Заводський районний суд м. Запоріжжя
69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/3169/16-п
Провадження №: 3/332/824/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2016 р. м.Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м.Запоріжжя Безлер Л.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла з УПП у м.Запоріжжя ДПП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який офіційно не працює, має середню освіту, не одружений, неповнолітніх дітей на утриманні не має, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає у ІНФОРМАЦІЯ_3,
-зач.1 ст.130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
24 серпня 2016 року, о 08-50 годині, у м.Запоріжжя, водій ОСОБА_1, рухаючись з вул.Футбольної на вул.Каспійську, керував автомобілем НОМЕР_1, у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан спяніння проводився за допомогою спеціального технічного засобу «DRAGER № ARCD - 0503, показник тесту №1190 2,20%0. Тим самим ОСОБА_1 чим порушив вимоги п.п. а п.2.9 Правил дорожнього руху України.
У ході розгляду даної справи в суді ОСОБА_1, після розяснення йому прав, передбачених ст.63 Конституції України,ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.130 КУпАП,не визнав, суду пояснив, що він дійсно був зупинений працівниками патрульної поліції у час та місці, вказаному у протоколі про адміністративне правопорушення, проте у стані алкогольного спяніння автомобілем не керував, оскільки не вживає алкогольні напої за станом здоровя. Також зазначив, що дійсно його огляд проведено за допомогою пристрою «DRAGER», з показниками якого його було відразу ознайомлено, однак вважає, що показники були помилковими. Визнав, що підписи у документах, які наявні в матеріалах справи, а саме, протоколі про адміністративне правопорушення (а.с.1), акті огляду на стан спяніння (а.с.4,5), поясненнях (а.с.9) робив власноруч.
Заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого спяніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п.п.а п.2.9 Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння, або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення, підтверджується наступними доказами.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серії АП2 №367432 від 24.08.2016 року (а.с.1), ОСОБА_1 керував автомобілем ГАЗ 2410, д/н 15103НЕ у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан спяніння проводився у встановленому порядку за допомогою спеціального технічного засобу «DRAGER № ARCD - 0503, показник тесту №1190 позитивний 2,20 %, чим порушив п.п.а п.2.9 Правил дорожнього руху України, що передбачає відповідальність за ч.1ст. 130 КУпАП. Даний протокол відповідає вимогам ст.ст.254-256 КУпАП, складений уповноваженою особою, належним чином зазначено суть адміністративного правопорушення, відомості про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи. Протокол складено в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Згідно з даним протоколом ОСОБА_1 провину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнав.
Окрім цього, вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується актом огляду на стан алкогольного спяніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.5), направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного спяніння від 24.08.2016 року (а.с.6), поясненнями ОСОБА_2 (а.с.7), ОСОБА_3 (а.с.8), ОСОБА_1П.(а.с.9).
Із відеозапису, долученого до матеріалів справи, який було переглянуто в судовому засіданні в присутності особи, відносно якої складено протокол, вбачається, що працівниками поліці обгрунтовано було запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на стан спяніння за допомогою технічного засобу «DRAGER», значення якого показало 2,20%. При цьому ОСОБА_1 ані проти проходження огляду, ані проти результатів останнього, з якими його було відразу ознайомлено, не заперечував. Напроти, після цього ОСОБА_1 пояснив що зранку поточного дня о 5-30 годині вживав горілку, адже був день народження онука.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя приходить до висновку про наявність в діях водія ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом особою в стані алкогольного спяніння, що знижує її увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обовязкова до застосування судами як джерело права.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обовязки у правовому полі.
При обранні адміністративного стягнення суд дотримується також приписівст.23 КУпАП України, якою передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусідодержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд у відповідності до вимогст.33 КУпАП, розяснень, які містяться в п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 „Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті»від 23.12.2005 року, враховує характер вчиненого правопорушення; рівень небезпеки; дані про особу правопорушника, який, офіційно не працевлаштований, має посвідчення водія серії ВАА №142301, за обліками Державтоінспекції Запорізької області повторності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, не має; ступінь вини; майновий стан. Обставин, що обтяжують та помякшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено
З урахуванням викладеного, з метою виховного впливу і запобігання вчиненню зазначеною особою нових правопорушень, дотримання безпеки дорожнього руху в Україні, суд приходить до висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч. 1ст. 130 КпАП України,у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням прав керування транспортнимим засобами на строк один рік.
Згідно зіст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.33, 130, 251, 252, 279, 280, 283-285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1ст.130 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_2, на користь держави понесені судові витрати у сумі 275 (двісті сімдесят п'ять) гривень 60 копійок (Банк ГУДКСУ в Запорізькій області р/р 31213206700004, МФО 813015, ЄДРПОУ отримувача 38025372, одержувач : УДКСУ в Заводському районі м. Запоріжжя, код бюджетної класифікації : 22030101 - "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Запорізької області через Заводський районний суд м.Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження в разі, якщо скарга не була подана.
Суддя Л.В. Безлер