Постанова № 62098762, 20.10.2016, Індустріальний районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
644/7998/16-а
Номер документу
62098762
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Суддя Глібко О. В.

Справа № 644/7998/16-а

Провадження № 2-а/644/225/16

20.10.2016

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2016 року м. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Глібко О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», зобов'язати УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова перерахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 12.08.216 року № 36 із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2004 році в розмірі 90 %.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що з 2004 року вона одержує пенсію за віком по Закону України «Про державну службу», яку їй призначено в розмірі 90 % від заробітної плати.

26.08.2016 року ОСОБА_1 звернулася до УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова із заявою про перерахунок пенсії державним службовцям на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 12.08.2016 року № 36 виданої Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради.

Рішенням УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова № 32 від 30.08.2016 року позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213 з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення oci6, яким пенсія/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій i статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Позивач вважає рішення відповідача противоправним у зв'язку з наступним.

01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року № 76-У «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України». Згідно п.11 цього Закону текст ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» викладений в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України».

Порядок перерахунку пенсій державних службовців був урегульований п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій». А саме: у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року N 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну Службу», визначається в такому порядку: 1)пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2)іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Та згідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» перерахунок пенсії проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державним органом за останнім місцем роботи.

09.12.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування 15.12.2015 року та застосовується з 1 грудня 2015 року (відповідно до п.6 постанови).

Згідно п. 3 постанови «у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25% посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено додатками 3-37, 431, 432, 48-55 до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Цією ж постановою виключений п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій», що порушує ст. 22 Конституції України та ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», якою передбачено проведення перерахунку пенсії державних службовців, у зв'язку з чим позивач вимушена звернутись із зазначеним позовом до суду за захистом своїх прав.

Відповідач Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова надало суду заперечення проти позову в якому просить відмовити в задоволенні позову, мотивуючи це тим, що з 13.10.2004 року ОСОБА_1 призначена пенсія державного службовця за віком за нормами Закону України «Про державну службу» в розмірі 90% від заробітної плати. Заяву про перерахунок пенсії останній подала до управління 29.08.2016 року. До заяви додана довідка про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 36 від 12.08.2016 року. Постановою Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» визначено розмір заробітку для обчислення пенсії. порядок визначення заробітної плати для перерахунку та умови проведення перерахунку пенсії були передбачені п. 5 та п. 5 вказаної постанови, які були виключені на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Також зазначили, що чинний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 VIII (далі Закон №213) в кінцевих положеннях зазначає, що Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом має підготувати та подати до 01 травня 2015 року на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних (крім пенсій військовослужбовців і наукових працівників), на загальних підставах; забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону; забезпечити проведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом (п.4) У разі неприйняття до 01.06.2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України (п.5). Під нормами пенсійного забезпечення варто розуміти й проведення перерахунків вказаних пенсій. На сьогодні закон про призначення усіх видів пенсій не був прийнятий. Управління вважає, що правомірно відмовило позивачу в проведенні перерахунку пенсії відповідно до наданої довідки про заробітну плату. З 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України не призначає, а раніше призначені відповідні пенсії - не перераховуються.

Крім того, відповідач у своїх запереченнях вказав, що в адміністративному позові ОСОБА_1 просить суд зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.01.2016 року. Управління не погоджується з датою перерахунку пенсії, виходячи з того, що відповідно до ч. 4 ст. 45 («Строки призначення (перерахування) та виплати пенсії») Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

У зв'язку із усім вищевказаним відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову в цілому.

Суд розглядає справу на підставі наявних доказів в порядку скороченого провадження, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.

Суд, дослідивши матеріали справи надані сторонами, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачу з 13.10.2004 року призначена пенсія державного службовця за нормами Закону України «Про державну службу» в розмірі 90% від заробітної плати та остання перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду в Орджонікідзевському районі м. Харкова.

Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради № 36 від 12.08.2016 року виданої ОСОБА_1, останній працював в Адміністрації Індустріального району Харківської міської ради, заробітна плата за посадою заступника голови, з якої призначено пенсію, для її перерахунку становить 11311,20 грн. з урахуванням окладу (2008,00 грн.), надбавки за ранг - 9 ранг (90,00 грн.), надбавки за вислугу років 30 % (629,40 грн.), надбавки за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємної інформації 10 % (200,08 грн.), надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи 100 % (2727,40 грн.), премії 100 % (5655,60 грн.).

26.08.2016 року ОСОБА_1 звернулась до УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Харкова із заявою про перерахунок пенсії державним службовцям на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 12.08.2016 року № 36 виданої Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова від 30.08.2016 року № 32 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213 з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення oci6, яким пенсія/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій i статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Тому, враховуючи вищезазначене, з 1 червня 2015 року пенсії, раніше призначені згідно з Законом України «Про державну службу» не перераховуються.

Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" у редакції, що діяла на час призначення позивачу пенсії, пенсія державним службовцям призначається у розмірі 90% від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року внесені зміни до ст.37 Закону України "Про державну службу", а саме, що з 01.04.2015 року пенсії державним службовцям призначаються у розмірі 60% від суми заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

При цьому, положення даного Закону мають застосовуватись при нарахуванні розміру пенсії особам, які виходять на пенсію після набрання чинності цим Законом, а можливості перерахунку вже призначених пенсій Законом не встановлено.

Пунктом 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, передбачено, що орган, який призначив пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії за відповідною заявою.

Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».

Пунктом 4 вищезазначеної постанови встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

09.12.2015 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування - 15.12.2015 р. та застосовується з 1 грудня 2015 року (відповідно до пункту 6 постанови).

Згідно п. 3 постанови «у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 3-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 10, ст. 632);».

Цією ж постановою виключений п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій».

Статтею 22 Конституції України визначено, що права, свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається.

Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики (абз. 5,6 пункту 4)».

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005 року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена».

У зв'язку із цим Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Таким чином, скасування п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.

Таким чином, перевіривши доводи позивача, суд вважає, що право позивача підлягає захисту у вказаний ним спосіб.

Положеннями частини 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади,органів місцевого самоврядування,їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до вимог статті 9 КАС України при вирішенні спору суд керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Посилання відповідача на пункт 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VIII, згідно якого у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу», є неприйнятним, виходячи з того, що ця норма стосується призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій.

Враховуючи все вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач має право на перерахунок призначеної пенсії державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі та обставинах справи, а тому є неправомірною.

Також суд звертає увагу на те, що відповідач, з 13.10.2004 року нарахувавши позивачу пенсію виходячи з 90% суми його заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, неправильно застосував постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», оскільки позивачу в 2004 році вже була нарахована пенсія у розмірі 90% від суми його заробітної плати, розмір його пенсії в цій частині ніким не оскаржувався та судами не змінювався.

Таким чином, позовні вимоги необхідно задовольнити та визнати протиправною відмову відповідача у перерахунку позивачу призначеної пенсії державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі та зобов'язати здійснити такий перерахунок з 01.01.2016 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд доходить висновку, що в даному випадку порушені права позивача, які підлягають захисту шляхом задоволення даного адміністративного позову, оскільки відповідачем протилежне не наведено.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 8, 17, 19, 22, 46, 58, 152 Конституції України, ст. ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст. ст. 2, 5-14, 17, 70-72, 86, 94, 98, 158, 159-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова перерахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» на підставі довідки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району Харківської міської ради про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 05.09.2016 року № 46 збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2004 році в розмірі 90 %.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: О.В. Глібко