Постанова № 62286177, 27.10.2016, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.10.2016
Номер справи
756/10732/16-а
Номер документу
62286177
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

27.10.2016 Справа № 756/10732/16-а

Справа пр. №2-а/756/333/16

ун. №756/10732/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2016 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді - Великохацької В.В.

при секретарі - Приходько І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

У серпні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовувала тим, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року у вересні 2015 року вона оформила в структурному підрозділі з питань соціального захисту населення - управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації пільгу як багатодітна сім'я на сплату житлово-комунальних послуг, передбачену ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" №2402-ІІІ від 26.04.2001 року. Постанова Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року "Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї" (далі - Порядок) змінила існуючий до цього порядок з 01.07.2015 року. Так, з 01.07.2015 року, або пізніше в разі виникнення відповідного права (середньомісячний дохід сім'ї менший за встановлений рівень), громадянин отримав право звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації для визначення права на отримання пільг.

Позивач вказала, що у вересні 2015 року вона звернулась до відповідної служби та отримала таке право згідно з абзацом першим пункту 10 Порядку протягом шести місяців, починаючи з 01.07.2015 року. З 01.01.2016 року Порядком зобов'язано структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначити право пільговика на отримання пільг на наступний період, тобто відповідно до інформації про середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

ОСОБА_1 зазначила, що у березні 2016 року вона дізналася, що з 01.01.2016 року пільга їй не була поновлена, тобто, на думку останньої, відбулося порушення відповідачем прав її сім'ї на пільгу, незважаючи на те, що середньомісячний дохід сім'ї позивача за період з 01.07.2015 року до 31.12.2015 року не перевищував величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Позивач стверджувала, що після подання документів до відповідача в березні 2016 року пільга була поновлена з 01.03.2016 року, а за січень та лютий 2016 року здійснені донарахування за вже сплачені в повному обсязі житлово-комунальні послуги "заднім числом", що порушує її права.

Крім того, ОСОБА_1 вказала, що відповідач зобов'язаний був в разі неподання позивачем документів повідомити пільговика про необхідність подання відповідних документів для визначення права на отримання пільг. Однак, запиту від відповідача після 01.01.2016 року відносно сім'ї позивача зроблено не було.

Також, як вказує позивач, Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року не містить інформації про те, що пільговик після того, як буде підтверджено його "статус" (середньомісячний сукупний дохід сім'ї нижче за податкову соціальну пільгу), має в майбутньому подавати документи кожні шість місяців.

З огляду на вищезазначене, позивач просила суд зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації поновити дію пільги для багатодітної сім'ї ОСОБА_1 на період з 01.01.2016 року по 29.02.2016 року з відповідними грошовими перерахуваннями на житлово-комунальні послуги за січень та лютий 2016 року.

Позивач та її представник в судовому засіданні позов підтримали, просили суд його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, просила суд відмовити у його задоволенні.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач ОСОБА_1 у вересні 2015 року оформила в управлінні праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації пільгу як багатодітна сім'я на сплату житлово-комунальних послуг, передбачену ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" №2402-ІІІ від 26.04.2001 року.

Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року, змінено існуючий до цього порядок з 01.07.2015 року.

Позивач звернулася до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації у вересні 2015 року та отримала право на отримання пільги на сплату житлово-комунальних послуг протягом шести місяців, починаючи з 01.07.2015 року, згідно з абзацом першим пункту 10 Порядку (в редакції, чинній до внесення змін згідно Постанови Кабінету Міністрів України №319 від 27.04.2016 року).

За приписами п.9 Порядку структурні підрозділи з питань соціального захисту населення з урахуванням отриманої інформації, зазначеної у пунктах 6-8 цього Порядку, визначають не пізніше вересня 2015 року, у подальшому - протягом десяти днів з дня отримання такої інформації середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу шляхом ділення загальної суми грошових доходів кожного члена сім'ї пільговика за попередні шість місяців на 6 і на кількість членів сім'ї.

Згідно п.10 Порядку у разі коли середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права, а у разі визначення відповідного права у липні-вересні 2015 року - протягом дванадцяти місяців починаючи з 01 липня 2015 року.

У березні 2016 року позивач дізналася, що 01.01.2016 року пільга їй не була поновлена, незважаючи на те, що середньомісячний дохід її сім'ї за період з 01.07.2015 року до 31.12.2015 року не перевищував величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Судом встановлено, що дана інформація до березня 2016 року була невідома ОСОБА_1, оскільки і за січень, і за лютий 2016 року квитанції на сплату житлово-комунальних послуг надходили останній із зазначенням 50% пільги для багатодітної сім'ї (а.с.8-9). Жодних документів про строки дії та продовження чи не продовження пільги від відповідача на адресу позивача не надходило.

28.03.2016 року та 20.05.2016 року позивач звернулась до відповідача з письмовими заявами, в яких просила поновити її багатодітній сім'ї надання 50% пільги для сплати житлово-комунальних послуг з січня 2016 року (а.с.10-14).

У листі управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації від 25.04.2016 року, адресованому ОСОБА_1, зазначено, що з 01.01.2016 року в зв'язку з тим, що недостатньо даних для розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім'ї за попередні шість місяців, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2016 році - 1930,00 грн.), пільга на житлово-комунальні послуги позивачу припинена. З 01.03.2016 року з урахуванням отриманої інформації щодо середньомісячного сукупного доходу сім'ї за попередні шість місяців року пільга позивачу подовжена на 6 місяців по 31.08.2016 року (а.с.15-16).

Відповідно до абзацу 2 п.8 Порядку у разі неподання документів, передбачених абзацом першим цього пункту, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє пільговика про необхідність подання відповідних документів для визначення права на отримання пільг.

Як встановлено судом та не заперечується представником відповідача, після 01.01.2016 року позивачу ОСОБА_1 не надсилалось жодних повідомлень про необхідність подати документи для визначення права на отримання пільги, а також жодних документів про припинення дії пільги на сплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, відповідно до п.14 Порядку надання пільг припиняється: якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім'ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення; за заявою пільговика - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем надіслано ОСОБА_1 повідомлення про припинення дії пільги №7715 від 05.08.2015 року, де зазначено, що з 01.07.2015 року надання пільг на житлово-комунальні послуги, паливо, скраплений газ, телефон, установлення квартирних телефонів позивачу припинено згідно рішення уряду, в зв'язку з тим, що середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, перевищує у 2015 році - 1710,00 грн. (а.с.25).

Повідомлення про припинення дії пільги №7715 від 05.08.2015 року та Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року, не містять інформації про те, що пільговик після того, як буде підтверджено його "статус" (середньомісячний сукупний дохід сім'ї нижче за податкову соціальну пільгу), має в майбутньому подавати документи кожні шість місяців.

Отож, враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача щодо зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації поновити дію пільги для багатодітної сім'ї ОСОБА_1 на період з 01.01.2016 року по 29.02.2016 року з відповідними грошовими перерахуваннями на житлово-комунальні послуги за січень та лютий 2016 року, є обґрунтованими та, відповідно, такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.90 КАС України суд, вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судовий збір у розмірі 551,20 грн.

Зважаючи на вищенаведене, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №389 від 04.06.2015 року, та керуючись, ст.ст. 2, 17, 69, 71, 99, 158, 159, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації поновити дію пільги для багатодітної сім'ї ОСОБА_1 на період з 01 січня 2016 року по 29 лютого 2016 року з відповідними грошовими перерахуваннями на житлово-комунальні послуги за січень та лютий 2016 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір у розмірі 551,20 грн.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.В. Великохацька