25.04.2013
227/1899/13-п
ПОСТАНОВА
25 квітня 2013 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Лаврушин О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Начальника Добропільської ОДПІ Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, працює головним бухгалтером Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, мешкає за адресою : село Ганнівка Добропільського району Донецької області вул. Ходневича, 92
в скоєнні правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КпАП України,
ВСТАНОВИВ:
17 квітня 2013 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно головного бухгалтера Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1, в скоєні правопорушення передбаченого ст. 163-2 ч.1 КУпАП.
Згідно протокола про адміністративні правопорушення серії АА № 317698 від 16 квітня 2013 року, ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжні доручення на перерахування належного до сплати податку на додану вартість по декларації за січень 2013 рік у розмірі 4029,25 грн. Термін сплати 02.03.2013 року , фактично сплатила 05.03.2013 р. Правопорушення виявлено за результатом перевірки, згідно акту № 217/15-2/00696042 від 12.04.2013 року в приміщенні Добропільської ОДПІ. Таким чином порушила п.п. 57.1 ст. 57, п.203.2 ст.203 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, свою вину не визнала та пояснила, що в зв»язку з не отриманням « Паспорта державної програми на 2013 рік» з Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України м. Київ, УДКСУ м. Добропілля згідно п.2.11 наказу № 136 від 09.08.2004 року ( зі змінами та доповненнями) та ст. 49, 116 п.21 Бюджетного кодексу України, не приймає документи на спалату Податку на додатну вартість за січень 2013 року у сумі 4036,00 грн. Відповідно до наведеного, не мала можливості сплатити податок у зазначений строк, оскільки « Паспорта державної програми на 2013 рік» був отриманий лише 05 березня 2013 року.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши пояснення ОСОБА_1, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП .
Згідно п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у звязку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Винність ОСОБА_2 у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП не підтверджується доказами, та матеріалами справи.
Так, 16 квітня 2013 року головним державним податковим ревізор інспектором відділу адміністрування ПДВ, акцизного податку та контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол № 37 за несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належного до сплати податку на додану вартість по декларації за січень 2013 рік у розмірі 4029,25 грн. Термін сплати 02.03.2013 року, а фактично сплатила 05.03.2013 р.
Добропільська районна державна лікарня ветеринарної медицини в якій ОСОБА_1 займає посаду головного бухгалтера, є державною установою фінансування, матеріально технічне забезпечення якої здійснюється за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету.
Відповідно до ст. 49 Бюджетного Кодексу України, Державна казначейська служба України здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі).
Згідно з п. 2.9 Наказу Мінівстрества Фінансів України № 309 від 02.03.2013 року « Про затвердження порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов»язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України», органи казначейства не реєструють зобов»зання у разі відсутності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (крім випадків, у яких законодавством не передбачено його затвердження).
Як вбачається з матеріалів справи, Наказ № 150/352 від 01.03.2013 року про затвердження паспорта бюджетної програми на 2013 рік, відповідно до якого затверджено паспорт бюджетної програми на 2013 рік Міністерства аграрної політики та продовольства України за КПКВК 2802030 « Організація і регулювання діяльності установ в системі Державної ветеринарної та фітосантарної служби України» було отримано Головним управлінням ветеринарної медецини в Донецькій області 04.03.2013 року за № 239, а Добропільською районнною державною лікарнею ветеринарної медицини 05.03.2013 року.
Зігдно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 фактично подала платіжні доручення на перерахування належного до сплати податку на додану вартість по декларації за січень 2013 рік у розмірі 4029,25 грн., 05 березня 2013 року, тобто в день отримання « Паспорта бюджетної програми на 2013 рік».
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вказані вище обставини свідчать, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад вказаного правопорушення.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 247 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.163-2 ч.1, 247 п.1, 283, 284 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю в її діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Донецкої області через Добропільський міськрайонний суд Донецкої області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М.Лаврушин
25.04.2013