ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м.Київ - 32, вул.Комінтерну, 16.
тел. 230-31-77
І м е н е м України
ПОСТАНОВА
"10" квітня 2007 р. Справа № А14/096-07
м.Київ, вул.Комінтерну, 16
(зал судових засідань №223)
Господарський суд Київської області у складі головуючого Заступника голови господарського суду Київської області Короткевича О.Є при секретарі Авраменко В.О. розглянувши
позов Першого заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”, Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Термінал», Баришівський р-н, с. Коржі
про стягнення 5100,00 грн.
за участю представників сторін:
прокуратура Атаєва Д.К. (дов. №308вих-07 від 10.04.2007 року)
від позивача
Даниленко Н.М. (дов. №300 від 29.12.2006 року)
від відповідача
не з’явився
Обставини справи:
До господарського суду Київської області з позовною заявою звернувся Перший заступник прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Термінал», Баришівський р-н, с. Коржі (далі відповідач) про стягнення 5100,00 грн.
Відповідач в засідання суду не з’явився, відзиву на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подав, проте згідно ст. 128 КАС України справа може бути розглянута за наявними в ній доказами. Відповідач був повідомлений належним чином про час і місце засідання суду.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача та прокурора суд встановив:
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” та п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. N 929, державний нагляд в електроенергетиці (за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії) здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики України в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” одним із принципів державної політики в електроенергетиці є створення умов безпечної експлуатації об’єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
За результатами обстеження енергогосподарства відповідача, проведеного Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області, було виявлено порушення вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок, про що складено акт обстеження за №646 від 22.06.2006 р. та видано відповідний припис за №646 від 26.06.2006 р. про усунення виявлених порушень до 26.08.2006 року.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області 07.11.2006 року було проведено повторну перевірку відповідача, в результаті якої було встановлено невиконання вказаних приписів, що є порушенням ст. ст. 26, 27 Закону України “Про електроенергетику” щодо ухилення від виконання приписів Державної інспекції з енергонагляду, що підтверджується актом перевірки № 126 від 07.11.2006 року.
Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області № 144 від 28.12.2006 року відповідно до п.п. 2,7,8 “Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року за № 1312, керуючись ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” накладено на відповідача штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн.
Вказана постанова в установленому законом порядку не оскаржена та не скасована.
Згідно ст. 27 Закону суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Держенергонагляду –штраф у розмірі до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідачем штраф у розмірі 5100,00 грн. до Державного бюджету України сплачено не було, чим порушено п. 10 “Положення про порядок накладання на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року за № 1312, згідно якого сплата такого штрафу проводиться протягом 30 днів з винесення постанови про його накладення.
За таких обставин суд вважає, що доводи позивача про стягнення з відповідача штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн. є обґрунтованими, відповідачем не спростованими, документально підтверджуються, тому підлягають задоволенню.
Керуючись статтею 124 Конституції України ст. ст. 17, 71, 94, ст. ст. 158-163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Термінал», (Київська обл., Баришівський р-н, с. Коржі, код 32886497) в доход Державного бюджету України (рахунок 31114106600016, банк УДК у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 23570295, отримувач ВДК у Баришівському районі, код бюджетної класифікації 23030300, символ звітності 106)- 5100,00 грн. штрафу.
Дану Постанову може бути оскаржено у 10-денний термін або у 20-денний термін після подання в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження.
Дана Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги, або після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а Постанови суду –без змін.
Заступник голови
господарського суду О.Є.Короткевич
дата складення постанови у повному обсязі 16.04.2007 р.