Рішення № 62076274, 13.10.2016, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
13.10.2016
Номер справи
909/346/16
Номер документу
62076274
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2016 р. Справа № 909/346/16 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Калашник В. О.

секретар судового засідання Михайлюк А. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Приватне акціонерне товариство "Автотранспортне підприємство 0928",

вул. Максимовича, 11,м. Івано-Франківськ,76007

до відповідача: Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради

вул. Незалежності, 7,м. Івано-Франківськ,76018

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради

вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76018

про визнання договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів №73/12 від 23.03.2012 ; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014 ; №76/14 від 24.04.2014 діючими, а також зобов'язання відповідача вчинити дії щодо скасування конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів, який мав відбутись 26.04.16.

за участю:

Від позивача: ОСОБА_1 - представник, (довіреність б/н від 05.02.16 )

Від відповідача: ОСОБА_2 - заступник начальника відділу правової та кадрової роботи, (довіреність від 21.01.16)

Від третьої особи: ОСОБА_3 - представник (довіреність від 29.07.16 №1440/01-20/14в)

Встановив:

В судовому засіданні 02.08.16 оголошено перерву до 12:20 год 09.08.16.

В судовому засіданні 09.08.16 оголошено перерву до 10:00 год 13.10.16.

Позивач, Приватне акціонерне товариство "Автотранспортне підприємство 0928" звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою про визнання договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів №73/12 від 23.03.2012; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014; №76/14 від 24.04.2014 діючими, а також зобов'язання відповідача, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради вчинити дії щодо скасування конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів, який мав відбутись 26.04.16.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 25.04.16 задоволено заяву Приватного акціонерного товариства "Автотранспортне підприємство-0928" про вжиття заходів до забезпечення позову. З метою забезпечення позову заборонено Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради вчиняти будь-які дії, пов"язані з проведенням конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів та проведення конкурсу на вивезення твердих побутових відходів на території м.Івано-Франківськ.

Ухвалою суду від 26.05.16 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради , а також за клопотанням позивача зупинено провадження у даній справі до винесення Львівським апеляційним господарським судом постанови за наслідками апеляційного провадження у справі №909/280/16 і набрання нею законної сили.

В зв'язку з усуненням обставин, що зумовили його зупинення, а саме: Львівським апеляційним господарським судом розглянуто пов'язану справу №909/280/16 та винесено постанову від 22.06.16, яка набрала законної сили, ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 18.07.16 провадження у даній справі поновлено та призначено до розгляду в судовому засіданні на 02.08.16 .

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, відповідно до протоколів засідань конкурсних комісій з проведення конкурсу на визначення виконавців послуг з вивезення твердих побутових відходів , 23 березня 2012 та 24 квітня 2014, між Департаментом комунального господарства, транспорту і зв'язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Приватним акціонерним товариством «Автотранспортне підприємство-0928» було укладено ряд договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Івано-Франківська, а саме: №73/12 від 23.03.2012; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014; №76/14 від 24.04.2014 .

До вищезазначених договорів, 07.05.15 було укладено ідентичні додаткові угоди про внесення змін та доповнення.

Зокрема, було доповнено пункт 2.4. розділу 2 Договору «Виконавець зобов 'язується» підпунктом 2.4.13 у наступній редакції: « 2.4.13 Впродовж півторамісячного терміну з дня підписання даної додаткової угоди:

- привести усі контейнери та контейнерні майданчики до належних санітарних норм, в тому числі обладнати контейнери кришками:

- закупити за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів;

- погасити заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ».

Крім цього, було доповнено пункт 7.3 розділу 7 Договору « Дія договору припиняється у разі коли:» підпунктом 7.3.4. у наступній редакції: 7.3.4. Виконавцем не виконано умови передбачені п. 2.4.13. цього Договору Замовник припиняє дію Договору в односторонньому порядку шляхом направлення (вручення) письмового повідомлення Виконавцю. В цьому випадку даний договір вважається розірваним в односторонньому порядку через 7 календарних днів з часу відправлення повідомлення або на наступний день після вручення.»

Також, 09.07.15, було укладено нові додаткові угоди до вищезазначених договорів, а саме п.п. 2.4.13 викладено у наступній редакції: - до 30.08.2015 року привести усі контейнери та контейнерні майданчики до належних санітарних норм, в тому числі обладнати контейнери кришками; - закупити за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів; - погасити заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ».

Станом на 30.08.2015 ПрАТ «Автотранспортне підприємство-0928» було виконано всі умови згідно вищевказаних додаткових угод, а саме:

- контейнери та контейнерні майданчики було приведено до належних санітарних норм, в тому числі і обладнано контейнери кришками;

- закуплено за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів;

- заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ» погашено.

Вказані обставини підтверджуються рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 12.04.2016.

Однак, 19.02.2016, на засіданні виконкому Івано-Франківської міської ради на підставі заслуханої інформації наданої Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою про невиконання ПрАТ «АТП-0928» в повному обсязі зобов'язань, визначених в п. 5 рішення виконавчого комітету від 28.04.2015р. № 212, а також неналежне надання послуг з вивезення твердих побутових відходів ПрАТ "АТП-0928", що підтверджується актами перевірок, керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та "Про житлово-комунальні послуги", виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення про припинення Департаментом в односторонньому порядку дію договорів на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з ПрАТ "АТП-0928" та оголошений конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, розбивши територію міста на 3 лоти.

16.03.2016, ПрАТ «Автотранспортне підприємство-0928» отримало повідомлення від Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою про те, що дію вищевказаних договорів припинено в односторонньому порядку, у зв'язку з тим, що станом на 14.03.2016 позивачем начебто не виконано в повному обсязі зобов'язань згідно додаткових угод, зокрема контейнери та контейнерні майданчики не приведені до належних санітарних норм, контейнери не обладнані кришками, з посиланням на комісійні акти обстеження від 17.02.2016. Крім того, 24.03.2016, Департаментом було опубліковано у газеті «Західний кур'єр» оголошення про проведення конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів (кінцевий строк подання конкурсних пропозицій: 12.00, 26 квітня 2016 року).

Господарським судом Івано- Франківської області від 12.04.2016 визнано недійсними вищезазначені односторонні правочини Департаменту, щодо припинення дії Договорів на надання послуг з вивезення відходів, а отже, вищезазначені Договори на вивезення побутових відходів, які були укладені є діючими до 2017, 2019 років, а ПрАТ«Автотранспортне підприємство-0928» на даний час є офіційно визначеним виконавцем послуг з вивезення побутових відходів.

Порядком проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 визначено процедуру підготовки та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту .

Згідно п. 32 Порядку, проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів" новий конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів на визначеній договором території, проходить протягом десяти днів тільки після припинення договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту.

Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011р. №1173 відноситься до нормативних актів які є обов'язковими для виконання на всій території України, в якому чітко зазначено процедуру підготовки та проведення конкурсу, зокрема і проведення нового конкурсу.

Враховуючи викладені обставини позивач вважає, що проведення нового конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території м. Івано-Франківська є недоцільним, безпідставним та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства України. Крім цього, внаслідок таких протиправних дій відповідача, позивача буде позбавлено можливості надавати надалі послуги з перевезення твердих побутових відходів та фактично реалізовувати господарські функції.

В зв"язку з цим, позивач звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою за захистом свого порушеного права, в якій просить суд визнати договори на надання послуг з вивезення побутових відходів №73/12 від 23.03.2012; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014; №76/14 від 24.04.2014 діючими, а також зобов'язати відповідача, Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради вчинити дії щодо скасування конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів, який мав відбутись 26.04.16.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві та додаткових поясненнях, просить суд позов задоволити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, вважає їх безпідставними. Свої заперечення виклав у відзиві на позов №383/55-09/в від 17.05.16 та додаткових поясненнях №218/24-09/14в від 02.08.16. Зокрема, представник відповідача в судовому засіданні вказав, що відповідно до п. 32 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011р. №1173, протягом десяти днів після припинення договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту проводиться . новий конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів на території, визначеній таким договором.

Проведення конкурсу з визначення виконавців послуг на надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Івано-Франківськ Департаментом було заплановано на 26.04.16.

Однак, даний конкурс так і не відбувся, оскільки господарським судом Івано- Франківської області було винесено ухвалу від 25.04.16 по справі № 909/346/16 про вжиття заходів забезпечення позову.

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 12.04.2016 у справі № 909/280/16, залишеного в силі постановою ЛАГС від 22.06.16, задоволено позовні вимоги ПрАТ «АТП-0928» до Департаменту та визнано недійсними односторонні правочини, щодо припинення дій Договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Таким чином, на сьогоднішній день позивач продовжує надавати дані послуги на основі договорів, що були укладені між ним та Департаментом. Також відповідач зазначив, що ним не вчиняється жодних протиправних дій щодо перешкоджання позивачу здійснювати свою господарську діяльність. Крім того, відповідач вважає, що представниками позивача не надано суду жодних належних та допустимих доказів, як це передбачено нормами ГПК, щодо порушення відповідачем прав позивача на зайняття господарською діяльністю.

Представник відповідача також вказав , що позовні вимоги про визнання договорів діючими спрямовані на встановлення у резолютивній частині судового рішення факту продовження існування між сторонами договірних правовідносин, як юридичного факту не відповідає способам захисту порушеного права за приписами Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, ГПК України.

Враховуючи викладені обставини представник відповідача вважає, що позивачем невірно обрано захист свого порушеного права , а тому просить суд в позові відмовити.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради письмових пояснень по суті заявлених позовних вимог не подав, однак в судовому засіданні просив суд в позові відмовити з підстав викладених відповідачем у своїх запереченнях.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача , дослідивши обставини у справі і подані докази, оцінивши їх відповідно до ст.43 ГПК України, суд вважає позовні вимоги не обгрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню із слідуючих підстав:

Відповідно до протоколів засідань конкурсних комісій з проведення конкурсу на визначення виконавців послуг з вивезення твердих побутових відходів , 23 березня 2012 та 24 квітня 2014, між Департаментом комунального господарства, транспорту і зв'язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Приватним акціонерним товариством «Автотранспортне підприємство-0928» було укладено ряд договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Івано-Франківська, а саме: №73/12 від 23.03.2012; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014; №76/14 від 24.04.2014 .

До вищезазначених договорів, 07.05.15 було укладено ідентичні додаткові угоди про внесення змін та доповнення.

Крім цього, було доповнено пункт 2.4. розділу 2 Договору «Виконавець зобов 'язується» підпунктом 2.4.13 у наступній редакції: « 2.4.13 Впродовж півторамісячного терміну з дня підписання даної додаткової угоди:

- привести усі контейнери та контейнерні майданчики до належних санітарних норм, в тому числі обладнати контейнери кришками:

- закупити за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів;

- погасити заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ».

А також було доповнено пункт 7.3 розділу 7 Договору « Дія договору припиняється у разі коли:» підпунктом 7.3.4 у наступній редакції: 7.3.4. Виконавцем не виконано умови передбачені п. 2.4.13. цього Договору Замовник припиняє дію Договору в односторонньому порядку шляхом направлення (вручення) письмового повідомлення Виконавцю. В цьому випадку даний договір вважається розірваним в односторонньому порядку через 7 календарних днів з часу відправлення повідомлення або на наступний день після вручення.»

Також, 09.07.15, було укладено нові додаткові угоди до вищезазначених договорів, а саме п.п. 2.4.13 викладено у наступній редакції: - до 30.08.2015 року привести усі контейнери та контейнерні майданчики до належних санітарних норм, в тому числі обладнати контейнери кришками; - закупити за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів; - погасити заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ».

Станом на 30.08.2015 ПрАТ «Автотранспортне підприємство-0928» було виконано всі умови згідно вищевказаних додаткових угод, а саме:

- контейнери та контейнерні майданчики було приведено до належних санітарних норм, в тому числі і обладнано контейнери кришками;

-закуплено за власні кошти 10 контейнерів для великогабаритних відходів;

-заборгованість перед КП «Полігоном ТПВ» погашено.

Однак, 19.02.2016 на засіданні виконкому Івано-Франківської міської ради на підставі заслуханої інформації наданої Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою про невиконання ПрАТ «АТП-0928» в повному обсязі зобов'язань, визначених в п. 5 рішення виконавчого комітету від 28.04.2015р. № 212, а також неналежне надання послуг з вивезення твердих побутових відходів ПрАТ "АТП-0928", що підтверджується актами перевірок, керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та "Про житлово-комунальні послуги", виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення про припинення Департаментом в односторонньому порядку дію договорів на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з ПрАТ "АТП-0928" та оголосити конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, розбивши територію міста на 3 лоти.

Департаментом на виконання вказаного рішення проведення конкурсу на визначення виконавців послуг на надання послуг з вивезення побутових відходів на території м. Івано-Франківськ було заплановано на 26.04.16.

Однак, даний конкурс не відбувся, оскільки господарським судом Івано- Франківської області було винесено ухвалу від 25.04.16 по справі № 909/346/16 про вжиття заходів забезпечення позову.

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 12.04.2016 у справі № 909/280/16, залишеного в силі постановою ЛАГС від 22.06.16, задоволено позовні вимоги ПрАТ «АТП-0928» до Департаменту та визнано недійсними односторонні правочини, щодо припинення дій Договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Таким чином, на сьогоднішній день позивач продовжує надавати дані послуги на основі договорів, що були укладені між ним та Департаментом, а спірні договори є дійсними.

Згідно зі ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Частиною 2 ст.16 Цивільного кодексу України встановлено, що способами захисту цивільних прав та інтересів, можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Реалізуючи передбачене ст. 64 Конституції України право на судовий захист, звертаючись до суду, особа вказує в позові власне суб'єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.

Вирішуючи спір, суд повинен надати об'єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу , а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.

Згідно п.4.3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 (із змінами і доповненнями) "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", господарський суд, дійшовши висновку про те, що предмет позову не відповідає встановленим законом або договором способам захисту прав, повинен відмовити в позові, а не припиняти провадження на підставі пункту 1 частини першої статті 80 ГПК.

Згідно ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Однак, обраний позивачем спосіб захисту, такий як визнання договорів діючими не відповідає встановленим законом або договором способам захисту прав.

Вимоги позивача про визнання договорів діючими спрямовані на встановлення у резолютивній частині судового рішення факту продовження існування між сторонами договірних правовідносин, як юридичного факту , а не на поновлення порушеного права або захист охоронюваного законом інтересу.

Враховуючи вищевикладене суд вважає , що позивачем невірно обрано спосіб захисту свого порушеного права, а тому в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання відповідача, Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради вчинити дії щодо скасування конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів, який має відбутись 26.04.16, слід зазначити наступне:

19.02.2016, виконавчим комітетом міської ради було прийнято рішення про оголошення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, розбивши територію міста на 3 лоти.

На виконання вказаного рішення в газеті "Західний кур"єр" від 24.03.16 опубліковано оголошення "Про проведення конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів" (кінцевий строк подання конкурсних пропозицій : 12:00, 26.04.16).

Однак, даний конкурс не відбувся, оскільки господарським судом Івано- Франківської області було винесено ухвалу від 25.04.16 по справі № 909/346/16 про вжиття заходів забезпечення позову.

Відповідно ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Частиною 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Відповідно до частини 10 вказаної статті Закону, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Детальна правова позиція щодо скасування актів органів місцевого самоврядування надана в рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009 у справі 1-9/2009.

За визначенням Конституційного Суду України, ненормативними актами органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, які вичерпують свою дію фактом їхнього виконання.

З врахуванням викладених обставин та наведених вище правових норм, суд вважає, що рішення виконавчого комітету міської ради від 19.02.2016 про оголошення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів є актом одноразового застосування та вичерпало свою дію, а тому в цій частині позивних вимог слід відмовити, оскільки відповідач не вчиняв у визначений строк жодних дій спрямованих на проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів, які б порушували немайнові або майнові права та інтереси позивача.

З огляду на викладені обставини та норми закону суд вважає, що у позові слід відмовити повністю.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати слід залишити за позивачем.

На підставі викладеного , відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, керуючись 33, 34, 43, 49, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Автотранспортне підприємство 0928" до відповідача, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання договорів на надання послуг з вивезення побутових відходів №73/12 від 23.03.2012; №75/12 від 23.03.2012; №77/12 від 23.03.2012; №78/12 від 23.03.2012.; №75/14 від 24.04.2014; №76/14 від 24.04.2014 діючими, а також зобов'язання відповідача вчинити дії щодо скасування конкурсу на визначення виконавців з вивезення твердих побутових відходів, який мав відбутись 26.04.16.

Судові витрати залишити за позивачем.

Скасувати заходи до забезпечення позову застосовані ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 25.04.16.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 18.10.16

Суддя Калашник В. О.