Справа № 815/4144/16
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2016 рокум.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Вовченко O.A.,
секретар судового засідання - Соколова М.С.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом приватного підприємства «Тепличне» до Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 про визнання протиправними дії,-
В С Т А Н О В И В :
Приватне підприємство «Тепличне» (далі ПП «Тепличне», позивач) звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 Юрієвича про визнання протиправними дії державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 щодо проведення обстеження земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ПП «Тепличне» 11 серпня 2016 року за адресою вул. Теплична, с.м.т. Авангард, Овідіопольський район, Одеська область.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 11.08.2016 року до ПП «Тепличне» з'явився працівник Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, державний інспектор сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2, з посвідченням на проведення позапланового обстеження земельної ділянки, якою користується підприємство. Підставою обстеження стало звернення до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області мешканців с.м.т. Авангард, Овідіопольського району Одеської області про неприємні запахи, які (нібито) мають своїм походженням територію, що її займає ПП «Тепличне». 16.08.2016 року державний інспектор сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 надав до ПП «Тепличне» акт обстеження земельної ділянки, в якому він зазначив, що «під час обстеження земельної ділянки встановлено розташування на орієнтовній площі 2.0 га будівель і господарського двору, що відповідає умовам типового договору оренди землі. Але на вказаних об'єктах здійснюється діяльність, яка не підпадає під товарне сільгоспвиробництво, що є порушенням вимог п. «а» ч. 1 ст. 96 ЗК України, а саме нецільове використання земельної ділянки. Інша територія земельної ділянки, що надана Авангардівською селищною радою орендарю, а саме ПП «Тепличне», взагалі не використовується, що також порушує вимоги п. «а» ч. 1 ст. 96 ЗК України, а саме нецільове використання земельної ділянки». При цьому схема земельної ділянки, що обстежувалась, не складалась, будь-які документи не надавались та не витребовувались, протоколи про вчинення адміністративного правопорушення не складались. На вказаному акті представником ПП «Тепличне» зроблений напис з запереченнями, з зазначенням, серед іншого, про відсутність в працівників Державної сільськогосподарської інспекції повноважень на здійснення перевірки. Дії Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 щодо проведення обстеження земельної ділянки та складання акта обстеження земельної ділянки є протиправними. Державна інспекція сільського господарства створена відповідно до Указу Президента України від 13.04.2011 року № 459/2011 «Про державну інспекцію сільського господарства» як центральний орган виконавчої влади та мала певні повноваження в сфері забезпечення реалізації державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 року № 447 «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства» ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції сільського господарства за переліком згідно з додатком (в тому числі і Державна інспекція сільського господарства в Одеській області) та було установлено, що територіальні органи, які ліквідуються, прожовують виконання своїх функції і повноважень до їх передачі відповідним органам виконавчої влади. Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 442 «Про оптимізацію системи органів центральної виконавчої влади» (в редакції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 року № 482, яка набрала чинності 05.08.2016 року Державну інспекцію сільського господарства ліквідовано, а її функції із здійснення державного нагляд) (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності покладені на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру. На момент початку обстеження земельної ділянки 10.08.2016 року яку орендує ПП «Тепличне», Державна інспекція сільського господарства, її територіальні органи та посадові особи не мали повноважень по виконанню функції із здійснення державною нагляд (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, обстеження земельних ділянок па предмет виявлення нецільового використання земельних ділянок тощо. В акті обстеження не зазначено, яка саме діяльність здійснюється, в яких саме приміщеннях, на підставі чого зроблений висновок про те. що ця невизначена діяльність, не підпадає під товарне сільгоспвиробництво. У жодне з цих приміщень Державний інспектор сільського господарства ОСОБА_2, не заходив та не мав повноважень заходити, представники ПП «Тепличне», його посадові особи або робітники, не брали участі у незаконному обстеженні. В усіх приміщеннях, які знаходяться в межах території, що її орендує ПП «Тепличне» здійснюється виключно діяльність з товарного сільгоспвиробництва, зокрема зберігання продукції її обробка, обслуговування техніки, а також знаходиться адміністративна будівля ПП «Тепличне», в якій перебували її посадові особи, бухгалтерія, побутові приміщення. Ст. 96 ЗК України не покладений обов'язок на землекористувача використовувати всі площі, надані в оренду одночасно, отже не використання в певний час окремих частин земельної ділянки не свідчить про її нецільове використання. В акті обстеження ця територія зазначена як інша територія земельної ділянки без зазначення її чітких границь, меж, розмірів.
В судовому засіданні, представник позивача підтримав позовні вимоги заявлені в адміністративному позові в повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, в судові засідання не зявлявся без поважних причин.
Приписами ч. 4 ст. 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство «Тепличне» (код ЄДРПОУ 05528964) зареєстровано Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області 10.03.2000 року, за адресою: 67806, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Теплична, 1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 35). Видами діяльності ПП «Тепличне» за КВЕД - 2010 є: 01.11 - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; 01.13 вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; 68.20 надання в оренду ц експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 49.41 вантажний автомобільний транспорт; 46.21 - оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 01.61 допоміжна діяльність у рослинництві, що підтверджується довідкою АБ № 718589 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 07.03.2013 (а.с. 36).
Рішенням Авангардівської селищної ради №361-ХХ від 18 червня 2004 року надано приватному підприємству «Тепличне» в довгострокову оренду терміном на 49 років земельну ділянку площею 53,246 га (під господарськими будівлями та дворами) із земель які знаходяться в постійному користуванні КСП «Тепличне» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Авангардівської селищної ради (а.с. 28).
18 червня 2004 року між Авангардівською селищною радою (орендодавець) та ПП «Тепличне» (орендар) укладено типовий договір оренди землі, строком на 49 років (а.с. 26-27). Предметом договору оренди є земельна ділянка площею 53,246 га для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка знаходиться на території Авангардівської селищної ради, вул. Теплична, 1. На земельній ділянці знаходяться обєкти нерухомого майна згідно технічного паспорту на виробничі та невиробничі будівлі від 30.04.2004 року. Договір зареєстровано у Книзі записів державної реєстрації Авангардівської селищної ради, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 55 від 15 липня 2004 року (а.с. 27 зворот).
Згідно ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля визначені Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».
Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Приписами ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій. Дія Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Положеннями п.4 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 459/2011, визначено, що Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.
Відповідно до п.4 Положення про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.12.2011 року № 770, (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 року за № 34/20347), держсільгоспінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.
Згідно п.п. 1.3, 1.4, 1.6 розділу І Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 лютого 2013 року № 132, інспекційні органи здійснюють планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) (п.п. 1.3). Планові та позапланові заходи здійснюються шляхом проведення перевірок, обстежень земельних ділянок (п.п.1.4). Суб'єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з використанням земель усіх категорій та форм власності, зобов'язані безперешкодно допускати державних інспекторів сільського господарства для обстеження земельних ділянок, що перебувають у їх власності чи користуванні, надавати для ознайомлення і перевірки документи, які засвідчують це право, а також інші матеріали та інформацію, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель (п.1.6).
Підпунктом 3.2 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, передбачено, що підставами для здійснення позапланового заходу є отримання заяв, скарг чи звернень фізичних та юридичних осіб, у яких міститься інформація про порушення субєктом господарювання вимог земельного законодавства (із обовязковим зазначенням суті порушення).
З досліджених доказів судом встановлено, що 15.07.2016 року до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, надійшло колективне звернення громадян, що проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1, про нецільове використання земельної ділянки ПП «Тепличне» за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Авангард, вул. Теплична, 1 (а.с. 34).
Згідно Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, для здійснення планового чи позапланового заходу інспекційний орган видає наказ, який підписує керівник інспекційного органу чи посадова особа, що виконує його обовязки. Наказ має містити найменування субєкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися відповідний захід, та предмет перевірки (п.4.1).
На виконання повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, згідно наказу голови ліквідаційної комісії Державної інспекції сільського господарства в Одеській області від 10.08.2016 № 14пр, призначено проведення позапланового обстеження земельної ділянки за адресою: вул. Теплична, 1, смт. Авангард, Овідіопольський район, Одеська область, яка використовується ПП «Тепличне» (а.с. 104).
Відповідно до наказу голови ліквідаційної комісії Державної інспекції сільського господарства у Одеській області від 10 серпня 2016 року № 14пр, Державним інспектором сільського господарства в Одеській області заступником начальника Управління контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_2 проведено обстеження земельної ділянки за адресою: вул. Теплична, 1, смт. Авангард, Овідіопольський район, Одеська область.
За результатами обстеження складено акт обстеження земельної ділянки від 11.08.2016 року. В акті обстеження земельної ділянки вказано, що під час обстеження земельної ділянки встановлено розташування на орієнтованій площі 2,0 га будівель і господарського двору, що відповідає умовам типового договору оренди землі, але на вказаних обєктах здійснюється діяльність, яка не підпадає під товарне сільгоспвиробництво, що є порушенням вимоги п. а ч. 1 ст. 96 ЗК України, а саме нецільове використання земельної ділянки. Інша територія земельної ділянки, що надана Авангардівською селищною радою орендарю, а саме ПП «Тепличне» під товарне сільгоспвиробництво, взагалі не використовується, що також порушує вимоги п.а ч.1 ст. 96 ЗК України, а саме нецільове використання земельної ділянки (а.с. 103).
Позивач, вважає, що акт обстеження земельної ділянки від 11.08.2016 року заповнений не в повному обємі, а саме, що «в акті обстеження не зазначено, яка саме діяльність здійснюється, в яких саме приміщеннях, на підставі чого зроблений висновок про те, що ця невизначена діяльність, не підпадає під товарне сільгоспвиробництво».
Пунктом 5.3 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, визначено, що за результатами здійснення планових та позапланових заходів з питань перевірки стану дотримання субєктами господарювання вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, які використовуються ними у процесі ведення господарської діяльності, державні інспектори складають акт перевірки згідно з уніфікованою формою акта перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства.
Акт за своєю правовою природою - це службовий документ, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення земельного законодавства.
У цьому випадку акт перевірки, в якому відображено узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства, що в свою чергу відповідає встановленим правилам складання акта перевірки, не є рішенням субєкта владних повноважень, так як безпосередньо не спричиняє виникнення зміну чи припинення прав та обовязків осіб, інтересів яких він стосується.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України, в рішенні від 24.09.2013 року (справа за позовом ВАТ «Енергопостачальна компанія «Миколаївобленерго» до державної екологічної інспекції в Миколаївській області про визнання дій протиправними). Зокрема, Верховний Суд України дійшов правового висновку, що акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні ст.. 17 КАС України, не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялася, тому його висновки не можуть бути предметом спору. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені контролюючим органом порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому оцінка акта (в тому числі й оцінка дій службових осіб контролюючого органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки) може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта, або у випадку можливого використання такого акта, як доказу вчинення правопорушення при розгляді відповідного спору.
Отже, суд звертає увагу, що зазначені в акті обстеження земельної ділянки, порушення можуть бути підставою для прийняття відповідачем певних рішень. Тому оцінка обставинам, які викладені в акті обстеження земельної ділянки, (в тому числі й оцінка дій службових осіб контролюючого органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки) може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.
В адміністративному позові позивач посилаючись на положення постанов Кабінету Міністрів України № 447 від 30.06.2015 року та № 442 від 10.09.2014 року, № 482 від 22.07.2016 року, зазначив, що Державну інспекцію сільського господарства ліквідовано, її функції із здійснення державного нагляд (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності покладені на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру. На момент початку обстеження земельної ділянки 10.08.2016 року, яку орендує ПП «Тепличне», Державна інспекція сільського господарства її територіальні органи та посадові особи не мали повноважень по виконанню функції із здійснення державною нагляд) (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, обстеження земельних ділянок па предмет виявлення нецільового використання земельних ділянок.
Приписами постанови Кабінету Міністрів України № 447 від 30 червня 2015 року «Про ліквідацію територіальних органів Державної інспекції сільського господарства», визначено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції сільського господарства за переліком згідно з додатком(ч.1). Установити, що територіальні органи, які ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, продовжують виконання своїх функцій і повноважень до їх передачі відповідним органам виконавчої влади (ч.2). В Переліку територіальних органів Державної інспекції сільського господарства, які ліквідуються, зазначено і Державна інспекцію сільського господарства в Одеській області.
Відповідно до ч. 12 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі рішення про припинення юридичної особи, прийнятого учасниками юридичної особи або відповідного органу юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юридичної особи, не пов'язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами.
Приписами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», визначено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи (ч. 2 ст. 33). Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи (ч. 9 ст. 36).
Статтею 104 ЦК України визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: Державна інспекція сільського господарства в Одеській області перебуває в стані припинення з 14.07.2015 року, однак запис до єдиного державного реєстру про її припинення станом на дату прийняття рішення по даній адміністративній справі не внесено.
Отже, посилання позивача в адміністративному позові, що Державну інспекцію сільського господарства в Одеській області ліквідовано спростовано належними доказами, а саме записом в Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.14 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» (зі змінами внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 року № 482, яка набрала чинності з 05.08.16 року), передбачено ліквідувати Державну інспекцію сільського господарства, поклавши функції із здійснення реєстрації та обліку машин на Міністерство внутрішніх справ, функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині експлуатації та технічного стану машин - на Державну службу з безпеки на транспорті, функції із здійснення сертифікації насіння і садивного матеріалу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва - на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів - на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.
В п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», вказано, що центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються.
Судом при зясуванні обставин справи отримано лист від Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 30.09.2016 року № 9-15-0.4-14684/2-16 (а.с. 95-96), зі змісту якого вбачається, що Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, не здійснює функції по державному нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності.
Водночас, надаючи правову оцінку правовідносинам у яких виник спір, суд враховує, що згідно Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», державний контроль за використанням та охороною земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі та відповідно до п.1.1 Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання субєктами господарювання вимог земельного законодавства від 25.02.2013 року, державний нагляд (контроль) з питань перевірки стану дотримання субєктами господарювання вимог земельного законодавства здійснюється державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
З урахуванням вище викладеного, та надавши оцінку дослідженим доказам, що наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ПП «Тепличне» про визнання протиправними дії Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 щодо проведення обстеження земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ПП «Тепличне» 11 серпня 2016 року за адресою: вул. Теплична, смт. Авангард, Овідіопольський район, Одеська області не підлягають задоволенню у зв'язку із їх необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 11, 69-71, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Тепличне» до Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 про визнання протиправними дії Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 щодо проведення обстеження земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ПП «Тепличне» 11 серпня 2016 року за адресою: вул. Теплична, смт. Авангард, Овідіопольський район, Одеська області відмовити.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 17.10.2016 року.
Суддя Вовченко O.A.
У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Тепличне» до Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 про визнання протиправними дії Державного інспектора сільського господарства в Одеській області ОСОБА_2 щодо проведення обстеження земельної ділянки, яка знаходиться в оренді ПП «Тепличне» 11 серпня 2016 року за адресою: вул. Теплична, смт. Авангард, Овідіопольський район, Одеська області відмовити.
17 жовтня 2016 року.