Ухвала суду № 62158188, 24.10.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2016
Номер справи
815/3604/16
Номер документу
62158188
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

У Х В А Л А

24 жовтня 2016 р.

м.Одеса

Справа № 815/3604/16

Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Кравченко М.М.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Танасогло Т.М., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Котовської об’єднаної державної податкової інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства “Одесагаз” до Котовської об’єднаної державної податкової інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання дій неправомірними та скасування податкової вимоги від 07.07.2016 року № Ю-40428-15, -

В С Т А Н О В И В :

У липні 2016 року ПАТ “Одесагаз” звернулося до суду з позовом до Котовської ОДПІ (Ананьївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області з вимогами щодо визнання неправомірними дії щодо винесення податкової вимоги № Ю-40428-15 від 07.07.2016 року про сплату недоїмки у розмірі 87813,03 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені; скасування податкової вимоги № Ю-40428-15 від 07.07.2016 року про сплату недоїмки у розмірі 87813,03 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2016 року адміністративний позов задоволений.

04 жовтня 2016 року Котовська ОДПІ (Ананьївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області подала до суду апеляційну скаргу на вищезазначену постанову.

Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: при поданні апеляційної скарги апелянтом не було сплачено судовий збір у повному розмірі відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір».

Крім того, апеляційний суд зазначає, що разом з апеляційною скаргою Котовська ОДПІ (Ананьївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області надала до суду клопотання щодо зменшення розміру судових витрат, звільнення (відстрочення або розстрочення) від сплати судового збору, посилаючись на те, що відсутні кошти на сплату судового збору.

Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.

Стаття 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено об’єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільги щодо сплати судового збору Котовській об’єднаній державній податковій інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області не передбачені.

Тому, суддя-доповідач приходить до висновку, що клопотання Котовської об’єднаної державної податкової інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області щодо зменшення розміру судових витрат, звільнення (відстрочення або розстрочення) від сплати судового збору за подання апеляційної скарги є необґрунтованим.

Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України «Про судовий збір».

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2016 року 1378 грн. 00 коп.

При визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене адміністративним позовом майнового характеру є вимога щодо скасування податкової вимоги № Ю-40428-15 від 07.07.2016 року про сплату недоїмки у розмірі 87813,03 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Позивачем заявлена вимога щодо скасування податкової вимоги № Ю-40428-15 від 07.07.2016 року про сплату недоїмки у розмірі 87813,03 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені, яка носить майновий характер.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою слід сплатити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення суду, яким вирішено позовну вимогу майнового характеру становить 1515,80 грн.

Крім того, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем слід сплатити 1 розмір мінімальної заробітної плати (1378 грн.)

Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення суду, яким вирішено позовну вимогу немайнового характеру, становить 1515,80 грн.

Заявлена позивачем вимога щодо визнання неправомірними дії щодо винесення податкової вимоги № Ю-40428-15 від 07.07.2016 року про сплату недоїмки у розмірі 87813,03 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафів та пені носить немайновий характер.

Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Враховуючи, що оскаржуваним рішенням суду одночасно вирішено вимога майнового та немайнового характеру, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 3031,60 грн. (1515,80 грн. + 1515,80 грн.)

Судовий збір за подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок отримувача - № 31212206781008, отримувач УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) 828011, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Відповідно ч.3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовується правила ст.108 цього Кодексу.

У зв’язку з викладеним, апеляційна скарга, відповідно до вимог ч. 1 ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Відмовити Котовській об’єднаній державній податковій інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області у задоволенні клопотання щодо зменшення розміру судових витрат, звільнення (відстрочення або розстрочення) від сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Котовської об’єднаної державної податкової інспекції (Ананьївське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2016 року - залишити без руху.

Встановити апелянту 5-денний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Суддя: Т.М. Танасогло