Справа №: 452/1877/16-а
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 вересня 2016 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді Кравціва В.І., з участю секретаря Добрянського І.І., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області та зобовязання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 22.07.2016 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправними дій Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області щодо відмови йому, позивачу, у відновленні виплати з 01.06.2015 раніше призначеної пенсії за вислугу років та проведення її перерахунку відповідно до довідки прокуратури Львівської області про заробітну плату від 11.07.2016 № 18/1162 з розрахунку 90 відсотків, а також про зобовязання відповідача відновити йому, позивачу, з 01.06.2015 виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років та провести з 01.01.2016 перерахунок пенсії за вислугу років згідно із зазначеною довідкою про заробітну плату відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 № 358/95-ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-ІІІ, що діяла станом на квітень 2007 року) з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку в розмірі 10674,13 грн. без обмеження суми пенсійної виплати.
У обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що в органах прокуратури Львівської області він працює з 30.11.1992 по даний час і впродовж вказаного часу обіймав ряд прокурорсько-слідчих посад, у тому числі з 11.08.2015 працює прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області та із 02.04.2007 перебуває на обліку в Самбірському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Львівської області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції чинній на час призначення пенсії) у розмірі 80 % від суми місячної зарплати, але з 01.04.2015 відповідачем йому виплату вказаної пенсії було припинено, через що 13.07.2016 він, позивач, звернувся із заявою до
Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про проведення перерахунку призначеної йому пенсії на підставі довідки прокуратури Львівської області про заробітну плату від 11.07.2016 року № 18/1162 з розрахунку 90 відсотків, а також щодо відновлення її виплати відповідно до Закону України «Про прокуратуру» (в редакції 2007 року), однак 20 липня 2016 року його повідомлено про відмову у проведенні перерахунку пенсії та у відновленні виплати пенсії, з покликанням на Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII та Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911, яким внесено зміни до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»
Вважав такі дії УПФ протиправними та такими, що порушують його конституційні права, оскільки суперечать вимогам ст. ст. 19, 22, 46, 58, 64 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» із змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995р. № 358/95-ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-ІІІ, що діяла станом на квітень 2007 року, та змісту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII.
Зокрема, відповідно до змін у Законі України «Про прокуратуру», які набрали законної сили з 01.04.2015, тимчасово у період із 1 квітня по 31 грудня 2015 року, особам, на яких поширюється дія цього Закону у період роботи на посадах, що дають право на призначення щомісячного довічного грошового утримання або право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій та статус суддів», пенсії призначені відповідно до цієї статті, не виплачуються. Після звільнення із роботи, виплата раніше призначеної пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Згідно з п. 2 розділу III Закону № 213 - VIII порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, встановленим цим Законом, поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.
Станом на 01.04.2015 посада прокурора відділу управління нагляду прокуратури області, на якій він, позивач, працює давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру», тобто існували обставини, з якими Закон України № 213- VIII повязував припинення виплати пенсії.
Разом з тим, відповідно до п. 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону № 213- VIII, у разі неприйняття до 01.06.2015 закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних на загальних підставах, з цього числа скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення, зокрема осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України « Про прокуратуру».
До 01.06.2015 такий Закон прийнятий не був, а відтак втратили чинність норми законів, якими було передбачено право певного кола осіб, зокрема працівників прокуратури, на призначення так званих спеціальних пенсій, а тому відсутні підстави вважати, що з вказаної дати він, позивач, працює на посаді, що дає право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру».
Тому до нього не мають застосовуватись положення Закону України № 911- VIII від 24.12.2015 та вимоги ст.86 Закону України «Про прокуратуру», оскільки дія закону не має зворотної сили у часі.
Також вважав, що відмова відповідача у перерахунку пенсії є протиправною, оскільки умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (на час призначення).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» із змінами, внесеними згідно із Законом України від 05.10.1995 №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-ІІІ, що діяла станом на квітень 2007 року, тобто на час призначення йому пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України № 76- VIII від 28.12.2014 було внесено зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», якою встановлено, що пенсія прокурорам і слідчим призначається у розмірі 60 відсотків від суми місячної заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, що діяла станом на грудень 2010 року обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення з призначенням або перерахунком.
Таким чином, внесені зміни до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, які є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Оскільки пенсія йому була призначена до набрання законної сили Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VІ, а саме, до 01.10.2011, яким визначено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, то значені обмеження на нього не поширюються.
Це ж слідує з п. 2 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VI, згідно якого обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Відповідач у встановлений строк подав заперечення проти позову, в якому посилався на те, позивач звернувся 13.07.2016 до управління з приводу перерахунку пенсії та відновлення виплати раніше призначеної пенсії за вислугу років і згідно протоколу управління від 14.07.2016 № 12 йому було відмовлено у перерахунку та відновленні виплати пенсії, про що повідомлено позивача.
Позов ОСОБА_1 поданий з пропущенням строку звернення до суду, оскільки позивач просить перерахувати пенсію з 01.01.2016 та відновити виплату з 01.06.2015 раніше призначеної пенсії за вислугу років і тому повинен бути залишений без розгляду.
Пенсію ОСОБА_1 призначено з 02.04.2007, як працівнику прокуратури, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на час призначення пенсії, в розмірі 88 % від заробітку, так як на момент її призначення стаж позивача в органах прокуратури становив 14 років 4 місяці 4 дні. Позивач продовжує працювати на посадах, які дають право на призначення пенсії відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру».
Законом України від 28.12.2014 № 76 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» з 01.01.2015 року внесено зміни до статті 86 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, тобто, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури буде визначено після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного нормативно-правового акту.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - постанова № 865), якими вилучено пункт 4 постанови щодо порядку обчислення заробітної плати при проведенні перерахунку пенсій державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України.
Оскільки з 01.06.2015 по даний час пенсії за вислугу років відповідно до Закону в порядку та на умовах, визначених вищезгаданим Законом, не призначають та не перераховують, відповідно управління не має жодних підстав проведення такого перерахунку, більше того у розмірі 90% (позивачу призначено у розмірі 88%).
Так як відповідач не здійснював жодних дій щодо перерахунку пенсії позивачу на підставі його звернення від 12.02.2016, не оцінював надану ним довідку про заробітну плату, не визначав нового розміру пенсії, не змінював відсотки , з яких обраховувалася раніше призначена пенсія та не обмежував максимального розміру пенсії, яка має виплачуватися позивачу, то зобовязання відповідача вчинити дії щодо перерахунку пенсії із урахуванням зазначених обставин є втручання у повноваження відповідача на етапі такого перерахунку.
Крім того ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень і дані правові норми є чинними.
Також, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII було внесено зміни до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», а саме, про те, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачується.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII внесено зміни до цієї ж статті Закону України «Про прокуратуру», відповідно до яких тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються і тому відсутні підстави для поновлення виплати пенсії, раніше призначеної позивачу.
Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з таких підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст. 17 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Із посвідчення та відповіді Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області вбачається, що 02.04.2007 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії) і 13.07.2016 він звернувся до Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області, де перебуває на обліку як пенсіонер, із заявою про перерахунок призначеної пенсії у звязку з підвищенням посадового окладу згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 та довідки про заробітну плату від 11.07.2016, а також про поновлення виплати призначеної раніше пенсії, однак у задоволенні його заяви відповідно до протоколу від 14.07.2016 № 12 відмовлено з посиланням на те, що 01.06.2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися відповідно до Закону України «Про прокуратуру» і тому пенсії в порядку та на умовах, визначених цим Законом не призначаються, а раніше призначені не перераховуються, а також відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.
Проте, такі дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1М у перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії) порушують законні права позивача.
Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, повязані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які перебувають на службі у відповідних військових формуваннях та правоохоронних органах держави, що забезпечують захист суверенітету і територіальної цілісності України, її економічну та інформаційну безпеку, в тому числі і в прокуратурі (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Виходячи із висловленого розуміння суті соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст і обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Так, згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що була чинною на час призначення позивачу пенсії за вислугу років, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у звязку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Крім того, п. 2 Розділ II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668- VI, чинній на теперішній час, встановлено, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Однак, статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII визначено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Отже, новий Закон України «Про прокуратуру» звужує право прокурорів на перерахунок призначеної пенсії, у тому числі щодо максимального розміру пенсії, умов та порядку перерахунку таких пенсій.
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку, що перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 повинен бути проведений відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що була чинною на час призначення позивачу пенсії за вислугу років, тобто на 01.01.2007, в тому числі із урахуванням положення про відсотки розміру пенсії та відсутності обмеження максимального розміру пенсії, оскільки правила ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року щодо призначення пенсії в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати та обмеження максимального розміру пенсії повинні застосовуватися при призначенні пенсії, а не при перерахунку раніше призначеної пенсії за вислугу років.
Так як відповідачем заперечується не тільки право позивача на перерахунок призначеної пенсії, але й умови та порядок перерахунку такої пенсії, то право ОСОБА_1 на перерахунок пенсії за вислугу років підлягає захисту шляхом зобовязання відповідача провести з 01.01.2016 (що є не більше як за 12 місяців до набуття права на підвищення пенсії) перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_1, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що була чинною на час призначення позивачу пенсії за вислугу років, що не буде втручанням суду у повноваження відповідача щодо розрахунку перерахованої пенсії, оскільки суд відхиляє вимогу позивача про проведення перерахунку призначеної пенсії із конкретного розміру заробітної плати на підставі довідки про заробітну плату у звязку з тим, що питання розрахунку пенсії належить до компетенції відповідача і тільки після проведення такого розрахунку дії відповідача щодо правильності цього розрахунку можуть бути оскаржені.
Також суд відхиляє вимогу позивача про відновлення виплати йому з 01.06.2015 раніше призначеної пенсії за вислугу років, керуючись таким.
Згідно п. 15 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII частину пятнадцяту статті 86 Закону України «Про прокуратуру» було викладено в новій редакції, згідно якої тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачується.
Відповідно до п. 2 розділу ІІІ цього Закону від 2 березня 2015 року № 213-VIII порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, поширюється на пенсіонерів (отримувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від часу призначення пенсії.
Також на підставі п. 29. Розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII у частині пятнадцятій статті 86 Закону України «Про прокуратуру» абзаци перший і другий викласти в такій редакції: 15. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року: особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.
Отже, зазначеними законами однозначно встановлено, що працюючим пенсіонерам, на яких поширюється дія Закону України «Про прокуратуру», пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачується, а у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті, розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
У звязку з наведеним суд відхиляє посилання позивача на те, що п. 5 розділу III. Прикінцеві положення Закону України від 2 березня 2015 року № 213-VIII встановлено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно, зокрема до закону України «Про прокуратуру», і оскільки такий закон не був прийнятий, то відсутні підстави вважати, що він, позивач, працює на посаді, що дає право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру».
Керуючись ст. ст. 158, 159, 160, 162, 183-2 КАС України, суд
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 14.07.2016 № 12 у частині перерахунку ОСОБА_1 на підставі його заяви від 13.07.2016 раніше призначеної пенсії за вислугу років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що була чинною на 01.01.2007 року.
Зобовязати Самбірське обєднане управління Пенсійного фонду України Львівської області провести ОСОБА_1 з 01.01.2016 перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в редакції, що була чинною на 01.01.2007 року, з розрахунку до 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку, без обмеження максимального розміру пенсії.
У решті частині позовних вимог про визнання протиправною відмову Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області від 14.07.2016 № 12 у частині відновлення ОСОБА_1 з 01.06.2015 на підставі його заяви від 13.07.2016 виплати раніше призначеної пенсії за вислугу років та про зобовязання цього управління провести ОСОБА_1 з 01.01.2016 перерахунок раніше призначеної пенсії згідно з довідкою прокуратури Львівської області від 12.07.2016 № 18/1162 про заробітну плату в розмірі 10674,13 грн. відмовити за недоведеністю позовних вимог.
Стягнути із Самбірського обєднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області у користь ОСОБА_1 судові витрати, повязані зі сплатою судового збору в розмірі 551,21 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя
.