Ухвала суду № 62092799, 20.10.2016, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2016
Номер справи
819/1285/16
Номер документу
62092799
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/1285/16

20 жовтня 2016 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Державної казначейської служби України про визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Державна казначейська служба України про, в якому просить:

1. Визнати незаконним дії Державної фіскальної служби України у формі порушення строків надання відповіді на запит на доступ до публічної інформації, неправомірної відмови у наданні запитуваної інформації.

2. Зобов'язати Державну фіскальну службу України вчинити певні дії, а саме :

- надати відповідь на запит від 05 серпня 2016 року за Вих. №ВСВ-1961/09/28-2016/3 про те, чи пройшла відповідну реєстрацію в органах Державної фіскальної служби України така юридична особа публічного права, як Апарат Верховної Ради України, юридична адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5. Якщо так, то коли, на яких підставах;

- надати відповідь на запит від 05 серпня 2016 року за Вих. №ВСВ-1961/09/28-2016/4, про те, чи пройшла відповідну реєстрацію в органах Державної фіскальної служби України така юридична особа публічного права, як Управління справами Верховної Ради України, юридична адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5. Якщо так, то коли, на яких підставах.

3. Стягнути в користь ОСОБА_1 104400,00 грн. моральної шкоди. Відшкодування провести за рахунок коштів державного бюджету України по коду програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету України 3504030 та коду функціональної класифікації видатків та кредитування державного бюджету України.

Разом з тим, ОСОБА_1 у позовній заяві заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору на підставі ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір". В обґрунтування даного клопотання вказав, що на даний час у нього важкий фінансовий стан.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Проте позивачем не наведено виключних та беззаперечних обставин, які б унеможливлювали сплату ним судового збору у встановленому законодавством розмірі.

За наведених обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для відстрочення сплати судового збору ОСОБА_1.

У відповідності до вимог п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, чинних з 1 вересня 2015 року, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина перша статті 4 Закону).

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.

Таким чином, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 551грн.20коп.

Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Тобто, у разі подання до адміністративного суду позову, який містить кілька вимог немайнового характеру, належить сплатити судовий збір за кожну з вимог.

ОСОБА_1 в адміністративному позові заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, відтак, позивачу слід сплатити 1102 грн. 40 коп. судового збору.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган ДФС України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За наведених обставин, суддя приходить до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви.

Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у такий спосіб:

1) сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі на належний рахунок та представити до суду належні докази такої сплати або докази звільнення від сплати судового збору.

З урахуванням викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ч.1 ст.108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 02 листопада 2016 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Суддя Дерех Н.В.

Копія вірна

Суддя Дерех Н.В.