Справа № 815/3531/16
УХВАЛА
18 жовтня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Основа» про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Основа» про застосування заходів реагування.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 21.07.2016 року адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Основа» про застосування заходів реагування було залишено без розгляду.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2016 року ухвала Одеського окружного адміністративного суду від 21.07.2016 року була скасована, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява належить до залишення без руху з наступних підстав.
Суд встановив, що в матеріалах справи наявна копія платіжного доручення від 07.07.2016 року № 170 про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
При цьому, відповідно до бази даних «Діловодство спеціалізованого суду» платіжне доручення від 07.07.2016 року № 170 про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн. було використане позивачем при подачі адміністративного позову Головного управління Держпраці в Одеській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання № 1» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) по справі № 815/4470/16.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно з ч.1 ст.2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору у сумі 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1378,00 грн.
Таким чином, оскільки платіжне доручення від 07.07.2016 року № 170 про сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн. було використане при подачі адміністративного позову у справі № 815/4470/16, то суд вважає за необхідне сплатити позивачу судовий збір у сумі 1378,00 грн. Зазначений документ про сплату судового збору також надати до суду.
Згідно з ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Суддя М.М. Кравченко