ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
18 жовтня 2016 року м. Київ К/800/27504/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Олексієнко М.М. вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі – ОДПІ) на судові рішення Донецького окружного адміністративного суду від 5 липня 2016 року, Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року у справі за позовом комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (далі – Добропільське ВУ) до ОДПІ про скасування вимоги про сплату боргу,
В С Т А Н О В И В :
17 жовтня 2016 року представник ОДПІ звернувся з касаційною скаргою на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 5 липня 2016 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року, якими позовні вимоги задоволено частково. Визнано незаконною та скасовано вимогу ОДПІ про сплату боргу (недоїмки) від 5 січня 2016 року №Ю-784-25 у розмірі 1 479 154,03 грн. У решті в задоволенні позову відмовлено.
Ставиться вимога про скасування судових рішень та ухвалення нового судового рішення. Вказується на те, що посилання на підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону України від 2 вересня 2014 року № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» є безпідставними, оскільки ця норма була виключена Законом України від 24 грудня 2015 року №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Вивчивши зміст касаційної скарги, суддя приходить до висновку про відмову у відкритті касаційного провадження з таких підстав.
Відповідно до положень, передбачених пунктом 5 частини п’ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі у випадку, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга є необґрунтованою, якщо викладені в ній доводи не містять посилань на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права або такі посилання є безпідставними.
Доводи, викладені в касаційній скарзі, є безпідставні.
Зміст правовідносин полягає в тому, що ОДПІ нарахувало позивачу недоїмку по сплаті єдиного внеску. При цьому територіально Добропільське ВУ знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції.
Порядок нарахування єдиного внеску регулюється Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Законом України від 2 вересня 2014 року №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 9-4 такого змісту: «Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року N 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану».
Законом України від 24 грудня 2015 року №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» норма підпункту 8 пункту 4 статті 11 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" виключена.
Проте в Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" норма пункту 9-4 залишилася чинною.
Отже, у відповідача не було законних підстав для нарахування єдиного внеску.
З урахуванням зазначеного, керуючись статями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на судові рішення Донецького окружного адміністративного суду від 5 липня 2016 року, Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 вересня 2016 року у справі за позовом комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства до Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування вимоги про сплату боргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Олексієнко