Постанова № 62128034, 21.10.2016, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
21.10.2016
Номер справи
359/8137/16-п
Номер документу
62128034
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 359/813716-п

Провадження № 3/359/2712/2016

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 жовтня 2016 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Гончаров О.М., за участю представника митниці ОСОБА_1, особи, що притягається до відповідальності ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3, Д.А.. , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил за ст. 471 МК України щодо громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м.Київ, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2. буд. 10. кв. 8, працює: ТОВ «Феррет Груп»-, комірник, паспорт ЕК940101, виданий 28.04.2010 року, орган що видав 8089, персональний номер НОМЕР_1.

ВСТАНОВИВ

20.09.2016 року о 21 годині 50 хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль», громадянина України ОСОБА_2, який прилетів до України з Гонконгу через Алмати, рейсом №401, своїми діями обрав канал позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.

Під час проведення вибіркового митного контролю ручної поклажі та багажу на каналі «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль», рентгенапараті, після перетину громадянином України ОСОБА_2 „білої лінії", яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», а також після проведення опитування громадянина щодо наявності в його ручній поклажі та багажі товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, було виявлено 6 телефонів: 2 нових мобільних телефонів (1 телефон кольору чорний глянець та 1 телефон чорний матовий колір) торгової марки «IPhone 7» та 2 нових мобільних телефонів чорного матового кольору торгової марки «IPhone 7 Plus» та 2 б/в телефони торгової марки «Samsung 6 Edge" та «Xiaomi mi5". Мобільні телефони знаходились:

4 нові мобільні телефони торгової марки «IPhone 7» та «IPhone 7 Plus» - у фірмових наковках з логотипом «Apple», які знаходились в рюкзаку пасажира (ручна поклажа);

2 б/в мобільні телефони торгових марок «Samsung 6 Edge" та «Xiaomi mi5" у кишені брюк, одягнених на пасажирі.

Телефони переміщувались без ознак приховування. Із вказаних телефонів пасажиру було пропущено: 2 б/в телефони торгових марок «Samsung 6 Edge" та «Xiaomi mi5", як його -особисті речі.

По протоколу про порушення митних правил затримано 4 нові мобільні телефони торгових марок «IPhone 7» та «IPhone 7 Plus» .

Зі слів пасажира, мобільні телефони він придбав у Китаї, м. Гонконг.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин України ОСОБА_2, не мав, з приводу декларування переміщуваних товарів (предметів) до інспекторів митниці на митну консультацію не звертався.

Товари (предмети), ввезення яких здійснив громадянин України ОСОБА_2, відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через-митний кордон України відповідно до Постанови КМУ від 21.05.2012 № 436 „Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України".

Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені : законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Відповідно до ст. 374 МК України товари, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2, під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного мнтного контролю.

Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянином України ОСОБА_2, який формою проходження митного контролю о5рав проходження через «зелений коридор», товару в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України., про що й було складено протокол.

В судовому засіданні представник митниці ОСОБА_1 пояснила, що з 04 жовтня 2016 року вказані телефони дозволені до використання на території України, тому просить враховуючи, що вартість телефонів як товару перевищує 1000 євро, застосувати до порушника штраф та повернути телефони для проведення реекспорту з митної території України, або після сплати митних платежів для вільного обігу на території України

ОСОБА_2 та його представник просять повернути телефони після сплати митних платежів , проти застосування штрафу не заперечують.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України «Про радіочастотний ресурс України», радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої, що можуть застосовуватися на території України у смугах радіочастот загального та спеціального користування, ввозяться з-за кордону, реалізуються та експлуатуються в Україні за їх відсутністю у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України.

Ст. 5 Закону вказано, що фізичні особи відносяться до загальних користувачів радіочастотного ресурсу України, до групи - технологічні користувачі та радіоаматори.

Радіоелектронні засоби загального призначення - це РЕЗ, що використовуються в смугах радіочастот загального призначення та які не призначені для потреб спеціальних користувачів, тому дозволів для ввезення даних товарів відповідно до ч.З та ч.4 ст. 29 ЗУ «Про радіочастотний ресурс України» не потрібно, оскільки останні є радіоелектронними засобами загального призначення та внесені у Реєстр радіоелектронних засобів, що можуть застосовуватись на території України.

Так, Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації № 147 від 17.03.2015, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 квітня 2015 року визнано таким, що втратило чинність Рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України № 51 від 04.02.2010 p., затвердженого в Міністерстві юстиції України за № 162/17457 від 15.02.2010 р. та Рішення № 50, якими регулювалось питання переліку товарів на які Державним підприємством «УДЦР» видаються документи необхідні для митного контролю та митного оформлення та перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи.

Відповідно до Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації «Про внесення інформації до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування» № 513 від 04.10.2016 p., радіотелефони системи стільникового зв'язку GSM-900/1800 та UMTS торгової марки Apple типу iPhone 7 моделі AI 778, внесено до реєстру радіоелектронних засобів випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування.

Таким чином, фізичні особи відносяться до загальних користувачів радіочастотного ресурсу України, а тому отримання дозволу для ввезення радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на них не розповсюджується. Забороняється ввозити виключно ті радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої, що внесені у Реєстрі як заборонені до застосування.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.

Враховуючи вищезазначене, вилучені по протоколу про порушення митних правил мобільні телефони не відносяться до товарів переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

Разом із тим, в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України, оскільки загальна вартість вилучених мобільних телефонів перевищує неоподатковувану норму переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до вимог ст. 85 МК України встановлено, що реекспорт це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Стаття 86 МК України передбачає, що митний режим реекспорту може бути застосований до товарів , які при ввезенні на митну територію України , мали статус іноземних та були поміщені у митний режим митного складу, та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані в якому вони були ввезені на митну територію України. Відповідно до вимог ст. 71 МК України, декларант має право обрати митний режим, у який він бажає помістити товари , з дотриманням умов такого режиму та у порядку що визначені МК України

Відповідно до вимог ст. 511 МК України товари , які є безпосереднім порушенням митних правил та відповідні документи, необхідні як докази у справі про порушення митних правил, можуть тимчасово вилучатися.

Приймаючи до уваги, що тимчасово вилучені речі за протоколом не підлягають конфіскації , та підлягають поверненню, при цьому відповідно до вимог ч.4 ст. 72 МК України зазначений товар на даний час має статус такого, що не пропущений для вільного обігу на митну територію України та в залежності від обраного митного режиму підлягають поверненню власнику для реекспорту або після сплати митних платежів для вільного обігу на території України.

Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір України», ст.ст.197,471,522,524-529 МК України, ст.ст.283-285,294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м.Київ, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2. буд. 10. кв. 8, працює: ТОВ «Феррет Груп»-, комірник, паспорт ЕК940101, виданий 28.04.2010 року, орган що видав 8089, персональний номер НОМЕР_1. визнати винним у порушенні митних правил, передбаченогост. 471 МК Україниі накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (р/р № 31117106705004, код ЄДРПОУ 38007070, код банку 821018, одержувачДержавний бюджет України, банк одержувач: ГУ ДКСУ у Київській області, код КДБ 21081100, код виду надходжень до бюджету 050).

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Україна, м.Київ, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2. буд. 10. кв. 8, працює: ТОВ «Феррет Груп»-, комірник, паспорт ЕК940101, виданий 28.04.2010 року, орган що видав 8089, персональний номер НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 275 грн 60 коп (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код отримувача (МФО): 821018, рахунок отримувача: 31216206700004, кодкласифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонногосуду).

Повернути ОСОБА_2 мобільні телефони, які були вилучені в нього на підставі протоколу про порушення митних правил № 0597/125120103/16 для проведення реекспорту з митної території України, або після сплати митних платежів для вільного обігу на території України

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення, і підлягає виконанню протягом 3-х місяців з дня набрання нею чинності.

Постанова набрала законної сили ________

Суддя О.М.Гончаров