ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
18.10.2016 р. м. Київ № 826/13968/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О. розглянув у порядку письмового провадження заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони у виконавчому провадженні ВП № 51962486 від 17.08.2016 р. з примусового виконання постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.07.2013 р. № 234/13, яке перебуває на виконанні у Деснянському районному відділі державної виконавчої служби м.Київ Головного територіального управління юстиції у м.Києві, в якому стягувачем є Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві, а боржником – Приватне підприємство «Вадім»,
В С Т А Н О В И В:
Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулась до Окружного адміністративного суду м.Києва із заявою про заміну сторони виконавчого провадження ВП №51962486 від 17.08.2016 р. з примусового виконання постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.07.2013 № 234/13, а саме: первинного стягувача – Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37772089) на належного – Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, м.Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 07.09.2016 р. відкрито провадження у справі із розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Враховуючи неявку представників сторін в судове засідання, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, у зв’язку із чим, суд ухвалив подальший розгляд заяви здійснювати в порядку письмового провадження відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ознайомившись із заявою Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження, суд приходить до висновку про її обґрунтованість та наявність підстав для її задоволення про що зазначає наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14 жовтня 1994 року N 208/94-ВР постанови про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, винесені посадовими особами, визначеними у частині другій статті 3 цього Закону, є виконавчими документами і підлягають виконанню в установленому законом порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02.07.2013 № 234/13, відповідно до якої на Приватне підприємство «Вадім» за вчинення правопорушення, передбаченого абз. 3 п. 4 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» накладено штраф у сумі 41 292,00 грн.
Державним виконавцем Деснянського районного відділу державної виконавчої служби м.Київ Головного територіального управління юстиції у м.Києві 17.08.2016 р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 51962486 щодо примусового виконання постанови № 234/13, виданої Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві про стягнення з ПП «Вадім» 41 292,00 грн. штрафу.
Відповідно до ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження.
Причиною вибуття однієї із сторін виконавчого провадження є, зокрема, смерть фізичної особи або реорганізації юридичної особи. Заміна сторони полягає у переході прав і обов’язків однієї особи до іншої – правонаступника.
Вищенаведені положення кореспондуються з положеннями ч. 5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», згідно яких у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Згідно ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відповідно до ч. 9 ст. 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 року №3166-IV порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.
Механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів визначено Порядком здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. N 1074.
Пунктом 6 названого Порядку визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади переходять, зокрема, у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 150 від 23.04.2014 ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції за переліком згідно з додатком, у тому числі Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 294 від 09.07.2014 р. на Державну архітектурно-будівельну інспекцію покладено обов'язок щодо забезпечення здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Таким чином, на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України покладено виконання функцій її територіальних органів, що ліквідуються до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в м. Києві.
Відповідно до повідомлення про проведення реєстрації припинення юридичної особи б/н від 03.04.2015 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було 03.04.2015 внесено запис № 10701110009043824 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у місті Києві.
В свою чергу, наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 10.10.2014 р. № 272 «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції» здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурного підрозділу апарату Держархбудінспекції, на території м. Києва з 10.10.2014 р. покладено на Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у м.Києві.
З пояснень заявника вбачається, що Департамент діє на підставі Положення про Департамент, затвердженого наказом Держархбудінспекції від 08.09.2015 р. № 974 (у редакції наказу Держархбудінспекції від 12.10.2015 р. № 1117).
Таким чином, Департамент – територіальний орган, утворений як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, з 10.10.2014 р. бере участь у реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території м.Києва.
З огляду на викладене, враховуючи те, що 03.04.2015 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено запис № 10701110009043824 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у місті Києві та враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України № 294 від 09.07.2014, суд дійшов висновку про те, що первинний боржник - Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у місті Києві підлягає заміні на - Державну архітектурно - будівельна інспекція України.
Керуючись положеннями ст. ст. 160 ,165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Заяву Державної архітектурно - будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
2. Замінити первинного стягувача у виконавчому провадженні ВП № 51962486 - Інспекцію державного архітектурно - будівельного контролю у місті Києві (01133, м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37772089) на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912).
3. Ухвалу направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук