування цих виплат на рівень зростання посадового окладу, а також включення при перерахунку пенсії суми одноразової грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів, індексації заробітної плати, суд вважає такими, що підлягають задоволенню.

Разом з тим, згідно з положеннями частини четвертої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Тобто дана норма цього Закону надає можливість здійснити перерахунок пенсії з першого числа місяця, в якому позивач звернувся за перерахунком, або з першого числа наступного місяця, в якому позивач звернувся за перерахунком пенсії, і визначення дати перерахунку пенсії залежить від дати звернення особи за таким перерахунком.

Позивач звернулась із заявою до відповідача за перерахунком пенсії 09.08.2016 року, тобто до 15 числа, тому суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 1 числа місяця, в якому пенсіонер звернувся до відповідача, тобто з 01.08.2016 року, а не з 01.12.2015 року як вказано у прохальній частині позовної заяви.

Разом з тим, суд не знаходить достатніх правових підстав для допущення негайного виконання даного судового рішення в порядку ст. 256 КАС України, оскільки саме по собі право позивача на пенсію не оспорюється, ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсійні виплати.

Відповідно до вимог ст. ст. 2, 6 КАС України в порядку адміністративного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушенні в майбутньому.

Відповідно до п. 10.3 Постанови Пленуму ВАС України від 20.05.2013 року №7 «Про судове рішення в адміністративній справі», резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

У зв'язку з чим, суд вбачає, що позовні вимоги позивача щодо зобов'язання управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси здійснювати перерахунок пенсії у разі підвищення заробітної плати державним службовцям при наданні до органів Пенсійного фонду України відповідних довідок про розмір заробітної плати задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 86, 99, 100, 128, 159-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання його вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси щодо відмови у проведенні перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням одноразової грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів, які не враховані в розрахунок для обчислення пенсії.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ (в редакції, чинній на день її призначення) з урахуванням одноразової грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів та з урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідки управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси від 01.07.2005 року №5087/04 виходячи з розміру 82% посадового окладу починаючи з 01.08.2016 року, без зміни базового місяця.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси здійснити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 №1013, якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді з 01.08.2016 року, без зміни базового місяця.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 врахувати в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент призначення пенсії та прокорегувати ці виплати на рівень зростання посадового окладу, що передбачено п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 року з доповненнями, встановленими постановою Кабінету Міністрів України №688 від 26.05.2004 року, а також включити при перерахунку пенсії суму одноразової грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10 посадових окладів, індексації заробітної плати.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня її проголошення.

Головуючий: Л.В. Жуган