Ухвала суду № 62212479, 24.10.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2016
Номер справи
813/1393/16
Номер документу
62212479
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань зупинення провадження у справі

24 жовтня 2016 р. № 813/1393/16

Львівський окружний адміністративний суд,

у складі:

головуючого-судді Ланкевича А.З.,

судді Гулкевич І.З.,

судді Клименко О.М.,

секретар судового засідання Фуртак А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Львівської області, Генеральної прокуратури України за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, про визнання протиправними дій та стягнення заробітної плати, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся з позовом, в якому з урахуванням заяви про зміну позовних вимог просить:

- визнати протиправними дії Прокуратури Львівської області та Генеральної прокуратури України щодо ненарахування та невиплати позивачу заробітної плати за період з 01.07.2015 року по 12.02.2016 року (включно) у відповідності до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру»;

- зобов'язати Генеральну прокуратуру України нарахувати Прокуратурі Львівської області грошові кошти у розмірі 74504,61 грн. для виплати таких коштів Прокуратурою Львівської області позивачу, як заборгованість по заробітній платі;

- стягнути з Прокуратури Львівської області (проспект Шевченка, 17-19, м. Львів, код ЄДРПОУ 02910031) на користь позивача (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) заборгованість з виплати заробітної плати у розмірі 74504,61 грн. за період з 01.07.2015 року по 12.02.2016 року (включно), з утриманням з цієї суми податків, обов'язкових зборів та платежів.

Ухвалою суду від 18 липня 2016 року провадження у даній справі було зупинено до терміну, встановленого судом.

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про поновлення провадження у справі.

Від представника позивача надійшло клопотання, щодо якого не заперечив представник відповідачів, про зупинення провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України. Клопотання обґрунтовує тим, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувають адміністративні справи №826/2723/16 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, треті особи: Генеральна прокуратура України, прокуратура Миколаївської області про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 в частині та №826/5985/16 за позовом Профспілки працівників державних установ м. Києва до Кабінету Міністрів України, треті особи: Первинна профспілкова організація працівників Генеральної прокуратури України, Генеральна прокуратура України про визнання незаконною та нечинною постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 в частині. Ухвалою суду від 17.05.2016 року об'єднано до спільного розгляду і вирішення зазначені вище адміністративні справи, присвоївши об'єднаній справі №826/5985/16. Враховуючи, що заробітна плата позивача за період з 01.07.2015 року по 12.02.2016 року нараховувалась відповідачем з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», вважає, що судовий розгляд справи №813/1393/16 є неможливим до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/5985/16. З огляду на наведене, просить задовольнити подане клопотання та зупинити провадження у справі.

При постановленні ухвали суд враховує наступне.

Як вбачається зі змісту позову, предметом його спору є визнання протиправними дій Прокуратури Львівської області та Генеральної прокуратури України щодо ненарахування та невиплати позивачу заробітної плати за період з 01.07.2015 року по 12.02.2016 року у відповідності до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру».

Разом з тим, як встановлено судом, заробітна плата прокурора регулюється статтею 81 Закону України «Про прокуратуру», який набрав чинності 15.07.2015 року. Пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» визначено, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» на 2015 рік застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. В свою чергу, схеми посадових окладів працівників органів прокуратури затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції від 30.09.2015 року.

Водночас, суд встановив, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №826/5985/16 про визнання незаконними та нечинним пункту 1, абзацу другого підпункту 1 пункту 2, пунктів 4-1, Додатків 1, 2, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції від 30.09.2015 року.

Відтак, предмет доказування у даній справі пов'язаний з результатами розгляду адміністративної справи №826/5985/16, а тому повний, всебічний та об'єктивний розгляд даної справи є неможливим до набрання законної сили рішення суду у справі №826/5985/16.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Беручи до уваги вищенаведені обставини та норми процесуального закону, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача є обґрунтованим і належить до задоволення, а провадження у справі зупиненню до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/5985/16.

Керуючись ст.ст.156, 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в :

клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - задовольнити.

Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Львівської області, Генеральної прокуратури України за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, про визнання протиправними дій та стягнення заробітної плати - до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №826/5985/16, яка перебуває на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя Ланкевич А.З.

Суддя Гулкевич І.З.

Суддя Клименко О.М.