Ухвала суду № 62094843, 19.10.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2016
Номер справи
820/5565/16
Номер документу
62094843
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №820/5565/16

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 жовтня 2016 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України м. Харків, Холодногірського району, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі, звернулись до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної міграційної служби України м. Харків, Холодногірського району, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків, в якому просять суд, зобов'язати Державну міграційну службу України вчинити дії щодо зміни відмітки у паспорті про реєстрацію, замість помилково вказаної адреси вказати вірну, а саме: м. Харків, вул. Дніпропетровська (ОСОБА_3), 15/17.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушеннями вимог ст. 106 КАС України, з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

З позовної заяви вбачається, що позивачами заявлено вимогу немайнового характеру.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Крім того, відповідно до абз.2 ч.6 ст.6 Закону України Про судовий збір, у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі: з 1 січня - 1378 грн., за подання даного адміністративного позову, який містить в собі позовну вимогу немайнового характеру, розмір судового збору складає 551,20 грн., при цьому, така сума сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом.

Судом встановлено, що позивачами не надано доказів сплати судового збору у належному розмірі.

Крім того, відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч.1, 3 ст. 50 КАС України - сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно з ч.2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Суд зазначає, що фактично, спірні правовідносини виникли внаслідок допущення Ленінським РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області помилок при реєстрації адреси місця проживання позивачів, для виправлення якої, останні звернулись до Центру надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків.

При цьому, позивачі у позовній заяві наголошували, що Центром надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків було відмовлено у вчиненні таких дій.

Поряд з цим, матеріали позовної заяви не містять в собі належних доказів, на підтвердження вказаних обставин.

Крім того, суд зауважує, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» №888-VlII від 10.12.2015 (далі - Закон № 888), виконавчим органам сільських, селищних, міських рад з 04.04.2016 року делеговані повноваження у сфері реєстрації/зняття з місця реєстрації, місця проживання/перебування осіб в Україні.

На виконання вимог законодавства України Харківською міською радою створено Департамент реєстрації, який є самостійним виконавчим органом міської ради.

Відповідно до рішення 4 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 24.02.2016 № 130/16 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання», відповідно до Положення про Департамент реєстрації Харківської міської ради, затвердженого рішенням 4 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 24.02.2016 № 131/16 «Про внесення змін до положень виконавчих органів Харківської міської ради 7 скликання», затверджено з 25.02.2016 структуру Департаменту реєстрації Харківської міської ради, до якого входить зокрема відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова.

Крім того, за приписами ч.2 ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги вказані нормативні положення суд зазначає, що, по перше, позивачами невірно визначено найменування відповідача, при цьому, Державна міграційна служба жодним чином не відноситься до спірних правовідносин. Водночас, наразі, в рамках існуючого спору, функції щодо реєстрації місця проживання здійснює відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради.

Крім того, визначаючи в якості третьої особи Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків, позивачі не обґрунтовують, яким чином рішення у справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов'язки.

Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Для усунення вказаних вище недоліків кожному з позивачів необхідно надати до суду окремими документами оригінали квитанцій щодо сплати судового збору, сплативши по 551,20 грн. на розрахунковий рахунок 31217206784011, одержувач УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області, код ЄДРПОУ 37999628, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації: 22030101, а також привести позовну заяву у відповідність вимогам ст. 106 КАС України.

При цьому, суд звертає увагу позивачів на той факт, що, оскільки в рамках існуючого спору, наразі функції щодо реєстрації місця проживання здійснює відділ реєстрації місця проживання в Холодногірському районі м. Харкова Управління ведення Реєстру територіальної громади Департаменту реєстрації Харківської міської ради, а згідно положень ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами, вказана справа підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, в силу положень п.1 ч. 1 ст.18 КАС України.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186, 254 КАС України, суд ,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України м. Харків, Холодногірського району, третя особа - Центр надання адміністративних послуг Холодногірського району м. Харків про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачам термін для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання ухвали.

Повідомити позивачам про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та їм повернута.

Копію даної ухвали направити особам, що звернулись із адміністративним позовом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Мар'єнко Л.М.