Код суду 233 № 233/5026/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2016 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов від Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Донецькій області, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м. Часів Яр Артемівської міської ради Донецької області, обіймає посаду головного бухгалтера Публічного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат», мешкає за адресою: Донецька область, м. Часів Яр, вул. Леніна, 13, РНОКПП НОМЕР_1
- за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, якій розяснені права відповідно до ст. 268 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Відносно ОСОБА_2 12 вересня 2016 року головним державним ревізором-інспектором сектору адміністрування податку на прибуток, рентної плати, екологічного податку та місцевих податків і зборів з юридичних осіб Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_3 було складено протокол № 165/12, бланк серії АА № 869136, про адміністративне правопорушення за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, відповідно до якого, при перевірці ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», розташованого за адресою: Донецька область, м. Артемівськ, м. Часів Яр, вул. Комсомольська, 1, встановлено, що головним бухгалтером підприємства ОСОБА_1 допущено несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування узгоджених сум податкових зобовязань з орендної плати земельного податку за 2016 рік: по строку сплати 04 лютого 2016 року в сумі 127509 грн. 95 коп. затримка склала 84 дні, по строку слати 01 березня 2016 року в сумі 50859 грн. 70 коп. затримка склала 58 днів, по строку сплати 30 березня 2016 року в сумі 50859 грн. 70 коп. затримка склала 29 днів, чим було порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 в суді свою вину в чиненні зазначеного правопорушення визнала, не заперечувала факту несвоєчасного подання платіжних доручень на перерахування узгоджених сум податкових зобовязань з земельного податку, зазначивши при цьому, що на теперішній час усі належні до сплати суми виплачено і строк накладення на неї адміністративного стягнення за дане адміністративне правопорушення сплив.
Крім визнання вини самою ОСОБА_1 її вина у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджена матеріалами справи, зокрема, даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 165/12 від 12.09.2016 року (бланк серії АА № 869136), актом перевірки № 1100/05-14-12-01-00191773 від 25.08.2016 року.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, оцінивши докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обовязкових платежів).
При цьому, статтею 38 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Виходячи із змісту ст. 38 КУпАП адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду.
Крім того, ст. 38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень.
За загальним правилом адміністративне стягнення за правопорушення, яке підвідомче суду (судді), може бути накладено не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, для більшості правопорушень перебіг строку притягнення до адміністративної відповідальності починається з дня вчинення правопорушення.
Щодо визначення поняття «триваюче правопорушення», Кодекс про адміністративні правопорушення України його не містить. Проте, як зазначено у листі Міністерства юстиції України від 02.08.2013 № 6802-0-4-13/11, в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обовязку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обовязок, або виконує його не повністю чи неналежним чином.
Визначення поняття «триваюче правопорушення» знайшло відображення й у листі Міністерства доходів і зборів України від 13.05.2013 № 1101/Н/99-99-15-04-01-14. Так, зокрема, Міндоходів України було зазначено, що триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі виявлення таких проступків: відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлена обовязкова форма обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, повязаних з нарахуванням податків, і встановити які можна лише в ході документальної перевірки на підставі первинних документів).
До адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, у контексті порушень законодавства з питань податкового та бухгалтерського обліку, належать, до прикладу, такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів у бюджети і державні цільові фонди і тощо. У цьому сенсі день вчинення правопорушення це, наприклад, порушення граничного дня подання декларації про доходи до податкового органу, порушення граничного терміну подання платіжних документів до установ банків, щодо сплати податків, зборів тощо.
Таким чином, днем вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 слід вважати день, наступний за граничним терміном сплати, тобто 05 лютого 2016 року, 02 березня 2016 року, 31 березня 2016 року, що вказує на сплив тримісячного строку накладення адміністративного стягнення на день розгляду справи судом.
В силу п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у звязку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 минув тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, що виключає провадження у справі, вважаю за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у звязку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що провадження у даній справі підлягає закриттю, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-2 ч. 1 КУпАП закрити у звязку з закінченням на час розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд.
Суддя: