ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2016 року м. Київ № 826/15301/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Марчук Марини Володимирівни Голови Шевченківського районного суду м. Києва Савицького Олега Антоновича Керівника апарату Київського апеляційного адміністративного суду Герасименко Ірини Євгенівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Марчук Марини Володимирівни, Голови Шевченківського районного суду м. Києва Савицького Олега Антоновича, Керівника апарату Київського апеляційного адміністративного суду Герасименко Ірини Євгенівни в якому просить суд:
- оскаржені у даній позовній заяві рішення, дії і бездіяльність відповідачів визнати протиправними;
- стягнути на користь ОСОБА_1 збитки в розмірі 2800,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві має зазначатись зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить визнати протиправними оскаржені у даній позовній заяві рішення, дії і бездіяльність відповідачів, при цьому позивачем у прохальній частині чітко не визначено які саме дії, рішення ( з зазначенням дати та реквізитів) і бездіяльність відповідачів необхідно визнати протиправними, а відтак суд позбавлений можливості встановлення порушених прав та законних інтересів позивача .
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та/або визначити належних відповідачів у справі.
Згідно з частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Однак всупереч нормі ч.2 статті 106 позивач не долучив до позовних матеріалів копії документів, на які посилається позивач у своїй позовній заяві.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
З матеріалів, доданих до адміністративного позову вбачається, що позивачем в порушення вказаної норми не надано копії всіх документів, що приєднуються до нього для вручення відповідачам та третім особам у справі.
Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України також визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 2 ст. 4 вказаного Закону (у редакції чинній на момент звернення до суду) ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Позивачем у позовній заяві заявлено 2 позовні вимоги, майнового та немайнового характеру, однак жодних доказів на підтвердження сплати судового збору позивачем до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачам строку для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- уточнення позовних вимог та або визначення належних відповідачів у справі;
- копії документів, на які посилається позивач у своїй позовній заяві у відповідності до кількості відповідачів та третіх осіб у справі;
- належних доказів на підтвердження сплати судового збору за пред'явлення двох позовних вимог майнового та немайнового характеру.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк 5 днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур