Постанова № 62230557, 26.10.2016, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
26.10.2016
Номер справи
371/1216/16-а
Номер документу
62230557
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

26.10.2016 Єдиний унікальний № 371/1216/16-а

Провадження №2-а/371/46/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2016 року Миронівський районний суд Київської області

в складі: головуючого - судді Пархоменко В.М.

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити дії

встановив:

Позивач звернулася до суду з названим позовом, в якому просить визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області в перерахунку їй пенсії протиправною та зобов"язати Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної їй пенсії державного службовця відповідно до законодавства, що діяло на момент призначення їй пенсії у розмірі 86% з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, з яких справлялися страхові внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

У судове засідання позивачка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, в надісланій до суду заяві просить розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги не визнає та просить у задоволенні позову відмовити з підстав, викладених у запереченнях.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів відповідно до вимог ч.6 ст.128 КАСУ в порядку письмового провадження.

Вивчивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом установлено, що ОСОБА_1 з 26 січня 2009 року була призначена пенсія державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу"( в редакції, що діяла на момент призначення їй пенсії).

23 вересня 2016 року позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області із заявою про перерахунок призначеної їй пенсії з урахуванням отриманих нею сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати.

Своїм рішенням № 31 від 30 вересня 2016 року Управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області відмовило їй у задоволенні заяви з посиланням на Закон України № 889-У111, який набрав чинності з 01 травня 2016 року, яким перерахунок пенсії державним службовцям не передбачено(а.с.15).

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" (у редакції, що діяла на день звернення позивача із заявою про призначення їй пенсії як державному службовцю) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від суми їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Згідно зі статтею 37-1 Закону України "Про державну службу" у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв"язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата- це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Положеннями статті 2 Закону України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входять: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно ч.2 ст.33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок, а тому матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати входила до системи оплати праці державного службовця.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця установлений постановами КМУ №865 від 31 травня 2000 року та №581 від 23 квітня 2003 року.

Пунктом 4 постанови КМУ №865 від 31 травня 2000 року із змінами і доповненнями передбачено, що особи, які вийшли на пенсію згідно з Законом України "Про державну службу" мають право на перерахунок пенсій, але лише за умови підвищення заробітної плати державним службовцям після набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" від 16 січня 2003 року.

Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу) на які відповідно до Закону України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Положеннями статті 41 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" визначені виплати(доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов"язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримування застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов"язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

У зв"язку з викладеним суд приходить до висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати, на які нараховуються збір на обов"якове державне пенсійне страхування, враховуються при обчисленні розміру пенсії державного службовця, а тому відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивача відповідно до вказаних норм закону є протиправною.

На підставі ст.ст.33, 37-1 Закону України «Про державну службу», Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування»,

Керуючись ст.ст. 2,9,11,14,158-163 КАС України,суд

Постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати.

Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України у Миронівському районі Київської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії державного службовця відповідно до законодавства, що діяло на момент призначення їй пенсії у розмірі 86% з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; індексації заробітної плати, з яких справлялися страхові внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування відповідно до довідки, виданої Миронівською об'єднаною державною податковою інспекцією № 945 від 12 квітня 2016 року, починаючи з 23 вересня 2016 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 551 грн. 20 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в Київський апеляційний адміністративний суд через Миронівський районний суд в 10-денний строк з дня її проголошення.

У разі застосування частини 3 ст.160 КАС України скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя підпис В.М.Пархоменко

Згідно з оригіналом

Суддя В.М.Пархоменко