Справа № 569/12725/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2016 року Рівненський міський суд
під головуванням судді – Ковальова І.М.
при секретарі – Грицаюк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ажур» ЛТД до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в :
В Рівненський міський суд з позовом до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії звернувся представник ТзОВ «Ажур» ЛТД.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги повністю підтримав з підстав викладених в адміністративному позові, просить суд їх задоволити та визнати протиправними дії управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради та зобов’язати управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Ажур» ЛТД містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, загальною площею 0,1559 га у м.Рівному по вул.Кавказька, 32б для реконструкції гаражно-складських приміщень під багатоквартирний житловий будинок.
В судовому засіданні представник відповідача заявлені позовні вимоги позивача не визнав та просить суд відмовити у їх задоволенні з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та подані сторонами письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 08 липня 2016 року позивачем по справі ТзОВ «Ажур» ЛТД було подано заяву до відповідача управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради з питання видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, загальною площею 0,1559 га, посвідчену Державним актом на право власності на земельну ділянку серії РВ №033903 від 23 жовтня 2003 року, яка розташована на вул.Кавказькій, 32б у м.Рівне для реконструкції гаражно-складських приміщень під багатоквартирний житловий будинок на вул.Кавказька, 32б в м.Рівне.
13 липня 2016 року управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради було видано відмову на заяву позивача за №01-М/180 посилаючись на п.2.4. Порядку надання містобудівних умов та обмежень, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку ,будівництва та житлово-комунального господарства від 07 липня 2011 року №109 – невідповідність намірів забудови земельної ділянки державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Нормативними актами, які регулюють відносини сторін з питання надання містобудівних умов та обмежень земельних ділянок, є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-УІ та Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 липня 2011 року №109, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 року за №912/19650.
Відповідно до п.2.4. Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 липня 2011 року №109, відмова у видачі містобудівних умов та обмежень або внесення змін до них з відповідним обґрунтуванням надається уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, визначений законодавством.
Однак відповідачем по справі управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради надано відмову без належного обґрунтування, оскільки не вказано в чому саме полягає невідповідність намірів забудови земельної ділянки позивачем.
У разі, якщо у своїй відмові відповідач мав на увазі невідповідність цільового призначення земельної ділянки майбутнього об’єкту будівництва, то суд не може погодитись з даною відмовою виходячи наступного.
На земельній ділянці, що розташована за адресою м.Рівне, вул.Кавказька, 32б знаходиться комплекс гаражно-складських приміщень, які на праві приватної власності належать позивачу по справі ТзОВ «Ажур» ЛТД на підставі свідоцтва про власність від 02 березня 2000 року №429.
У зв’язку з цим, ТзОВ «Ажур» ЛТД просило управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради видати містобудівні мови та обмеження на реконструкцію гаражно-складських приміщень під багатоквартирний житловий будинок.
Земельна ділянка за адресою м.Рівне, вул.Кавказька, 32б також належить позивачу на праві приватної власності на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії РВ 033903 виданого 23 жовтня 2003 року Рівненською міською радою.
Заплановане будівництво багатоповерхового житлового будинку на вул.Кавказькій, 32б в м.Рівне відповідає генплану міста та плану зонування території.
Оскільки територія вказаної земельної ділянки відповідно до переліку переважних і допустимих видів використання земельних ділянок відповідно до функціонувальних типів територій (територіально-планувальних зон) належить до зони Ж-4, тобто зони багатоквартирних житлових будинків з кількістю поверхів від 4 до 9.
Рішенням 38 сесії 5 скликання Рівненської міської ради від 23 вересня 2010 року №3935 «Про затвердження Правил забудови міста Рівного в новій редакції» визначено переважні види використання зони Ж-4, а саме: 1.Багатоквартирні житлові будинки з кількістю поверхів від 4 до 9; 2.Гуртожитки; 3.Бібліотеки; 4.Клубні приміщення багатоцільового та спеціалізованого призначення; 5.Приміщення для занять спортом; 6.Дитячі дошкільні установи; 7.Загальноосвітні школи; 8.Поліклініки, центри народної медицини, аптеки; 9.Кабінети лікарів, що займаються практикою; 10.Виставкові зали, музеї; 11.Поштові відділення, телефон, телеграф; 12.Торгові комплекси.
Приймаючи рішення про відмову у надані позивачу містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на реконструкцію гаражно-складських приміщень під багатоквартирний житловий будинок, управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради керувалося виключно Порядком надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 липня 2011 року №109, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 року за №912/19650.
Проте не були враховані базові положення норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», стаття 1 якого визначає містобудівну документацію, як затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування,забудови та іншого використання територій; містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки її благоустрою та озеленення, інші вимоги до обкатів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» фізична або юридична особа, яка подала до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати вихідні дані для проектування об’єкта будівництва. Вихідні дані повинні міститися у повному обсязі в загальнодоступній містобудівній документації на місцевому рівні. Основними складовими вихідних даних є, в тому числі містобудівні умови та обмеження. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.
Розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом семи робочих днів з дня реєстрації заяви.
Рішення про відмову у видачі вихідних даних приймається лише у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Отже, вказані підстави є вичерпними та не підлягають розширеному тлумаченню, а ні Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», а ні Порядок надання містобудівних умов та обтяжень не передбачать інших підстав для такої відмови.
Тому посилання відповідача при відмові у видачі позивачу містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на невідповідність намірів забудови земельної ділянки державним будівельним нормам, стандартам і правилам є безпідставним.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, а також те, що в судовому засіданні представник позивача належними та допустимими доказами довів заявлені у адміністративному позові вимоги, а представник відповідача їх не спростував, тому суд вважає, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,17,18,71,160,161,162,183-2,186 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ажур» ЛТД до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – задоволити.
Визнати протиправними дії управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради та зобов’язати управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Ажур» ЛТД містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, загальною площею 0,1559 га у м.Рівному по вул.Кавказька, 32б для реконструкції гаражно-складських приміщень під багатоквартирний житловий будинок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий :