Справа № 815/4155/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2016 року
12год.45хв.
Зала судових засідань №19
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла адміністративна позовна заява Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в якій позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 штраф у розмірі 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету, по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції, символ звітності 106.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на несплату відповідачем штрафних санкцій у розмірі 2000,00 грн. за порушення на ринку цінних паперів згідно постанови про накладення санкцій від 01.03.2016 року №103-ЦА-УП-Е
12.10.2016 року за вх.№26901/16 від представника позивача до суду надійшло письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач заперечення на позов не надав, у судові засідання не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно (судові повістки повернулись до суду із відміткою «за закінченням терміну зберігання»).
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що згідно постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21.01.2016 р. №12103/1491 ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» порушено вимоги п.4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 року №2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 року за №2180/24712 в частині не опублікування у офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації емітента за 2014 рік. Факт вчинення правопорушення на ринку цінних паперів підтверджується відсутністю річної інформації ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» за 2014 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР.
04 лютого 2016 року у відношенні до ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №63-ЦА-УП-Е, для ознайомлення та підписання якого керівник або повноважений представник відповідача до НКЦПФР не з'явився.
Постановою від 15.02.2016 за №3336, у відношенні ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 01.10.2016.
Для участі у розгляді справи про правопорушення на ринку цінних паперів до НКЦПФУ керівник або повноважений представник ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» не з'явився.
За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів НКЦПФР була винесена постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 01.03.2016 року №103-ЦА-УП-Е за порушення вимог підпункту 4 пункту 4 розділу II Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 №2826; до ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1» застосовано штрафну санкцію у вигляді штрафу у розмірі 2000,00 гривень.
У визначений Законом строк відповідач штрафні санкції не сплатив, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив.
Закон України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні).
Статтею 8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст.11 вказаного Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 12 Закону Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Відповідно до п.4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 року №2826, розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись, зокрема, шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Факт вчинення правопорушення відповідачем не спростований, штраф за постановою не сплачений, доказів скасування постанови не надано.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що відповідачем, станом на день розгляду даної адміністративної справи, не сплачено штраф за правопорушення на ринку цінних паперів, накладений постановою № 103-ЦА-ПУ-Е, а сама постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржена, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ч.6 ст.128. ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю РІАЛ ІСТЕЙТ ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ 34994688, 65114, м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 140А, оф.2623) штраф у розмірі 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету, по коду бюджетної класифікації 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції, символ звітності 106.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.М. Аракелян