Постанова № 62204080, 20.10.2016, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
348/1527/16-а
Номер документу
62204080
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 348/1527/16-а

20 жовтня 2016 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого-судді: Міськевич О.Я.

секретаря: Боєчко О.Р.

з участю позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що він 10.11.1950р.н., є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком як державний службовець відповідно до Закону України про Державну службу».

Його стаж державної служби станом на 10.11.2010 року становив 13 років 1 місяць і 9 днів.

Управління Пенсійного Фонду України в Надвірнянському районі при призначенні йому пенсії незважаючи на вимоги ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення, безпідставно не включило до розрахунку заробітку з якого визначається пенсія суми індексацій та матеріальну допомогу на оздоровленням з яких були сплачені страхові внески.

У зв'язку з цим він звернувся до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просив врахувати суми індексацій та матеріальну допомогу на оздоровлення, які вказані в довідці №12 від 27.04.2016 броку, яка видана Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації та провести перерахунок пенсії з 10.11.2010 року.

Однак 12.08.2016 року листом №184/Д-15 він отримав відповідь від Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, якою йому відмовлено врахувати суми індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення в суму заробітної плати для обчислення пенсії в зв»язку з тим, що матеріальна допомога на оздоровлення, суми індексації заробітної плати не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії відповідно ст. 37 ЗУ Про державну службу". Відмову вважає неправомірною.

Крім того у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.05.2016 р., він звернувся до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про проведення перерахунку пенсії, як непрацюючому державному службовцю. Для підтвердження змін у заробітній платі ним було подано довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану управліннням соціального захисту населення Надвірнянської районної держадміністрації від 09.08.2016р. № 40.

На заяву відповідач своїм листом №172/Д-15 від 11.08.2016р. відмовив йому в проведенні перерахунку пенсії як державному службовцю згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» з посиланням на те, що до Закону України «Про державну службу» були внесені відповідні зміни.

Вважає такі дії Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області протиправними.

В судовому засіданні позивач позов підтримав частково з підстав, зазначених в позові та заяві про уточнення позовних вимог, відмовився від стягнення судових витрат, просить суд постановити рішення, яким визнати неправомірноювідмову Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у проведенні перерахунку пенсії із врахуванням до його заробітку сум індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення та зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з10.11.2010року перерахунок його пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення йому пенсії) в розмірі 83 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати, з якої призначена пенсія, суми індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначені у довідці про надбавки, премії, індексації та матеріальні допомоги, виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 27.04.2016 р. за № 12, з урахуванням виплачених сум, виплатити недоотримані ним суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку, а також визнати неправомірнимидії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у здійсненні перерахунку йому пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01 травня 2016 року, а також зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 01 травня 2016 року перерахунок його відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення їй пенсії) в розмірі 83 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати суми, зазначені у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 09.08.2016 р. за № 40, з урахуванням виплачених сум, виплатити недоотримані ним суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, подала заперечення та пояснила, що згідно п. 4 Постанови КМУкраїни від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», перерахунок пенсії пенсіонерам проводиться у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ.Підвищення до заробітної плати працюючим державним службовцям відбулося відповідно до постанов КМ України від 06.02.2008 року № 34.

Крім того, відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213, у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Отже, проведення перерахунку пенсії з 01.05.2016 р. згідно представленої довідки, виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 09.08.2016 р. за № 40, чинним законодавством не передбачено.

А також свої заперечення обгрунтовує тим, що згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу» до складових заробітної плати державного службовця такі виплати як матеріальна допомога на оздоровлення та індексація заробітної плати не віднесено, а тому відсутні підстави для врахування їх при здійсненні розрахунку пенсії відподно ст. 37 ЗУ Про державну службу".

Просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, крім того застосувати положення ст. 100КАС України.

Суд, вислухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази, представлені сторонами на виконання вимог ст. 71 КАС України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з"ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 КАС України завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України про Державну службу». Його стаж державної служби станом на 10.11.2010 року становив 13 років 1 місяць і 9 днів.

Ці обставини сторонами не оспорюється, тому наведені обставини з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування в судовому засіданні.

Щодо позовних вимог здійснити з10.11.2010року перерахунок пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», включивши до сум заробітної плати, з якої призначена пенсія, суми індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення, суд виходить з наступного.

Згідно з ст. 33 Закону України «Про державну службу» оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обовязків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування.

У ч.1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премії до державних свят та ювілейних дат, входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач звернувся до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просив врахувати суми індексацій та матеріальну допомогу на оздоровлення, які вказані в довідці №12 від 27.04.2016 броку, яка видана Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації та провести перерахунок пенсії з 10.11.2010 року.(а.с. 12).

Проте в перерахунку листом від 12.08.2016 року листом №184/Д-15 йому було відмовлено та відповідачем при розрахунку пенсії не включено до складу його заробітної плати суми індексацій та матеріальну допомогу на оздоровлення, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути.(а.с. 17).

З довідки про складові заробітної плати , виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 27.04.2016 р. за № 12, вбачається що позивач в 2010 роках отримував при виході на пенсію: матеріальну допомогу на оздоровлення, індексацію. При цьому не вказано що на всі виплати, включені у довідку, не нараховувались страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (а.с.13).

Відповідно до правової позиції висловленої Верховним Судом України у постанові від 3 червня 2014 року у справа № 21-134а14р. отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року, 14, 28 травня та 6 листопада 2013 року (№№ 21-430а11, 21-97а13, 21-125а13, 21-350а13р.

Частиною 1 статті 244-2 КАС України визначено, що рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних відносинах, є обов`язковими для всіх судів України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, слід задовольнити . Враховуючи положенння ст. 99-100КАС України перерахунок слід здійснити з 11.02.2016р.

Щодо позовних вимог про перерахунок пенсії в зв»язку з підвищенням заробітної плати плати державним службовцям з 01.05.2016 р. суд виходить з наступного:

Позивач ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.05.2016 р., звернувся до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про проведення перерахунку пенсії як непрацюючому державному службовцю. Для підтвердження змін у заробітній платі ним було подано довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 09.08.2016 р. за № 40,(а.с. 15).

На заяву відповідач своїм листом №172/Д-15 від 11.08.2016р. відмовив позивачу в проведенні перерахунку пенсії як державному службовцю згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» з посиланням на те, що до Закону України «Про державну службу» були внесені відповідні зміни (а.с. 16).

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ (в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 90 відсотків суми їх посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

Пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію.

За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків посадового (чинного) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом, без обмеження граничного розміру пенсії.

З 01.10.2011 року вступив у силу Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року N 3668-VІ, яким внесено зміни до Закону № 3723-XII, зокрема до статті 37, відповідно до яких пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року № 1166-VІІ, внесено зміни до ст. 37 Закону № 3723-XII і відповідно до цих змін пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже, положення ч. 3 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ щодо призначення державним службовцям пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 % посадового окладу, втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VI, а з моменту вступу в законну силу Закону № 1166-VІІ втратили чинність положення ст. 37 Закону № 3723-XII, щодо призначення пенсії державним службовцям в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески.

Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсії державним службовцям регулює ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ, положення якої щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Законів № 3668-VІ та № 1166-VІІ не зазнали змін.

Згідно ст. 37-1 «Про державну службу» № 3723-ХII, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким, чином, у позивача є право на перерахунок пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ, з застосовуванням норми, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто ст. 37 Закону №3723-ХІІ в редакції до внесення змін Законами № 3668-VІ та № 1166-VІІ.

Для підтвердження підвищення розміру заробітної плати з 01.05.2016 р. ОСОБА_1 було подано до відповідача довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, видану Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 09.08.2016 р. за № 40 (а.с. 15).

З огляду на наведене суд вважає, що відповідача - Надвірнянськое об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області необхідно зобов'язати зробити ОСОБА_1 перерахунок пенсії в зв»язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям починаючи з 01.05.2016 року.

У відповідності до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У справі «ОСОБА_3 проти України» від 03.06.2014 року Європейський суд з прав людини визначив, що зменшення пенсії заявниці очевидно було обумовлено міркуваннями економічної політики та фінансових труднощів, з якими зіткнулася держава. За відсутності будь-яких доказів щодо протилежного та визнаючи, що держава-відповідач має широке поле свободи розсуду щодо досягнення балансу між правами, що є предметом спору, та економічною політикою, Суд не вважає, що таке зменшення було непропорційним переслідуваній легітимній меті або що воно поклало надмірний тягар на заявницю. Суд також не може дійти висновку, що передавши Кабінету Міністрів України право на встановлення розміру соціальних пільг, Парламент України діяв у порушення якихось положень Конвенції.

Вказана справа стосувалася механізму виплати пенсії та її розміру, однак, в ній не йдеться про повне позбавлення особи права, яке вона вже набула одного разу.

Натомість, право на перерахунок пенсії позивач набув у 2010 році і, на думку суду, з огляду на принцип верховенства права, яким має керуватися суд при ухваленні судового рішення, це право є непорушним.

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проти України» (ОСОБА_4 and ОСОБА_5 v. Ukraine) від 26.09.2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.

За таких обставин суд приходить до висновку щодо наявності у позивача права на перерахунок пенсії.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 64-66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788- XІІ від 05.11.1991 р., ст.ст. 33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723- XІІ від 16.12.1993 р., ст. 2 Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р., ст. 2 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995р., ст. ст. 6, 11, 71, 94, 99, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд,-

На підставі вищенаведеного та ч. 2 ст. 46 п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.п. 7, 17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженої постановою Правління Пенсійного Фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 99, 100, 158-163, 167, 186, 187, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірноювідмову Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 12 лютого 2016 року із врахуванням до його заробітку сум індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 12 лютого 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення їй пенсії) в розмірі 83 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати, з якої призначена пенсія, суми індексацій та матеріальної допомоги на оздоровлення, зазначені у довідці про надбавки, премії, індексації та матеріальні допомоги, виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 27.04.2016 р. за № 12, з урахуванням виплачених сум, виплатити недоотримані ним суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Визнати неправомірнимидії Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 в зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01 травня 2016 року.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 01 травня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення їй пенсії) в розмірі 83 відсотків від заробітної плати, включивши до сум заробітної плати суми, зазначені у довідці про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виданій Управлінням соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації від 09.08.2016 р. за № 40, з урахуванням виплачених сум, виплатити недоотримані ним суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ст. 186 КАС України через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Міськевич О.Я.

Повний текст постанови виготовлено 25.10.2016 р.