Справа № 161/11211/16-п
Провадження № 3-в/161/88/16
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2016 року м. Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д. при секретарі Гайбун Б.В., за участю представника Луцького МРВ КВІ ОСОБА_1, правопорушника ОСОБА_2, розглянувши подання начальника Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_3 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жительки АДРЕСА_1, працюючої в ПрАТ СК "Арсенал Страхування",
В С Т А Н О В И В:
З подання вбачається, що 03 жовтня 2016 року до Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області надійшла на виконання постанова Луцького міськрайонного суду від 14 вересня 2016 року про накладення на ОСОБА_4 адміністративного стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 1 ст. 139 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт, 04 жовтня 2016 року останню під розписку ознайомлено з порядком та умовами відбування вказаного стягнення, однак, того ж дня вона у своїх письмових поясненнях повідомила про неможливість відбувати адміністративне стягнення у виді громадських робіт у звязку із її постійною зайнятістю на роботі у ПрАТ СК "Арсенал Страхування", а тому ставиться питання про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф, оскільки вона відмовляється від отримання направлення для відбуття даного адміністративного стягнення, чим ухиляється від відбування застосованого відносно неї постановою суду адміністративного стягнення.
Заслухавши пояснення представника кримінально-виконавчої інспекції, яка подання підтримала, думку порушника ОСОБА_2, яка просила замінити адміністративне стягнення, оглянувши матеріали особової справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
У відповідності до вимог ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює пяти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцять діб.
Як вбачається з подання та матеріалів особової справи, 04 жовтня 2016 року ОСОБА_2 під розписку ознайомлено з порядком та умовами відбування стягнення у виді громадських робіт, однак, того ж дня остання у своїх письмових поясненнях повідомила про неможливість відбування вказаного стягнення у звязку із її постійною зайнятістю на роботі у ПрАТ "Арсенал Страхування", при цьому, вона відмовляється від отримання направлення для відбуття даного адміністративного стягнення, до відпрацювання громадських робіт не приступила.
Таким чином, оскільки ОСОБА_2 відмовляється від отримання направлення для відбуття адміністративного стягнення у виді громадських робіт, що унеможливлює подальше виконання постанови Луцького міськрайонного суду від 14 вересня 2016 року, вказані обставини, на думку суду свідчать про її ухилення від відбування застосованого відносно неї постановою суду адміністративного стягнення.
Водночас, оскільки санкції статей, за якими на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачають можливість застосування штрафу, при цьому, заміна громадських робіт арештом застосовується лише за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, тому подання підлягає до задоволення та підлягає заміні не відбутий строк громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_2, у розмірі, визначеному ст. 321-4 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, 321-4, ст. 124, ч. 1 ст. 139 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання начальника Луцького МРВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_3 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт на штраф відносно ОСОБА_2 задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительці АДРЕСА_1, адміністративне стягнення накладене постановою Луцького міськрайонного суду від 14 вересня 2016 року за ст. 124, ч. 1 ст. 139, ст. 36 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 127 (сто двадцять сім) грн. 50 коп.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду Я.Д.Артиш