ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2016 року (10 год 00 хв.) Справа № 808/2379/16 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2016 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі іменується суд) надійшов позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі іменується позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі іменується відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача кошти за податковим боргом у розмірі 26931,99 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1000951004 від 24 травня 2016 року, ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 17 червня 2016 року. Станом на 07 липня 2016 року у ФОП ОСОБА_1 наявний податковий борг перед бюджетом з орендної плати з фізичних осіб у сумі 26931, 99 грн., який виник у звязку несплатою відповідачем самостійно задекларованих податкових зобовязань. На виконання вимог податкового законодавства Токмацькою обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Запорізькій області складена податкова вимога № 29-25 від 13 березня 2014 року на суму 985,12 грн. та вручена відповідачу 13 березня 2014 року особисто. Станом на момент звернення Токмацької ОДПІ до суду із позовною заявою, заборгованість відповідача перед бюджетом у сумі 26931,99 грн., яка складається н недоїмки у сумі 24442,90 грн. та пені у сумі 2489,09 грн., залишається не сплаченою. Наведені вище обставини свідчать про невиконання відповідачем обовязків щодо сплати належних сум зборів у встановлені законами строки їх сплати, що призводить до невиконання Закону України « Про державний бюджет України»,а це у свою чергу завдає істотної шкоди державі. На підставі викладеного, позивач просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість з орендної плати з фізичних осіб у сумі 26931,99 грн.
Ухвалою судді від 08 серпня 2016 року відкрито провадження в адміністративній справі №808/2379/16, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 15 серпня 2016 року.
Ухвалою суду від 15 серпня 2016 року за обґрунтованим клопотанням представника позивача провадження по справі зупинено, наступне судове засідання призначено на 14 вересня 2016 року.
У судове засідання призначене прибув представник позивача.
Відповідач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується долученим до матеріалів справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
07 вересня 2016 року від відповідача на адресу суду надійшла заява, в якій ОСОБА_1 адміністративний позов визнає та просить суд розстрочити борг у сумі 26931,99 грн. на один рік згідно графіку: 2016 рік вересень, жовтень, листопад, грудень по 2245 грн. щомісячно, та 2017 рік січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень по 2245 грн. щомісячно.
За приписами частини шостої статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до статті 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи на підставі наявних у справі матеріалів в порядку письмового провадження, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № НОМЕР_1 від 24 травня 2016 року, ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 17 червня 2003 року за адресою: індекс 72002, Запорізька область, Михайлівський район, селище міського типу Михайлівка, вулиця Артезіанська, будинок 56-Б.
З матеріалів справи встановлено, що податковий борг з орендної плати з фізичних осіб в розмірі 26931,99 грн., який складається з недоїмки у сумі 24442,90 грн. та пені у сумі 2489,09 грн., виник внаслідок несплати самостійно поданих податкових декларацій з плати за землю за 2014-2016 роки, а саме:
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 02.03.2014 року у сумі 1021,12 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.03.2014у сумі 1021,12 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.04,2014 у сумі 1021,12 грн.;
-нарах, плат, самост. о.п. по строку (декл.термін сил. пот.рік) Розрахунок № 3004 від 30.04.2014 за терміном сплати 30.04.2014у сумі 2033,51 грн.;
-надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску Платіжне доручення № 191 від 30.05.2014 за терміном сплати 30.05.2014у сумі 0,00 грн. ( відповідно до розрахунків позивача сплачено/зменшено 1040, 00 грн.);
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.05.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-нараховано пені (п.п.129.1.1 ст. 129ПКУ) невизначений документ № AUTOPEN з 03.03.2014 по 29.05.2014 на Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014за терміном сплати 30.05.2014у сумі 28,11 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.06.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30,07.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.08.2014у сумі 1021.12 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.09.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-сплата суми податків і зборів / єдиного внеску Платіжне доручення № @2РL901330 від 30.10.2014 за терміном сплати 30.10.2014;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.10.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-нараховано пені (п.п. 129.1.1 ст. 129ПКУ) невизначений документ N АUTOPEN з 31.03.2014 по 29.10.2014 на Податковe декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.10.2014 у сумі 90,71 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.11.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-податкова декларація з- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.12.2014 у сумі 1021,12 грн.;
-нараховано пені КОР на борг мии.р (п.п. 129.1.1 ст. 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 05.05.2014 по 27.01.2015 на Розрахунок № 3004 від 30.04.2014 за терміном сплати 28.01.2015 у сумі 126,44 грн.;
-сплата суми податків І зборів / єдиного внеску Платіжне доручення N @2РL246437 від 28.01.2015 за терміном сплати 28.01.2015;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.01.2015 у сумі 1021,12 грн.;
-Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску Платіжне доручення № @2PL793007 від 30.06.2015 за терміном сплати 30.06.2015;
-нараховано пені КОР на борг мин.р. (п.п.129.1.1. ст.129 ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 05.05.2014 по 29.06.2016 на розрахунок 3004 від 30.04.2014 за терміном сплати 30.06.2015;
-надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску Платіжне доручення № 5010876SВ від 11.08.2015 за терміном сплати 12.08.2016 у сумі 645,13 грн.;
-надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску Платіжне доручення N 5005137SВ від 31.08.2015 за терміном сплати 31.08.2016;
-нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п. 129.1.1 ст. 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 01.07.2014 по 30.08.2015 на Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 31.08.2015 у сумі 519,19 коп.;
-сплата суми иодатків ї зборів / єдиного внеску Платіжне доручення №5011520SВ від 30.09.20 І 5 за терміном сплати 30.09.2015;
-нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п. 129.1.1 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 29.10.2014 по 29.09.2015 на Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.09.2016 у сумі 345,2 грн.;
-сплата суми податків і зборів / єдиного внеску Платіжне доручення N 5017322SВ від 30.10.2015 за терміном сплати 30.10.2015;
-нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п. 129.1.1. ст. 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 29.01.2015 по 29.10.2015 на Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)№ НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.10.2015 у сумі 308,44 грн.;
-сплата суми податків і зборів / єдиного внеску Платіжне доручення N @2РL837456 від 30.11.2015 за терміном сплати 30.11.2015;
-нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п.129.1.1. ст. 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 29.01.2015 по 29.11.2015 на Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.10.2014 у сумі 308,44 грн.;
-сплата суми податків і зборів єдиного внеску Платіжне доручення № @2PL837456 від 30.11.2015 за терміном сплати 30.11.2015;
-Нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п.129.1.1. ст. 129ПКУ) невизначений документ № АUTOPEN з 29.01.2015 по 29.11.2015 на Податкову декларацію з плати за землю (земельний податко та/або оренда комунальної власності) №1400000592 від 05.02.2014 за терміном сплати 30.11.2015 у розмірі 315,02 грн.;
-сплата суми податків і зборів / Платіжне доручення N @2РL335253 від 26.01.2016 за терміном сплати 26.01.2016;
-нараховано пені КОР на борг мин.р (п.п. 129.1.1 ст. 129ПКУ) невизначений документ АUTOPEN з 01.05.2015 по 25.01.2016 на Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 26.01.2016 у сумі 388,52 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1600001872 від 18.02.2016 за терміном сплати 01.03.2016 у сумі 1827,64 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_3 від 18.02.2016 за терміном сплати 30.03.2016 у розмірі 187,64 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1600001872 від 18.02.2016 за терміном сплати 30.04.2016 у сумі 1827,64 грн.;
-сплата суми податків і зборів / єдиного внеску Платіжне доручення № @2РL419303 від 11.05.2016 за терміном сплати 11.05.2016;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 05.02.2014 за терміном сплати 11.05.2016 у сумі 363,53 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_3 від 18.02.2016 терм.спл. 01.03.2016 Податкова декларація N НОМЕР_4 від 20.02.2015 за терміном сплати 30.05.2016 у сумі 1827,64 грн.;
-податкова декларація №1500001600 від 20.02.2015 за терміном сплати 30.05.2016 у сумі 15304,70 грн.;
-податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1600001872 від 18.02.2016 терм.спл.01.03.2016 за терміном сплати 30.06.2016 у сумі 1827,64 грн.
В добровільному порядку відповідачем суму грошового зобовязання з орендної плати з фізичних осіб в розмірі 26931,99 грн. сплачено не було.
Згідно з поданої відповідачем до Токмацької ОДПІ Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік (вх.№1400000592 від 05.02.2014 року) відповідачем нараховано орендної плати за 2014 рік у сумі всього 13384,65 грн. При цьому, щомісячний платіж за січень - грудень 2014 року складає 1021,12 грн.
Станом на 07.07.2016 року Фізична особа-підприємець має податковий борг, що обліковується в картці облікового рахунку платника податків у сумі 26931,99 грн., який виник 02.03.2014 року. Борг складається з недоїмки у сумі 24442,90 грн. та пені у сумі 2489,09 грн.
Плата за землю це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України).
Плата за землю це обовязків платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України).
Як зазначено у п.285.2 ст.285 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у звязку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Відповідно до приписів п.288.1-п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Згідно з п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Податкове зобовязання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України).
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Податковий контроль це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як зазначено у п.11 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобовязань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивачем надано інтегровану картку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по орендній платі за землю, згідно якої за даною особою обліковується заборгованість у сумі 26931,99 грн.
На день судового засідання загальна заборгованість відповідача у сумі 26931,99 грн. перед державним бюджетом залишається не сплачена.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Токмацькою ОДПІ на виконання вимог податкового законодавства, 13.03.2014 була сформована податкова вимога №29-25 на суму 985,12 грн., яка отримана особисто Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 13.03.2014.
Відповідачем не надано до суду доказів оскарження/скасування або відкликання податкової вимоги №2925 від 13.03.2014.
Доказів самостійного погашення податкового боргу у повному обсязі (платіжні документи) відповідачем до суду не надано.
Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Як зазначено у ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом зясовано, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 на час судового засідання має податковий борг з орендної плати за землю з фізичних осіб у сумі 26931,99 грн., який у добровільному порядку не погашений. У звязку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, а вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в порядок і спосіб, визначений ст.87 Податкового кодексу України.
З приводу заявленого відповідачем клопотання про розстрочення виконання судового рішення від 14.09.2016 по справі №808/2379/16, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною першою статті 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про заміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути також розглянуто за ініціативою суду.
Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 КАС України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для розстрочення виконання рішення, в розумінні статті 263 КАС України, можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Як вбачається із заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про розстрочення податкового боргу, відповідач не навів жодної обставини, яка свідчила б що він знаходиться у скрутному матеріальному становищі або про те, що списання з рахунків всієї зазначеної суми неминуче паралізує господарську діяльність відповідача.
Крім того, Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не надано суду будь-яких документів, які відображали б фінансове становище особи, яка подала заяву (відповідача по справі).
Суд вважає за необхідне зазначити, що підставою для розстрочення виконання судового рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк, встановлений судом, а відтак, всі ці обставини мають бути доведеними та підтвердженими документально. Безпосередньо тяжке фінансове становище, на переконання суду, не є підставою для розстрочення виконання судового рішення, яке у розумінні частини другої статті 263 КАС України надається лише у виняткових випадках.
Отже, проаналізувавши матеріали, що були надані особою, яка подала заяву (відповідачем по справі), суд дійшов висновку, що нею не надано доказів, які б свідчили про обставини, що ускладнюють виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 14.09.2016 по справі № 808/2379/16.
Таким чином, на переконання суду, в особи, яка подала заяву (відповідача по справі), відсутні обставини, що ускладнюють виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 14.09.2016 по справі № 808/2379/16, а відтак, cуд дійшов висновку, що у задоволенні заяви про розстрочення виконання постанови суду слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Токмацької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом, - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5), податковий борг з орендної плати з фізичних осіб в розмірі 26 931 (двадцять шість тисяч девятсот тридцять одна) грн. 99(девяносто девять) коп. на р/р3321881500186, банк: ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 37830868, Одержуач:УК у Михайл.р-ні/Михайлівка/18010900.
У задоволенні клопотання про розстрочення виконання судового рішення від 14.09.2016 по справі №808/2379/16 відмовити.
Розяснити відповідачу, що це не позбавляє його права звернутися до суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення, надавши суду документи, що підтверджують неможливість відповідача сплатити податковий борг одним платежем.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С.Лазаренко