Ухвала суду № 62132025, 20.10.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
808/3063/16
Номер документу
62132025
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

20 жовтня 2016 року

Справа № 808/3063/16

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства «Наукове промислово - комерційне об’єднання «ТАТА» до Запорізької митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

17 жовтня 2016 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі іменується – суд) надійшов позов Приватного підприємства «Наукове промислово - комерційне об’єднання «ТАТА» (далі іменується – позивач) до Запорізької митниці ДФС (далі іменується – відповідач), в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати Рішення Запорізької митниці ДФС про визначення коду товару від 26 вересня 2016 року № КТ-112000013-0007-2016.

Разом з тим, позивач в прохальній частині позову просить суд заборонити відповідачу виносити Рішення про зміну коду феросиліцію при подальших відвантаженнях позивачем аналогічного товару.

Суд вказує на те, що зазначена позовна вимога фактично є забезпеченням адміністративного позову.

Згідно частини 1 статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.

За правилами частини 3 статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії (частина 4 статті 117 КАС України).

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за звернення до адміністративного суду із заявою про забезпечення позову позивачем сплачується 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.

Так, суд звертає увагу позивача на те, що оскільки останнім не сплачено судовий збір визначений Законом України розмірі, то така заява не підлягає задоволенню.

Що стосується іншої позовної вимоги то суд зазначає, що спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб’єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі іменується – КАС України) належить до юрисдикції адміністративних судів та повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства, і відповідно до частини другої статті 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.

За результатами перевірки матеріалів адміністративного позову в порядку статті 107 КАС України, суд встановив відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 105, 106 КАС України.

В процесі підготовчого провадження, керуючись статтею 110 КАС України, суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. В ході підготовчого провадження по справі були проведені такі підготовчі дії: з’ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору тощо.

На підставі викладеного, суд вважає можливим закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду. Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.

Враховуючи наведене та керуючись статтями 104, 107, 110, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви про забезпечення адміністративного позову.

Відкрити провадження в адміністративній справі №808/3063/16.

Закінчити підготовче провадження та призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 08 листопада 2016 року об 10:45 , яке відбудеться в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Сергія Синенка, будинок №65-в; зала судових засідань №17.

Справа розглядатиметься одноособово суддею Лазаренком М.С.

Зобов’язати позивача надати: належним чином оформлену довіреність на представника; письмові нормативно та документально обґрунтовані пояснення по суті спору; листування між сторонами по суті спору (з доказами надіслання або вручення кореспонденції); належним чином засвідчені копії документів надати суду для долучення до матеріалів справи, а їх оригінали – суду для огляду.

Зобов’язати відповідача надати: належним чином оформлену довіреність на представника; письмові пояснення з приводу обставин, викладених у позові; листування між сторонами по суті спору (з доказами надіслання або вручення кореспонденції); належним чином завірені копії документів надати суду для долучення до матеріалів справи, а їх оригінали – суду для огляду.

Запропонувати відповідачу, у разі невизнання позовних вимог, подати до суду письмові заперечення проти адміністративного позову та докази в обґрунтування цих заперечень.

Копію даної ухвали надіслати сторонам по справі разом з витягом про їх процесуальні права та обов’язки.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя М.С. Лазаренко

Витяг про процесуальні права та обов’язки сторін та інших осіб, які беруть участь у справі

Стаття 49 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.

2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Стаття 51 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV. Права та обов'язки сторін.

1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.