Справа № 632/2015/16-п Провадження № 3/632/433/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2016 року м. Первомайський
Суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Жупанова О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, яка народилася 23 грудня 1974 року в с. Реводарівка Лозівського району, Харківської області, громадянка України, працює головним бухгалтером СФГ «Ганна», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 788397 від 07 жовтня 2016 року при перевірці СФГ «Ганна» (код ЄДРПОУ 30378375), головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, було встановлено неутримання та неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб за період квітень-травень 2016 року в сумі 248 грн. 04 коп.. перекручення даних в податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) за 2 квартал 201 року, чим порушено п.п. 169.1.1 п. 169.1, п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченомуст. 278 КУпАП, суд дійшов висновку про необхідність повернення матеріалів справи для дооформлення.
Стаття 163-4 КУпАПпередбачає відповідальність за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, що тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян субєктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів громадян.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого цією статтею, є порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи. Вказане правопорушення вчиняється у формі активних дій, які порушують встановлений законом порядок ведення податкового обліку.
Відповідно дост. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеномузаконом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення наряду з фактичними обставинами справи та даними про особу правопорушника вказуються нормативний акт, який передбачає відповідальність за інкриміноване правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Для вирішення питання про наявність в діяхпритягуваної особи складу адміністративного правопорушення, відповідно до вимог Податкового кодексу України, у матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності зач. 1ст. 163-4 КУпАП має бути повідомлення-рішення та відомості чи було оскаржене у визначений Законом термін і у визначеному Законом порядку повідомлення-рішення, ухвалене за результатами податкової перевірки.
Однак, всупереч положеннямст. 256 КУпАП, а такожстатті 251 КУпАП, якою визначені докази та засоби доказування у адміністративній справі, надані суду матеріали не містять належних доказів, які б давали суду можливість прийняти рішення по суті інкримінованого правопорушення, а саме:
- до протоколу не долучено прийняте податкове повідомлення-рішення, ухвалене за результатами проведеної перевірки. У разі, якщо повідомлення-рішення було оскаржено, до протоколу про адміністративне правопорушення мають бути додані підтвердження того, що повідомлення-рішення набрало відповідної юридичної сили. Таким підтвердженням може бути копія рішення контролюючого органу за скаргою про перегляд раніше прийнятого рішення, копія рішення адміністративного суду за позовом відповідної посадової особи тощо;
- відсутні відомості про неподання посадовими особами платника податків заперечень на акт перевірки та прийнятого рішення про їх розгляду, в порядку вимог п.86.7ст.86 ПК України;
- відсутнє підтвердження того, що податкове повідомлення-рішення, ухвалене за результатами проведеної перевірки СФГ «Ганна», набуло відповідної юридичної сили (копія рішення контролюючого органу за скаргою про перегляд раніше прийнятого рішення, копія рішення адміністративного суду за позовом відповідної посадової особи, тощо, які були прийняті в порядку оскарження рішень контролюючих органів, визначеномуст. 56 ПК України).
Крім того додано акт про результати камеральної перевірки, не завірений належним чином, а саме: не прошито, не пронумеровано та не скріплено печаткою.
Відсутність вищезазначених документів в матеріалах справи про адміністративне правопорушення позбавляє суд повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи та винести обґрунтовану постанову.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу до Лозівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області - для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256,257 КпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал у відношенніОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-4- КУпАПповернути до Лозівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області - для належного оформлення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_2.