Постанова № 62236067, 24.10.2016, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
24.10.2016
Номер справи
164/1933/16-а
Номер документу
62236067
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 164/1933/16-а

п/с 2-а/164/63/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 жовтня 2016 року суддя Маневицького районного суду Волинської області Ониско Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання протиправними дій стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання протиправними дій стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати.

Свій позов обгрунтовує тим, що він з 01.07.2005 перебуває на обліку в УПФУ в Маневицькому районі та отримує пенсію за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ у розмірі 90% від місячного заробітку працівника прокуратури на відповідній посаді Є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 3.

Відповідно до постанови Верховного Суду України від 25.05.2016 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області повністю задоволено позовні вимоги, скасовано ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду та ВАСУ, а також змінено постанову Маневицького районного суду від 03.12.2014 року по справі № 164/1904/16-ц та зобов'язано управління ПФУ додатково здійснити часткові виплати пенсії з 01.07.2012 по 04.05.2014 року. Згідно з рішенням суду першої інстанції було встановлено порушення його права з 01.07.2012, однак позов задоволено частково у межах шестимісячного строку позовної давності, тобто з 05.05.2014 року. Апеляційна та касаційна інстанції залишили в силі постанову Маневицького районного суду. Таким чином, найвищою судовою інстанцією встановлено факт протиправної невиплати частини пенсії за увесь цей період внаслідок неправильного застосування діючого законодавства працівниками управління ПФУ в Маневицькому районі. Реальна виплата коштів за постановою Маневицького районного суду відбулася у серпні 2015 року за період з 05.05.2014 по серпень 2015 року. Виплата коштів за період з 01.07.2012 по 04.05.2014 року згідно рішення ВСУ відбулася у липні 2016 року. У зв'язку з цим, перед УПФУ було поставлено питання щодо проведення при виконанні постанови про відкриття виконавчого провадження старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області Новосада О.Ю. від 22.06.2016 належної індексації відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1283-ХІІ від 03.07.91 і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.07.2003, а також компенсації доходів внаслідок порушення строків їх виплати згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року та постанови КМУ № 159 від 21.02.2001 року. При виконанні зазначеної постанови ВСУ вимоги зазначених нормативних актів не були виконані, окрім того встановлено, що відповідачем безпідставно змінюється початковий (базовий) місяць для проведення індексації, внаслідок чого передбачені виплати індексуються та виплачуються не в повному розмірі з порушенням діючих нормативних актів.З цього приводу 02.09.2016 було надіслано заяву до управління ПФУ в Маневицькому районі з вимогою про належну індексацію, в тому числі, встановлення початкового (базового) місяця індексації з 01.07.2012 року, а також про компенсацію втрати частини доходів унаслідок несвоєчасної їх виплати. Листом № 38/Л-01 від 16.09.2016 відповідач повідомив його про відхилення вказаних вимог щодо індексації у зв'язку з тим, що з причин збільшення розміру додаткової пенсії як потерпілому внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01.10.2012., 01.12.2012, 01.01.2013 та з 01.12.2013 року початковим (базовим) місяцем для індексації став грудень 2013 року, а у зв'язку з виконанням рішення Маневицького районного суду від 03.12.2014 початковим (базовим) місяцем для індексації став травень 2014 року. При цьому відповідач послався на п.5 постанови КМУ № 1078 від 17.07.2003 року «Про затвердження порядку проведення індексації грошових доходів населення», а також на п.9 цієї ж постанови, оскільки упродовж липня 2012 і до 31.01.2013 року він був працюючим пенсіонером, внаслідок чого індексації підлягала, в першу чергу, сума оплати праці. Окрім того, відповідач послався на ст..28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», зазначивши, що додаткова пенсія та інші доплати до пенсії; які визначаються залежно від прожиткового мінімуму не є об'єктом індексації. Відповідач також мотивував свою відмову тим, що Законом України «Про внесення змін до деких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24.12.2015 року змінюється порядок визначення базового місяця для проведення індексації., а постановою КМУ № 77 від 11.02.2016 року внесено зміни до постанови № 1078 від 17.07.2003 року «Про порядок проведення індексації грошових доходів населення», зазначивши «Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотки наростаючим підсумком, починаючи з січня 2016 року».Відмову у виконанні вимог про компенсацію, а саме Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року та постанови КМУ № 159 від 21.02.2001 року відповідач мотивував посиланням на ст..46 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування», зазначивши зокрема, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.Одночасно відповідач вважає, що право на перерахування пенсії настало після набрання рішенням суду законної сили, а не раніше. Виплату нарахованих сум по рішенню суду проведено своєчасно.Відмову відповідача від виконання вимоги щодо належної індексації коштів, які виплачені йому за постановами Маневицького районного суду від 03.12.2014 та Верховного Суду України від 25.05.2016 року, а також про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати вважає протиправною, тобто такою, що суперечить вимогам діючих законодавчих та підзаконних актів України.

В поданих запереченнях Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі не визнає та заперечує проти задоволення адміністративного позову про визнання протиправними дій управління стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати. При цьому зазначає, щоОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років з 01.07.2005 року відповідно до Закону України «Про прокуратуру».Згідно матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 в червні 2016 року на виконання постанови Верховного Суду України від 25.05.2016 року та постанови про відкриття виконавчого провадження відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного територіального правління юстиції у Волинській області від 22.06.2016 року позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.07.2012 року по 04.05.2014 року з урахуванням виплачених сум.Індексація провадиться відповідно до пункту 1 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Умови індексації пенсії визначені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1282- XII від 03.07.1991 та Порядком проведення індексації грошових доходів населення , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078. Згідно цих документів індексації підлягають доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема пенсії.Індексація пенсії проводиться в межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.До 01 січня 2016 року індексація грошових доходів проводилась у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка. У зв'язку з набранням чинності з 01.01.2016 року змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24.12.2015 року, змінюється порядок визначення базового місяця для проведення індексації пенсій.11.02.2016 року постановою № 77 Кабінету Міністрів України було внесено зміни до Постанови № 1078 від 17.07.2003 року «Про порядок проведення індексації грошових доходів населення». Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка наростаючим підсумком починаючи з січня 2016 року.Індекс споживчих цін визначається за даними Держкомстату України.Базові місяці для проведення індексації переглядаються відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 «Про затвердження порядку проведення індексації грошових доходів населення», яким визначено, що у разі зростання грошових доходів населення, зокрема, пенсії, місяць в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів. З наступного за базовим місяцем наростаючим підсумком розраховується індекс для проведення подальшої індексації. З урахуванням зазначеного, у період виконання рішень суду ряд доплат та індексацій не встановлюються або переглядаються. Розмір доплати обчислюється з урахуванням виплачених сум індексації пенсії, доплати до колишнього розміру пенсії та розміру фіксованої індексації. Водночас після виконання рішень суду при нарахуванні у наступних місяцях, базовий місяць для проведення індексації перевизначається.До виконання постанови про відкриття виконавчого провадження відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного територіального правління юстиції у Волинській області від 22.06.2016 року щодо перерахунку ОСОБА_1 пенсії базовим місяцем відповідно до якого розраховувалась індексація був травень 2014 року. Місяць проведення перерахунку пенсії відповідно до рішення суду - це місяць підвищення пенсії, отже, він вважається базовим. Крім цього, кожен місяць збільшення розміру додаткової пенсії як потерпілому внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії у зв'язку із зростанням величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, також вважається базовим. Після проведеного перерахунку таке підвищення відбулося з 01.10.2012 року, 01.12.2012 року, 01.01.2013 року та з 01.12.2013 року. Отже, базовим місяцем став грудень 2013 року.Позивач звільнений з посади прокурора 31.01.2013 року.У всіх випадках загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.Підприємства, установи та організації зобов'язані у двотижневий строк після проведення індексації оплати праці подавати органам, які призначають і виплачують пенсію інформацію про розмір оплати праці працюючого пенсіонера,проіндексовану її суму та суму індексації. На підставі поданої інформації органи, які призначають і виплачують пенсію, здійснюють перерахунок сум індексації пенсії.До об'єктів індексації не належать соціальні виплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму, зокрема, пенсії обчислені з урахуванням абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та пенсійні виплати, в складі яких є додаткова пенсія, підвищення, компенсаційні виплати, надбавки та інші доплати до пенсії, яківизначаються залежно від прожиткового мінімуму.Щодо нарахування компенсації за несвоєчасно виплачені суми індексації та пенсії, що передбачено Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» - право на отримання пенсії за минулий час закріплено у Законі України «Прозагальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. В такому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.Згідно ч. 2 ст. 46 Закону, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь- яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 р № 2050 Спосіб обчислення та порядок виплати такої компенсації, регулюєтьсяПорядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою КабінетуМіністрів України від 21 лютого 2001 р. № 159. Отже як рахує УПФУ право на нарахування пенсії настало після набрання рішенням суду законної сили, а не раніше. Компенсація була б можливою, якби пенсія була нарахована і не виплачена. Враховуючи те, що перерахунок проведено на виконання рішення суду, тобто дохід мав бути нарахований тільки після ухвалення судом відповідного рішення УПФУ не порушило строки виконання судового рішення, тому підстав для виплати втрати частини доходів не має.

Суд дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення.

Так відповідно до ч. 1,2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Постановою КМУ № 1078 від 17.07.2003 року відповідно до компетенції передбаченої ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1283- XII від 03.07.91 в п.2 визначено, що «Індексації підлягають доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру», в тому числі пенсії та додаткові пенсії. Згідно з п.З цієї ж постанови об'єктом індексації не можуть бути додаткові пенсії та інші доплати до пенсії, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму Додаткова пенсія особам , які відносяться до числа потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 встановлюється на підставі ст..51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, який у постановах № 1210 від 21.11.2011 та № 112 від 25.03.2014 визначив конкретні розміри таких пенсій безвідносно до прожиткового мінімуму., а тому посилання на підвищення додаткової пенсії не може бути підставою для відмови в індексації встановлених законодавством виплат. В абзаці першому п.5 постанови КМУ № 1078 від 17.07.2003 викладено перелік виплат після підвищення яких значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків (встановлення початкового або базового місяця для індексації), але підвищення додаткової пенсії в цьому переліку відсутнє. Таким чином, зміна початку індексації УПФУ з цих підстав є необгрунтованою. Додаткова пенсія також не може бути підставою для перенесення початкового місяця індексації, оскільки її розмір на даний час складає всього 113,88 грн, в той час як згідно з абзацом 1 п.4 постанови КМУ №1078 від 17.07.2003 «Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення». Прожитковий мінімум на даний час становить 1130 грн, що майже в десять разів більше зазначеного розміру додаткової пенсії. Окрім того, питання про індексацію додаткової пенсії позивачем не ставилось.

Початок перерахунку пенсії позивача згідно з постановою Маневицького районного суду з 05.05.2014року не може бути початковим місяцем індексації, оскільки постановою Верховного Суду України постанова суду першої інстанції змінена, а початок перерахунку пенсії визначено з 01.07.2012 року, що також відповідає початку підвищення заробітних плат працівників прокуратури, встановленого постановою КМУ № 505 від 31.05.2012року. Управління ПФУ в Маневицькому районі на виконання вимог ст..244-2 КАСУ повинно було привести свої дії у відповідність до постанови ВСУ від 25.05.2016 року.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911- VIII від 24.12.2015 року змінено лише поріг індексації з 1 до 3 відсотків росту індексу споживчих цін, Аналогічні зміни внесені постановою КМУ № 77 від 11.02.2016 до постанови № 1078 від 17.07.2003 року «Про порядок проведення індексації грошових доходів населення». Зміни порядку визначення базового місяця для проведення індексації доходів цими нормативними актами не запроваджувались і посилання на це робиться безпідставно. Крім того обидва нормативні акти діють лише з 01.01.2016 року і не поширюють свою дію на період з 01.07.2012 по 31.12.2015 року. Поріг індексації відповідно до ст..4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1283-ХІІ від 03.07.91 та п.1-1 постанови КМУ № 1078 від 17.07.2003 року в редакції, що діяла до 31.12.2015 року становив 1 відсоток. Індекс споживчих цін упродовж липня 2012 - січня 2013 цього показника не перевищував, а тому оплата праці за цей період не індексувалась.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та абзацу 4 п.1-1 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення» обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, а тому встановлення початкового місяця індексації з 01.07.2012 має значення для індексації пенсії, яка здійснюється наростаючим підсумком за період з липня 2012 року по липень 2016 року, оскільки розмір пенсії позивача за цей період підлягав підвищенню лише в липні 2012 року, що і передбачено рішенням ВСУ, на відміну від додаткової пенсій . Очевидним є, що відповідач безпідставно ототожнює поняття пенсії та додаткової пенсії, що протирічить термінології постанови № 1078 від 17.07.2003 року. Відповідач також безпідставно робить посилання на ст..28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки ця норма регламентує мінімальний розмір пенсії за віком, а не питання індексації пенсії.

Управлінням ПФУ в Маневицькому районі при відмові у проведення компенсації несвоєчасно виплаченої частини пенсії безпідставно робиться посилання на ст..46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки ця норма передбачає виплату пенсій за минулий час, які були нараховані, але не виплачені з вини пенсіонера або Пенсійного фонду, що випливає із самого тексту частини першої та другої цієї статті. У постанові по справі 164/1904/14-ц від 25.05.20016 року, постанові по справі № 161/18933/14-а від15.12.2015 та цілому ряді інших постанов Верховний Суд України зазначає, що вимоги ст..87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 05.11.1991р.та вимоги ст..46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.09.2003 року регулюють виплату за минулий час уже нарахованих пенсій. В той же час у частині 3 ст.46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.09.2003 року є пряма вказівка про те, що «Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом». Тобто ця норма відсилає до іншого закону яким є Закон України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року та відповідна йому постанова КМУ № 159 від 21.02.2001 року.

Відповідач вважає, що право на нарахування пенсії у підвищеному розмірі Позивач набув після набрання законної сили рішенням суду. Однак, у рішенні ВСУ від 25.05.2016 прямо зазначено «ОСОБА_1 право на підвищення пенсії набув з 1 липня 2012 року, як це зазначено у постанові № 505».

Згідно з абзацом 8 п.4 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення» передбачено, що «в разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян проводиться їх компенсація відповідно до законодавства.», Ця вимога при перерахунку пенсії за рішенням ВСУ від 25.05.2016 не виконана.

Компенсація доходів за ст..2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року провадиться у разі затримки виплати на один і більше календарних місяців. Згідно з ст.З цього ж закону «Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця за який виплачується дохід, до уваги не береться). Статтею 4 названого закону передбачено, що «Виплата громадянам сум компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць».Такі ж норми містяться у затвердженому постановою КМУ № 159 від 21.02.2001 року «Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати». Виплати додатково нарахованої пенсії за період з 01.07.2012 по 04.05.2014 року проведені у липні 2016 року, а виплати за період з 05.05.2014 по серпень 2015 проведено у серпні 2015 року. При цьому виплати індексувались, виходячи з початкового (базового) місяця в травні 2014 року, а компенсація індексації та додатково нарахованих сум не проведена взагалі.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 8,19, Конституції України, Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1283-ХІІ від 03.07.1991, «Порядком проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.07.2003, Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року, Постановою КМУ № 159 від 21.02.2001 року ст. ст. 1, 2, 4, 6,18,71,72,158-163, 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання протиправними дій стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати - задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області стосовно відмови в перерахунку індексації пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до вимог законодавчих актів щодо її індексації та проведенні компенсації перерахованої індексації і донарахованої пенсії внаслідок втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати згідно з нормативними актами про компенсацію доходів при здійсненні перерахунку пенсії та виплат донарахованих сум на підставі постанови Верховного Суду України від 25.05.2016 року та постанови Маневицького районного суду від 03.12.2014 року по справі № 164/1904/14-ц.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок індексації виплат пенсії згідно вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» № 1283-ХІІ від 03.07.1991 і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1078 від 17.07.2003 за період з 01.07.2012 рокупо липень 2016 року з урахуванням моменту фактичної виплати донарахованих сум пенсії на підставі постанови Верховного Суду України від 25.05.2016 року та постанови Маневицького районного суду від 03.12.2014 року по справі № 164/1904/14-ц, встановивши початковий (базовий) місяць з 01.07.2012 року, а також провести компенсацію перерахованої індексації і донарахованої пенсії внаслідок порушення строків їх виплати згідно із Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» № 2050-ІІІ від 19.10.2000 року та постанови КМУ № 159 від 21.02.2001 року за період з 01.07.2012 року до моменту їх реальної виплати та здійснити відповідні виплати зазначених коштів ОСОБА_1

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області на користь ОСОБА_1 551,20 гривень сплаченого позивачем судового збору при поданні адміністративного позову.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районнний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційноїінстанції.

Суддя Маневицького районного суду

Волинської області Р.В. Ониско