ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"24" жовтня 2016 р.Справа № 924/738/16
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи
за позовом заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі: Хмельницької обласної ради м. Хмельницький
до 1. Хмельницької обласної товарної біржі м. Хмельницький
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія+" Хмельницька область, Чемеровецький район, с. Юрківці
про 1. визнання недійсними результатів аукціону з продажу об`єкта комунальної власності - частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м.Хмельницькому по вул.Чорновола, буд. 21/5, проведеного 15.04.2015р. Хмельницькою обласною товарною біржею, оформленого протоколом №4.
2. визнання недійсним договору купівлі-продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м.Хмельницькому, укладений 06.10.2015р. між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+", нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_1, зареєстрований у реєстрі за №1022.
Представники сторін:
позивач: ОСОБА_2 - представник за довіреністю №2351/01-15 від 24.12.15 р.
відповідач-1: ОСОБА_3 - представник за довіреністю №8 від 16.08.16 р.
відповідач-2: ОСОБА_4 представник за довіреністю від 10.10.2016р.
прокурор: Грамчук Т.А. - прокурор відділу прокуратури Хмельницької області згідно посвідчення №032336 від 02.02.2015р.
В судовому засіданні відповідно до ст. 85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Суть спору: заступник прокурора Хмельницької області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі позивача - Хмельницької обласної ради, в якому просить: визнати недійсними результати аукціону з продажу обєкта комунальної власності - частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5, проведеного 15.04.2015р. Хмельницькою обласною товарною біржею, оформленого протоколом №4 та визнати недійсним договір купівлі-продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому, укладений 06.10.2015р. між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+", нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_1, зареєстрований у реєстрі за №1022.
Зазначає, що рішенням сесії Хмельницької обласної ради №22-4/2011 від 18.05.2011р. частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому, включено до переліку обєктів, що підлягають приватизації шляхом проведення аукціону.
Повідомляє, що п. 2 додатку №1 до рішення Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р. яким було внесено зміни до рішення обласної ради від 18.05.2011 №22-4/2011 визначено, що до переліку обєктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області і підлягають продажу на аукціоні, включено частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5.
Зазначає, що 11.10.2012р. постійна комісія з питань власності, приватизації та інвестицій Хмельницької обласної ради визначила, що Хмельницька обласна товарна біржа здійснює приватизацію, зокрема частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться по вул.Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому.
Вказує, що 25.10.2012 р. між Хмельницькою обласною радою (замовник) та Хмельницькою обласною товарною біржею (виконавець) укладено договір №148-п про виконання делегованих повноважень з приватизації об`єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Хмельницької області.
Повідомляє, що 15.04.2015р. проведено аукціон з продажу обєкта комунальної власності частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м.,що знаходиться в м.Хмельницькому по вул.Чорновола, буд. 21/5, за результатами якого переможцем визнано ТОВ "Мрія+".
Зазначає, що 06.10.2015р. між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+" було укладено договір купівлі-продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому.
Прокурор звертає увагу, що оголошення про проведення аукціону з продажу зазначеного обєкта приватизації опубліковане в газеті „Актуально для подолян 26.02.2015р. №09/2015. При цьому, вказує, що інформація, опублікована в газеті, яка не є бюлетенем органу приватизації, тираж якої становить 1200 примірників, не могла забезпечити інформування широкого кола населення. Таким чином, зазначає, що в порушення ч. 2 ст. 19 Закону України „Про приватизацію державного майна, п. п. 12.1 -12.2 Програми, інформація щодо оголошення продажу вказаного обєкта та його результатів в газеті „Подільські вісті, що є друкованим виданням Хмельницької обласної ради, Хмельницької обласної адміністрації та трудового колективу, не публікувалася.
Вказує, що в оголошені не визначено дати його проведення. Крім того зазначено, що біржові торги проводяться щовівторка та щочетверга о 10:00 год. у приміщенні ЦНТІ, 7 поверх. Однак аукціон було проведено в середу 15.04.2015р.
Також не вказано дати проведення аукціону в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Хмельницької обласної ради від 03.02.2014р. щодо продажу на аукціоні даного обєкта приватизації.
Крім того звертає увагу, що участь в даному аукціоні брали дві повязані особи ОСОБА_5, який є засновником і директором ТОВ "Мрія+" та ОСОБА_6, яка є представником товариства згідно чинної довіреності, виданої ОСОБА_5
Таким чином, прокурор стверджує, що аукціон від 15.04.2015р. щодо продажу частини нежитлової будівлі Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м.Хмельницькому по вул.Чорновола, буд. 21/5 був проведений з порушенням норм чинного законодавства, принципів приватизації, зокрема відкритості, прозорості, повного, своєчасного та достовірного інформування громадян про порядок приватизації та відомості про об`єкти приватизації; забезпечення конкретності продажу є порушенням інтересів держави. Враховуючи зазначене вважає, що укладений за результатами аукціону договір купівлі-продажу від 06.10.2015р. між спільними територіальними громадами сіл, селищ, міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради від імені якої діє Хмельницька обласна товарна біржа (продавець) та ТОВ "Мрія+(покупець) підлягає визнанню недійсним.
В додаткових обґрунтуваннях до позовної заяви від 09.09.2016р. прокурор наголошує, що звернення з даним позовом до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання про приватизацію шляхом продажу на аукціоні обєкта комунальної власності та повернення у власність територіальних громад обєкта, що вибув з її власності незаконно та поза її волею шляхом вчинення Хмельницькою обласною біржею, яка діяла від імені Хмельницької обласної ради на підставі договору, дій що не відповідають приписам чинного законодавства.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник позивача в судовому засіданні зазначив, що покладається на розсуд суду.
Представник відповідача-1 в судовому засіданні та в письмовому відзиві від 15.08.2016 р. заперечує проти позову та повідомляє, що після подання інформації на проведення аукціону по мірі надходження заявок пройшло два місяці і ніхто не цікавився даним приміщенням, проте у квітні на біржу надійшов телефонний дзвінок з приводу продажу даного приміщення, наступного дня на біржу з`явились дві особи які забажали взяти участь в аукціоні по придбанню даного приміщення, подали заяви на участь у аукціоні, після проплати ними 10% гарантійного внеску їм було повідомлено дату проведення аукціону, зазначає, що інших бажаючих придбати дане майно не було. Відповідач-1 повідомляє, що Хмельницька обласна товарна біржа бажала безкорисно і законотворчо через аукціон приватизувати приміщення на яке не було особливого попиту.
Представник відповідача-2 в судовому засіданні та у письмовому відзиві від 17.10.2015р. проти позову заперечує, зокрема, вважає безпідставним твердження прокурора про те, що в аукціоні брали участь дві повязанні особи. Наголошує, що ОСОБА_6 не є службовою особою ТОВ „Мрія+, засновником та директором якого є ОСОБА_5, а шлюб між вказаними особами було розірвано 20.11.2001р. Повідомляє, що ОСОБА_5 12.09.2009р. було видано довіреність на ОСОБА_6, згідно якої довірителька мала право бути представником ОСОБА_5 з питань придбання на його імя, відчуження, здачі о оренду, вчинення інших дій щодо належного йому на праві приватної власності рухомого та нерухомого майна, оскільки останній часто виїжджає на тривалий час за межі України та має спільне нажите майно з ОСОБА_6 Враховуючи, що ОСОБА_5 брав участь в аукціоні як директор юридичної особи ТОВ „Мрія+, а ОСОБА_6 була учасником аукціону як фізична особа, тому дана довіреність не поширювалася на вказаний правочин, а відтак не було порушено вимоги ч. 4 ст. 17 Закону України „Про товарну біржу.
Також зазначає, що відповідач-2 був проінформований про час та місце проведення аукціону в телефонному режимі після сплати внеску у розмірі 10% від початкової ціни обєкта, оскільки через відсутність попиту на лот Хмельницькою обласною товарною біржею було прийнято рішення про проведення аукціону по мірі надходження заяв, а інших бажаючих взяти участь не було.
Розглядом матеріалів справи, господарським судом встановлено:
Рішенням шостого скликання Хмельницької обласної ради №22-4/2011 від 18.05.2011р. затверджено Програму приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки. Даним рішенням обласної ради затверджено Перелік обєктів, які підлягають продажу на аукціоні, до якого включено частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться по вул. Індустріальній (ОСОБА_7), буд. 21/5 у м. Хмельницькому.
Відповідно до п. 5 зазначеного рішення обласної ради на період дії Програми делеговано ОСОБА_8 акціонерній компанії „Національна мережа акціонерній центрів (за згодою) повноваження обласної ради на здійснення приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області згідно з переліками, відповідно до вимог чинного законодавства України.
Рішенням шостого скликання Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р. внесено зміни до рішення обласної ради від 18.05.2011р. №22-4/2011, а саме:
1. Пункт 5 зазначеного рішення викладено у такій редакції: „5. Делегувати на період дії цієї Програми ОСОБА_8 акціонерній компанії „Національна мережа аукціонних центрів (за згодою) та Хмельницькій філії товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська (за згодою) повноваження обласної ради на здійснення приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області згідно з переліками, відповідно до вимог чинного законодавства України.
Організація, що здійснює приватизацію обєкта, визначається з числа організацій, визначених в абзаці першому цього пункту, рішенням постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій.
Пунктом 2 додатку №1 до рішення Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р. визначено, що до переліку обєктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області і підлягають продажу на аукціоні, включено частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Індустріальній (ОСОБА_7), буд. 21/5.
Згідно висновку постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій Хмельницької обласної ради від 11.10.2012р. до питання „Про розподіл обєктів, що підлягають приватизації між організаціями, що будуть здійснювати їх приватизацію визначено, що Хмельницька обласна товарна біржа здійснює приватизацію частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс".
25.10.2012р. між Хмельницькою обласною радою (замовник) та Хмельницькою обласною товарною біржею (виконавець) укладено договір №148-п про виконання делегованих повноважень з приватизації об`єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Хмельницької області.
Згідно із п. 1.1 договору на виконання рішення сесії Хмельницької обласної ради від 26.09.2012р. №21-13/2012 „Про внесення змін до рішення обласної ради від 18.05.2011 №22-4/2011 „Програми приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки та висновку постійної комісії обласної ради з питань власності, приватизації та інвестицій від 11.10.2012р. замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання надавати послуги по виконанню делегованих повноважень з приватизації об'єктів (майна), що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, а саме: частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства „Хмельницькполіграфсервіс площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5, визначеного Програмою, шляхом продажу на аукціоні, за конкурсом чи шляхом викупу на умовах, передбачених чинним законодавством України, цим договором та Програмою.
Відповідно до п. 1.2. договору, виконавець зобов'язується надати комплекс послуг по організації приватизації майна на конкурентних та інших засадах згідно з чинним законодавством України, надавати потенційним покупцям за їх рахунок інформаційні послуги, що стосуються купівлі майна, умов участі в аукціонах, конкурсах та викупі, порядку розрахунків, інші послуги, пов'язані з приватизацією майна та забезпечити прийом заявок від потенційних покупців.
Пунктом 2.2. договору сторонами узгоджено, що при виконанні цього договору виконавець зобов'язується: провести експертну оцінку майна (п. 2.2.3. договору); здійснити публікацію про майно, що реалізується на аукціоні, за конкурсом у місцевій пресі та інших засобах масової інформації (п. 2.2.4 договору); приймати заявки на участь у торгах від потенційних покупців (п. 2.2.5 договору); здійснити організацію продажу майна на торгах у відповідності з чинним законодавством України (п. 2.2.6 договору); оформити протокол аукціону (конкурсу) і протягом 3-х днів з моменту його проведення надати замовнику (п. 2.2.7 договору); укласти з переможцем торгів (конкурсу), покупцем нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу майна (п. 2.2.10 договору).
Пунктами 3.1.-3-3. договору передбачено, що виконавець зобовязаний надати комплекс послуг по виконанню делегованих повноважень з приватизації обєктів (майна), що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області в межах строку дії Програми та в терміни, що забезпечують належне проведення процедури приватизації обєкта приватизації з дня підписання договору. Розпочата під час дії Програми приватизація майна повинна бути завершена до закінчення строку дії Програми. При необхідності уцінка майна проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України. Якщо майно не продано на повторних торгах, воно знімається з продажу.
Договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє до повного виконання ними своїх зобов'язань (п. 7.1 договору).
Оголошення про проведення аукціону з продажу обєкта приватизації було опубліковано в газеті „Актуально для Подолян 26.02.2015р. №09/2015. В оголошені зазначено, що Хмельницька обласна товарна біржа пропонує для продажу на аукціонах і біржових торгах, які проводяться щовівторка та щочетверга о 10:00 год. у приміщенні ЦНТІ, 7 поверх, зокрема, лот №3: нежитлове вбудоване приміщення загальною площею 169,5 м.кв., що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Чорновола В.М., буд. 21/5. Початкова вартість продажу обєкта: 118083,00 грн. з урахуванням ПДВ. Вказано, що аукціон відбудеться по мірі поступлення заявок за адресою: м. Хмельницький, вул. Свободи, 36, к. 405. Кінцевий термін прийняття заяв та сплати грошових внесків за три дні до дати проведення аукціону.
15.04.2015р. проведено аукціон з продажу частини нежитлової будівлі Хмельницького обласного підприємства „Хмельницькполіграфсервіс загальною площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5, за результатами якого переможцем визнано товариство з обмеженою відповідальністю „Мрія+, яке запропонувало за вказаний об'єкт нерухомого майна 118083,00 гривень. При цьому, іншим учасником аукціону була ОСОБА_6, яка пропонувала придбати майно за ціною нижче стартової.
За результатами аукціону складено протокол №4 від 15.04.2015р., який підписаний представником переможця ТОВ „Мрія+ ОСОБА_5 та ліцитатором Хмельницької обласної товарної біржі ОСОБА_3, і затверджений президентом Хмельницької обласної товарної біржі ОСОБА_9 та головою Хмельницької обласної ради ОСОБА_10
06.10.2015р. між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа (продавець) та ТОВ "Мрія+" (покупець) було укладено договір купівлі-продажу, відповідно до п. 1.1. якого продавець передає у власність покупця, а покупець приймає у власність 278/1000 частки у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Чорновола В.М. (колишня вул. Індустріальна), буд. 21/5, та сплачує за неї грошову суму в розмірі 118083,00. Площа 278/1000 частки у праві власності на нежитлову будівлю становить 169,5 кв.м.
Даний договір посвідчений приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_1, зареєстрований в реєстрі за №1022.
20.04.2016р. прокуратура Хмельницької області звернулася з листом за №05/2-249вих-16 до Хмельницької обласної ради, в якому просила повідомити, чи публікувалися у місцевих друкованих засобах масової інформації та в мережі Інтернет оголошення про проведення 15.04.2015р. Хмельницькою обласною товарною біржею аукціону з продажу нежитлового вбудованого приміщення площею 169,5 кв.м., розташованого по вул. ОСОБА_7, буд. 21/5 у м. Хмельницький.
Хмельницькою обласною товарною біржею в листі від 27.04.2016р. №14 було повідомлено прокуратуру Хмельницької області, що вищезазначене майно виставлялося на аукціони з 2012р. по 2015р., однак покупців не було. Після зробленої переоцінки майна оголошено аукціон по мірі поступлення заявок від потенційних покупців (в газеті та на сайті). Повідомляє, що через два місяця після подання інформації на проведення аукціону по мірі поступлення заявок було виявлено двох покупців, які мали бажання придбати майно. Після проплати ними 10% гарантійного внеску їм було повідомлено дату проведення аукціону. Інших бажаючих придбати нежитлове приміщення не було зареєстровано.
В листі від 18.05.2016р. №05/2-376вих-16 прокуратура Хмельницької області просила редакцію газети „Подільські вісті повідомити чи опубліковувалися упродовж 2015р. у газеті „Подільські вісті повідомлення щодо проведення Хмельницькою обласною товарною біржею аукціонів з продажу нежитлового вбудованого приміщення площею 169,5 кв.м., розташованого по вул. ОСОБА_7М, 21/5 у м. Хмельницькому та їх результати.
25.05.2016р. редакцією газети „Подільські вісті в листі №158 повідомлено, що протягом 2015р. у газеті „Подільські вісті такі оголошення та їх результати не опубліковувалися.
Адміністративною колегією Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в рекомендаціях від 30.06.2016р. №16/115-рк/к „Про усунення причин, що сприяють виникненню дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції встановлено, що дії Хмельницької обласної товарної біржі, які полягали у розміщенні оголошення про проведення аукціону по продажу нежитлового приміщення загальною площею 169,5 м.кв., розташованого по вул. ОСОБА_7, буд. 21/5 у м. Хмельницький, вчинені з порушенням ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію), а саме, відсутність в оголошенні точної дати проведення аукціону (щовівторка та щочетверга) та неможливість визначення кінцевого терміну прийняття заяв могли призвести до спотворення конкуренції.
Адміністративною колегією рекомендовано Хмельницькій обласній товарній біржі рекомендовано з метою усунення причин, що сприяють виникненню дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п. 3 ст. 50 та ч. 1 ст. 15 Закону України „Про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних дій органів адміністративно-господарського управління та контролю, які можуть призвести до спотворення конкуренції, при розміщенні оголошення про проведення аукціонів (біржових торгів) керуватися положеннями ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію).
В листі від 16.08.2016р. №16-2016 Хмельницька обласна товарна біржа повідомила Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, що даний випадок про оголошення аукціону по мірі поступлення заявок був як безвихідь, оскільки дане приміщення виставлялося на аукціон по строкам протягом 2012-2013 років і бажаючих взяти участь в аукціоні не було. Приміщення було неконкурентноспроможне для потенційних покупців. Тому в 2015р. було прийнято рішення дати оголошення про проведення аукціону по мірі поступлення заявок і в подальшому дане приміщення повертати балансоутримувачу. Зазначено, що в подальшому Хмельницька обласна товарна біржа таких оголошень давати не буде.
Прокуратурою Хмельницької області було надіслано Хмельницькій обласній раді повідомлення від 05.08.2016р. за №05-422вих-16 про встановлення підстав та намір здійснювати представництво інтересів держави в суді, у звязку із виявленням фактів порушення ст. ст. 15, 20 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію), ст. 2 Закону України „Про приватизацію державного майна, ст. 17 Закону України „Про товарну біржу під час підготовки та проведення аукціону, оформленого протоколом №4 від 15.04.2015р., з продажу частини нежитлового вбудованого приміщення площею 169,5 кв.м., розташованого по вул. ОСОБА_7М, 21/5 у м. Хмельницькому та укладення договору купівлі-продажу від 06.10.2015р.
03.10.2016р. прокуратура Хмельницької області звернулася з листом №05-1292-16 до приватного нотаріуса Чемеровецького районного нотаріального округу ОСОБА_11, в якому просила надати відомості щодо вчинення нотаріальних дій по видачі довіреності, виданої ОСОБА_5 на імя ОСОБА_6 12.03.2009р., а також надати її копію та витяг про реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей.
Приватним нотаріусом ОСОБА_11 надано копію довіреності від 12.03.2009р. згідно якої ОСОБА_5 уповноважує ОСОБА_6 бути його представником з питань придбання на його імя, відчуження (продаж, міни, тощо), здачі в оренду (найом), передачі в заставу в забезпечення наших зобов'язань, а також по питанню здачі та одержання ліцензії в Регіональному управлінні департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області по здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, вчинення будь-яких інших дій щодо належного йому на праві приватної власності рухомого та нерухомого майна, визначаючи в усіх випадках суми, терміни та інші умови на власний розсуд; приймати спадщину або відмовитися від неї, одержувати належне йому майно, включаючи грошові суми та цінні папери, в тому числі приватизаційні, будь-які документи від громадян та юридичних осіб; займатися питаннями приватизації житла та земельної ділянки, одержати ОСОБА_8 на право приватної власності на землю; вирішувати питання у відповідному органі звязку щодо переоформлення телефонного номера, а також вирішувати будь-які інші питання, повязані з користуванням телефонним звязком, електроенергією, тепло,- водопостачанням; розпоряджатися рахунками, відкритими на його імя в банківських установах, в тому числі в іноземній валюті; одержувати кореспонденцію, в тому числі грошову і посилкову, заробітну плату, пенсію та інші платежі, повязані з трудовими відносинами; представляти його інтереси в усіх державних, громадських та інших підприємствах, установах, організаціях незалежно від їх підпорядкування і форм власності, в тому числі з питань, повязаних з пропискою, одержання, якщо в тому буде необхідність, дозволу органів опіки і піклування, та вирішення будь-яких питань в цих та інших органах, зокрема внутрішніх справ, бюро технічної інвентаризації, тощо; бути його представником у суді з усіма процесуальними правами, які надані законом позивачу, відповідачу, третій особі та потерпілому, в тому числі з правом предявлення позову, повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання повністю або частково позову, зміни підстав або предмета позову, укладення мирової угоди, оскарження рішення суду, одержання виконавчого листа з правом одержання майна і грошей.
Ця довіреність видана строком на 10 років, по 12.03.2019р., і зберігає свою чинність до припинення її дії, з правом передоручення третім особам.
Дана довіреність посвідчена приватним нотаріусом Чемеровецького районного нотаріального округу ОСОБА_11 12.03.2009р. та зареєстрована в реєстрі за №425.
Позивач посилаючись на порушення вимог чинного законодавства під час підготовки та проведення аукціону, просить визнати недійсними результати аукціону з продажу обєкта комунальної власності - частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5, проведеного 15.04.2015р. Хмельницькою обласною товарною біржею, оформленого протоколом №4, а також визнати недійсним договір купівлі-продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому, укладений 06.10.2015 між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+".
Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом взято до уваги таке.
Відносини, пов'язані з реалізацією майна, що є державною чи комунальною власністю, в тому числі шляхом його продажу на відкритих торгах (аукціону) регулюються Законами України "Про приватизацію майна", "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України „Про приватизацію державного майна приватизація здійснюється на основі принципів законності, прозорості та відкритості, рівності прав участі громадян України у процесі приватизації та повного, своєчасного і достовірного інформування громадян про порядок приватизації та відомості про об'єкти приватизації, забезпечення конкурентності продажу, додержання антимонопольного законодавства.
Статтею 3 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) передбачено, що приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом: викупу; продажу на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни); продажу за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону.
Згідно з ч. 1 ст. 8 вищенаведеного Закону, з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації, які, зокрема, готують та публікують інформацію про об'єкти малої приватизації у відповідних інформаційних бюлетенях та місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням шостого скликання Хмельницької обласної ради №22-4/2011 від 18.05.2011р. затверджено Програму приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки. Даним рішенням обласної ради затверджено Перелік обєктів, які підлягають продажу на аукціоні, до якого включено частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться по вул. Індустріальній (ОСОБА_7), буд. 21/5 у м. Хмельницькому.
Рішенням шостого скликання Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р. внесено зміни до рішення обласної ради від 18.05.2011р. №22-4/2011. Згідно даного рішення на період дії Програми приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки делеговано ОСОБА_8 акціонерній компанії „Національна мережа аукціонних центрів (за згодою) та Хмельницькій філії товарної біржі „Універсальна земельна товарна біржа „Придніпровська (за згодою) повноваження обласної ради на здійснення приватизації обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області згідно з переліками, відповідно до вимог чинного законодавства України. Організація, що здійснює приватизацію обєкта, визначається з числа організацій, визначених в абзаці першому цього пункту, рішенням постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій.
Згідно висновку постійної комісії з питань власності, приватизації та інвестицій Хмельницької обласної ради від 11.10.2012р. до питання „Про розподіл обєктів, що підлягають приватизації між організаціями, що будуть здійснювати їх приватизацію визначено, що Хмельницька обласна товарна біржа здійснює приватизацію частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс".
Статтею 13 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) передбачено, що продаж об'єктів малої приватизації на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну.
Відповідно до ст. 15 вказаного Закону інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, повинна містити такі відомості: назву об'єкта приватизації, його місцезнаходження; обсяг та основну номенклатуру продукції (робіт, послуг), у тому числі експортної; кількість та склад робочих місць; баланс активів і пасивів, рентабельність за останні три роки; відомості про будівлі (споруди, приміщення) та земельну ділянку, на якій розташований об'єкт, умови користування ними; обсяги викидів та скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів, стан земельної ділянки, стан природоохоронного обладнання та споруд, сплату екологічних зборів та платежів (у разі їх наявності), інші екологічні відомості; початкову вартість продажу, умови продажу та експлуатації об'єкта; суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта; назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для розрахунків за придбані об'єкти приватизації; кінцевий термін прийняття заяви на участь в аукціоні, конкурсі; час та місце особистого ознайомлення з об'єктом; час та місце проведення аукціону, конкурсу; адресу, номер телефону, час роботи служби по організації аукціону, конкурсу; іншу інформацію, яку визначає орган приватизації.
Зі змісту оголошення про проведення аукціону з продажу нежитлового вбудованого приміщення загальною площею 169,5 м.кв., що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Чорновола В.М., буд. 21/5 вбачається, що в ньому не зазначено дати проведення аукціону (біржових торгів), а лише вказано, що торги проводяться щовівторка та щочетверга о 10:00 год. у приміщенні ЦНТІ, 7 поверх та зазначено, що аукціон відбудеться по мірі поступлення заявок.
Суд звертає увагу, що за своєю суттю торги не можуть бути відкритими та прозорими, якщо в оголошенні не міститься інформації про конкретну дату їх проведення. Така інформація не повинна мати двоякий характер та будь-якого подвійного тлумачення потенційними покупцями або учасниками торгів. (Аналогічна позиція міститься в постанові Вищого господарського суду від 19.12.2013р. №905/93/13-г).
Також в оголошенні зазначено: „Кінцевий термін прийняття заяв та сплати грошових внесків за три дні до дати проведення аукціону. Однак, відсутність в оголошенні точної дати проведення аукціону не дає змогу визначити кінцевий термін прийняття заяв на участь в аукціоні, а відтак позбавляє потенційних покупців подати пропозиції щодо придбання майна та відповідно приймати участь в аукціоні.
Крім того, незважаючи на те, що в оголошенні вказано про проведення торгів щовівторка та щочетверга, аукціон було проведено в середу (15.04.2015р.).
З огляду на вищезазначене, Хмельницькою обласною товарною біржею під час розміщення оголошення про проведення аукціону з продажу обєкта приватизації не було дотримано вимог ч. 1 ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію).
Зазначене також підтверджується рекомендаціями Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 30.06.2016р. №16/115-рк/к „Про усунення причин, що сприяють виникненню дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, якими встановлено, що дії Хмельницької обласної товарної біржі, які полягали у розміщенні оголошення про проведення аукціону по продажу нежитлового приміщення загальною площею 169,5 м.кв., розташованого по вул. ОСОБА_7, буд. 21/5 у м. Хмельницький, вчинені з порушенням ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію), а саме, відсутність в оголошенні точної дати проведення аукціону (щовівторка та щочетверга) та неможливість визначення кінцевого терміну прийняття заяв могли призвести до спотворення конкуренції.
Разом з тим, суд вважає необґрунтованим твердження прокурора про те, що оголошення про проведення аукціону повинно друкуватися в газеті „Подільські Вісті з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію) інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні публікується не пізніш як за 20 календарних днів до дати проведення аукціону, конкурсу в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, місцевих друкованих виданнях та інших виданнях, визначених органами приватизації.
Як вбачається з абз. 3 п. 2.2., п.п. 5 п. 2.2. Положення Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 21.02.2006р. №12/5 (із змінами і доповненнями) до друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження відносяться ті, які розповсюджуються у межах Автономної Республіки Крим, однієї області, обласного центру, одного міста, одного району, окремих населених пунктів, а також підприємств, установ, організацій).
З матеріалів справи слідує, що оголошення про проведення аукціону з продажу нежитлового вбудованого приміщення загальною площею 169,5 м.кв., що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Чорновола В.М., буд. 21/5 було опубліковано в газеті „Актуально для Подолян, яка є інформаційно-рекламним щотижневиком Хмельниччини.
Таким чином, з огляду на норми абз. 3 п. 2.2., п.п. 5 п. 2.2. Положення Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, газета „Актуально для Подолян є місцевим друкованим виданням, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію).
При цьому, суд вважає необґрунтованим посилання прокурора на п. 12.2. Програми приватизації об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Хмельницької обласної ради від 18.05.2011р. №22-4/2011, оскільки зазначеним пунктом Програми передбачено, що в газеті „Подільські вісті та на офіційному сайті Хмельницької обласної ради підлягає публікація інформації про результати продажу, а не про оголошення аукціону, як стверджує прокурор.
З приводу посилання прокурора на те, в аукціоні брали участь дві повязані особи ОСОБА_5, як засновник та директор ТОВ „Мрія+ та ОСОБА_6, на імя якої ОСОБА_5 видано довіреність, судом береться до уваги таке.
Пунктом 14.1.159. Податкового кодексу України передбачено, що повязані особи це юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про захист економічної конкуренції та положень ОСОБА_3 визначення відносин контролю, затвердженою розпорядженням Антимонопольного комітету від 24.12.2002р. №397-р пов'язані особи - юридичні та/або фізичні особи, які спільно або узгоджено здійснюють господарську діяльність, в тому числі спільно або узгоджено чинять вплив на господарську діяльність іншої особи.
Прокурор зазначає, що повязаність учасників аукціону підтверджується чинною довіреністю, виданою ОСОБА_5 на ОСОБА_6М від 12.03.2009р. та встановлена рішенням господарського суду Хмельницької області від 17.06.2015р. по справі №924/492/15.
Як вбачається з матеріалів справи, довіреність від 12.09.2012р. видана ОСОБА_12 на ОСОБА_6 надає право довірительці бути представником ОСОБА_5 з питань придбання на його імя, відчуження, здачі в оренду, вчинення інших дій щодо належного йому на праві приватної власності рухомого та нерухомого майна.
При цьому, у письмових запереченнях від 17.10.2016р. відповідач-2 (директором якого є ОСОБА_5В.) пояснив, що дана довіреність була видана у звязку з тим, що ОСОБА_12 часто виїжджає на тривалий час за межі України та має спільне нажите майно з ОСОБА_6
Судом враховується, що ОСОБА_5 брав участь в аукціоні як директор юридичної особи ТОВ „Мрія+, а ОСОБА_6 була учасником аукціону як фізична особа, тому в будь-якому випадку довіреність від 12.09.2012р., яка видана ОСОБА_5, як фізичною особою не може поширювалася на відносини щодо участі в аукціоні.
Також суд звертає увагу, що рішення господарського суду Хмельницької області від 17.06.2015р. по справі №924/492/15, на яке посилається прокурор, було скасовано постановою Вищого господарського суду України від 02.03.2016р., а справу направлено на новий розгляд. На даний момент ухвалою суду від 30.05.2016р. провадження у справі №924/492/15 зупинено до вирішення повязаної справи №687/90/16-ц. При цьому, суд наголошує, що предметом розгляду справи №924/492/15 є визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів засновників ТОВ "Сатанов Аграр" від 04.09.2013р.
Зважаючи на вищевикладене, прокурором не доведено, що учасники аукціону були повязаними особами, діяли спільно або узгоджено. Про жодні інші достовірні обставини, наприклад, встановлені Антимонопольним комітетом України, суду не відомо.
При цьому, незважаючи на необґрунтованість доводів прокурора щодо повязаності осіб, які брали участь в аукціоні та щодо необхідності розміщення оголошення в газеті „Подільські Вісті, з огляду на те, що Хмельницькою обласною товарною біржею під час розміщення оголошення не було дотримано вимог ч. 1 ст. 15 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", суд доходить висновку про наявність підстав для визнання недійсними результатів аукціону з продажу обєкта комунальної власності - частини майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., що знаходиться в м. Хмельницькому по вул. Чорновола, буд. 21/5, оформленого протоколом №4 від 15.04.2015р.
З приводу вимоги про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 06.10.2015р. щодо продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому судом береться до уваги таке.
Відповідно до ст. 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; правочин може вчинятися усно або в письмовій формі.
Згідно з ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 203 ЦК України передбачено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Статтею 20 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" передбачено перелік підстав, з якими закон повязує можливість визнання недійсною угоди, укладеної на аукціоні, зокрема, не виконання вимог щодо змісту інформації, передбаченої статтею 15 цього Закону, та терміну її опублікування.
Згідно з ч. 6 ст. 29 Закону України "Про приватизацію державного майна" порушення встановленого законодавством порядку приватизації або прав покупців є підставою для визнання недійсним договору купівлі-продажу об'єкта приватизації в порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ч. 1 ст. 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.
Враховуючи, що результати аукціону від 15.04.2015р., які виступали правовою підставою для укладення спірного договору, є недійсними, відповідно і договір купівлі-продажу від 06.10.2015р. укладений між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+" в особі директора ОСОБА_5, щодо продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому підлягає визнанню недійсним.
Крім того, суд звертає увагу на недоліки допущені, під час підготовки, проведення аукціону та укладення договору купівлі-продажу від 06.10.2015р., зокрема, що стосуються обєкта приватизації.
Так, із наявних у справі документів вбачається, що до Переліку обєктів, які підлягають продажу на аукціоні (п. 2 додатку №1 до рішення Хмельницької обласної ради №21-13/2012 від 26.09.2012р.) включено частину майнового комплексу Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м.; в оголошенні міститься інформація про проведення аукціону з продажу нежитлового вбудованого приміщення загальною площею 169,5 м.кв.; в протоколі проведення біржових торгів (аукціону) на Хмельницькій обласній товарній біржі №4 від 15.04.2015р. зазначено про продаж частини не житлової будівлі Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" площею 169,5 кв.м., а предметом договору купівлі-продажу від 06.10.2015р. є 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування полягає не лише в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливості. Отже, обовязок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини.
Згідно положень статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі усіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
З огляду на вищезазначене, враховуючи, що Хмельницькою обласною товарною біржею під час розміщення оголошення про проведення аукціону з продажу обєкта приватизації не було дотримано вимог ч. 1 ст. 15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію), а саме, не зазначено дату проведення аукціону, в результаті чого неможливо було визначити кінцевий термін прийняття заяв на участь в аукціоні, позовні вимоги про визнання недійсним результатів аукціону, оформлених протоколом №4 від 15.04.2015р. на укладений на його підставі договір купівлі-продажу від 06.10.2015р. підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідачів в рівних частинах у звязку з відмовою в позові.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 12, 15, 33, 43, 44, 49, 82, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати недійсними результати аукціону з продажу частини нежитлової будівлі Хмельницького обласного підприємства "Хмельницькполіграфсервіс" загальною площею 169,5 кв.м., що знаходиться за адресою: Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Чорновола, буд. 21/5, проведеного 15.04.2015р. Хмельницькою обласною товарною біржею, оформленого протоколом №4.
Визнати недійсним договір купівлі-продажу від 06.10.2015р. укладений між спільними територіальними громадами сіл, селищ та міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 2, код ЄДРПОУ 00022651), від імені якої діяла Хмельницька обласна товарна біржа та ТОВ "Мрія+" (Хмельницька область, Чемеровецький район, с. Юрківці, вул. Скринчука, 3, код ЄДРПОУ 37330256) в особі директора ОСОБА_5, нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу ОСОБА_1, зареєстрований у реєстрі за №1022 щодо продажу 278/1000 частки площею 169,5 кв.м. у праві власності на нежитлову будівлю загальною площею 609 кв.м., що знаходиться по вул. Чорновола, буд. 21/5 у м. Хмельницькому.
Стягнути з Хмельницької обласної товарної біржі (м. Хмельницький, вул. Свободи, 36, код ЄДРПОУ 14145506) на користь прокуратури Хмельницької області (код ЄДРПОУ 02911102, ОСОБА_8 казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, рахунок 35218028002814, код класифікації видатків бюджету 2800) 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) витрат по платі судового збору.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія+" (Хмельницька область, Чемеровецький район, с. Юрківці, вул. Скринчука, 3, код ЄДРПОУ 37330256) на користь прокуратури Хмельницької області (код ЄДРПОУ 02911102, ОСОБА_8 казначейська служба України, м. Київ, МФО 820172, рахунок 35218028002814, код класифікації видатків бюджету 2800) 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) витрат по платі судового збору.
Повне рішення складено 24.10.2016р.
Суддя О.Є. Танасюк
Віддрук. 5 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу, Хмельницька обласна рада (29005, м.Хмельницький, майдан Незалежності,2);
3 - відповідачу-1, Хмельницька обласна товарна біржа (29000, м.Хмельницький, вул. Свободи, 36);
4- відповідачу-2, товариство з обмеженою відповідальністю "Мрія+" (31609, Хмельницька область, Чемеровецький район, с. Юрківці, вул. Скринчука,3).
5-прокуратура Хмельницької області (29000, м.Хмельницький, пров. Військоматський,3).