Справа № 461/5045/16-а
Провадження № 2-а/461/575/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.2016 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Лялюк Є.Д. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про невиконання Конституції України службовими особами відділу контролю за виконанням рішень суду Головного територіального управління юстиції у Львівській області,
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про невиконання статтей 40, 32, 34 та 124 Конституції України службовими особами відділу контролю за виконанням рішень суду ГТУЮ у Львівській області, ОСОБА_3 дії котрого набули ознак статті 60 ЗУ «Про запобігання корупції».
Як вбачається із матеріалів справи позивачі просять розглянути справу за фактом порушення основних конституційних прав та свобод людини державним службовцем, Заступником начальника управління - начальником відділу контролю за виконанням рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_3 визнавши його відповіді брехливим та не законними та винести окрему ухвалу про порушення державним службовцем ОСОБА_3 гарантованих прав і свобод людини через надання брехливої відповіді, що базуються виключно на вигадках про звернення до місцевого Галицького районного суду про відновлення провадження у справі №461/5566/15 ц та не виконання норм гарантованого права передбачених ст. 32, 34 та ст. 124 Основного Закону, що призвело до приниження їх як громадян держави Україна та нанесення моральної шкоди у вигляді переживань та веде до матеріальних втрат в особливо великих розмірах.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі належить відмовити, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійний виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплати за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 ч.1 ст.18 КАС України; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства.
Пунктом 1 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Статтею 15 ЦПК України визначено, що справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних правовідносин, розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Згідно ст.383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Як вбачається зі змістузаявленої скарги, предметом спору є визнання протиправною бездіяльність Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо невиконання виконавчих дій за виконавчими листами, виданими Галицьким районним судом м.Львова.
Таким чином, дані правовідносини регулюються розділом VII Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно зі ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, а відповідно до правила ч.1 ст.15 цього ж Кодексу суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Частиною 1 статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Перевіривши матеріали справи, суддя вважає, що у відкритті провадження слід відмовити, оскільки позивачі просять розглядати адміністративний позов за фактом порушенням їх прав та свобод, під час виконання виконавчого листа № 2-446/2011 виданого 01.11.2011 р Галицьким районним судом м. Львова у цивільній справі, тому даний позов слід розглядати в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.2, 3, 17, 18, п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про невиконання Конституції України службовими особами відділу контролю за виконанням рішень суду Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Розяснити скаржнику право на звернення до Галицького районного суду м.Львова з аналогічними вимогами у порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скаргана ухвалу суду подаєтьсядо Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом п'яти днівз дня отримання її копії.
Суддя Лялюк Є.Д.