УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
17 жовтня 2016 року№ 876/7645/16Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року у справі № 809/957/16 за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-
встановив:
постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30.08.2016 позов задоволено повністю.
Із цією постановою не погодився відповідач та подав на неї апеляційну скаргу, у якій заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що 12.09.2016 звернувся до Львівського апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції, однак, матеріали апеляційної скарги йому було повернуто та роз'яснено порядок апеляційного оскарження.
Однак, жодних доказів причин пропуску строку на апеляційне осарження апелянт не надав, зокрема підтверджень того, що направлена ним апеляційна скарга була повернута, що унеможливлює визначення поважності підстав поновлення строку.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, ОСОБА_1 порушено вимоги ч. 6 ст. 187 КАС України, так як не долучено документ про сплату судового збору.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
З 01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону № 3674-VI Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
З урахуванням цих змін, ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI (у редакції чинній на час подання позовної заяви у цій справі), за подання суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом спору у цій справі є стягнення податкового боргу у розмірі 50 930,01 грн, а тому розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви, становить 1378 грн (50 930,01 * 0,015 = 763, 95 грн, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати).
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті при поданні цієї апеляційної скарги, становить 1515,8 грн (1378*1,1).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187, ч. 4 ст. 189 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 30-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду доказів причин пропуску строку на апеляційне оскарження (підтвердження надсилання до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги), оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 1515,8 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 34668371.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2016 року у справі № 809/957/16 за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда